Egzersiz Hareketleri Kaç Kalori Yakar

Egzersiz Hareketleri Kaç Kalori Yakar, Egzersiz yaparak kaç kalori harcanır diye genel bir tabir bulunmamaktadır. Yaptığınız egzersiz programında bulunan hareketlerin ayrı yaktırdığı kalori miktarları da ayrı ayrıdır.

Evde yaptığımız hemen hemen her fiziksel hareket kalori yakmanıza yardımcı olarak kilo verme işlemini hızlandırır. Bu fiziksel aktiviteler günlük aktiviteler olabileceği gibi evde yapılabilecek egzersiz hareketleri de olabilmektedir. Sizler için evde yapılabilecek hareketler ve kalori değerleri ile ilgili yazdığımız tüm yarılara ulaşabileceğiniz bir tablo hazırladık. Tabloyu aşağıda bulabilirsiniz.

Egzersiz Hareketleri Kaç Kalori Yakar

Evde Yapılan Egzersiz Hareketleri Kaç Kalori Yakar

  • Hafif Tempoda 1 Saat Egzersiz Hareketleri Yapmak Kaç Kalori Yakar:  300 Kalori
  • Orta Kondisyonda 1 Saat Egzersiz Yapmak Kaç Kalori Yaktırır : 450 Kalori
  • Yüksek Kondisyonda (yorucu Hareketler) 1 Saat egzersiz yaparak Kaç Kalori Verdirir : 600-700 Kalori
  • Günlük aktivitelerinizin kalorileri için buraya bakabilirsiniz.

Yukarıdaki tablo karışık egzersiz hareketlerinden oluşan bir egzersiz programı için hesaplanmış verilerdir. Ayrıca bu hareketleri yapan bireyin yaşı cinsiyeti ve kilosuna göre sonuçlar değişecektir. Bu tablo size ön fikir vermesi amacı ile hazırlanmıştır.

    Kendi egzersiz programınızda bulunan hareketlere ait kalori miktarını öğrenmek için yorum kısmına yazarsanız editörümüz aynı gün içinde cevap verecektir.

Egzersiz Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor yaparken buna egzersiz de dahildir, hayat tarzımıza ve sağlık durumumuza göre seçimler yapmalıyız. Aşağıdaki listede spor yaparken dikkat edilmesi gereken belli başlı birkaç maddeyi sıraladık

Uygun kıyafet seçilmeli (spor yaparken nefes alan esnek kıyafetler seçilmeli hareketleri kısıtlayıcı kıyafetlerden uzak durulmalıdır

  • Uygun Ayakkabı Seçimi (Ayakkabı seçerken nefes alan ergonomik ve hareketlerinizi engellemeyecek spor ayakkabı tercih edilmelidir)
  • Su tüketimi (Susuz kalmamaya özen göstermelisiniz. Egzersiz yaparken özellikle agır kondisyon gerektiren egzersiz hareketlerinde sıvı kaybı en üst seviyeye ulaşır. Bol su içmeye özen gösterilmesi gereklidir)
  • Sağlık durumuna göre program (sağlık durumunuza göre size engel teşkil edecek hareketleri yapmamanız önemlidir. Hatta sağlık olarak bir uzman hekime danışılması tavsiye edilmektedir.)
  • Kendinizi Fazla Zorlamayın (Çarpıntı aşırı yorgunluk kas agrıları gibi problemler oluştuğunda kesinlikle spora devam etmeyin. )

    Ayrıca sormak istedikleriniz var ise yorum kısmına belirtmeniz durumunda uzman editörlerimiz tarafından aynı gün içinde cevaplanacaktır.

    Yazımızı faydalı buldu iseniz beğenebilir ya da arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. Koşmak Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Göbek Eritirmi başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı