El ve Ayak Bileği İnceltme Yöntemleri

El ve Ayak Bileği İnceltme Yöntemleri, bazı kişilerde el ve ayak bilekleri vücudun kalan kısımlarında daha iri yağlı yada şiş olabilmektedir.

Bunun metabolizma yada kas ve iskelet sistemi ile ilgili sebepleri olabileceği gibi kalıtsal veya genetik nedenlerle de bu kısımlar söz konusu şekilde olabilmektedir. Sizlere bu durumu tersine çevirebilecek birkaç öneride bulacağız.

El ve ayak bileği inceltme hareketleri konusunda önerilerimizi söylemeden önce bunun mevcut kilolarınız ile alakalı olabileceğini de söylemeliyiz. Eğer fazla kilonuz var ise öncelikle ideal kilonuza dönmeli fazla yağları eritme konusunda özen göstermelisiniz. Bu konuda sitemizde yüzlerce özel tüyo ve öneri bulunmaktadır.

EL VE AYAK İNCELTME EGZERSİZLERİ

El ve ayak inceltme yolları arasında en etkili ve en hızlı sonuç verebilecek olan egzersiz hareketleri aşağıda verilmiştir. Sonuca varabilmek için düzenli olarak yapmak önemlidir.

1 – Ayak Bileği Küçültme İçin Makas Hareketi 

El ve Ayak Bileği İnceltme Yöntemleri

Yan tarafta resimli olarak anlatılan harekette hem ayak bilekleriniz aktif olarak çalışacak bunun yanı sıra bacak ve karın kaslarınızın da sıkılaşmasını sağlayacaktır. Bu hareketi yaparken en çok dikkat edilmesi gereken şey ayakların bacaklar ile paralel ve gergin olmasıdır.

2 – Ayak İnceltme Yolları Çekme ve Germe Hareketi

El ve Ayak Bileği İnceltme Yöntemleri

Yukarıdaki Ayak inceltme hareketi gibi burada da önemli olan germe ve açma hareketleri ile bilek ve ayak kaslarının aktif olarak çalışması olacaktır. Aşağıdaki resimde hareket görsel olarak anlatılmıştır.

3 – Squat Hareketlerinden Yardım Almak

El ve Ayak Bileği İnceltme Yöntemleri

Squat son yılların en bilindik ve popüler egzersiz çeşitlerinden birisi. Squat hakkında tüm hareketleri ve nasıl yapılacağını sitemizde bulunan konumuzdan öğrenebilirsiniz. Ayak bileği inceltme konusunda da squat hareketlerinden yardım olabilirsiniz.

El Bileği İnceltme Hareketleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

El ve ayak bilekleri için inceltme yolları arasında bu hareketleri yapmaya karar verdi iseniz egzersize başlamadan önce ısınma ve germe açma hareketleri yapmanız önemlidir. Sakatlanmaları önlemek için ısınma hareketleri yapmak çok önemlidir. Ayrıca sağlık sorunlarınız var ise her türlü egzersiz risk teşkil edebilir doktorunuza danışmanızı öneririz.

Ameliyat İle Ayak Bileği İnceltme 

El ve ayak bileği inceltme ameliyatı olarak haberlerde de çok fazla çıkan bu yöntemde özel klinik ve hastanelerde özel operasyonlar ile daha estetik bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak işlemler yapılmaktadır. Yalnız bu yöntemi seçti iseniz detaylı araştırmalı komplikasyon ve riskler hakkında bilgi edinmeli ve öyle karar vermelisiniz.

Önemli Not : Ameliyat veya egzersizler hakkında sormak istediklerinizi yorum kısmına yazmanız halinde editörümüz aynı gün içinde sorularınıza cevap verecektir. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı