Elma Sirkesi Zayıflatır mı Kilo Verdirir mi

Elma Sirkesi Zayıflatır mı Kilo Verdirir mi, zayıflama konusunda o kadar fazla efsane var ki, artık insanların neye inanıp inanmayacağını bilmesi gerçekten çok zor.

Bir gün zayıflatıcı olarak tanıtılan ve haberlere konu olan bir gıda yada içecek ertesi gün tam aksi yönde haberler duyuyoruz.

Bu durumlardan birisi de sirkeli su için geçerli. Bazı kaynaklarda zayıflattığı kilo vermeye yardımcı olduğu yazılı iken bazı kaynaklarda tam tersi açıklamalar var. Bu yazımızda sirkeli su zayıflatır mı, detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Elma Sirkesi Zayıflatır mı Kilo Verdirir mi

Elma Sirkesi İle Zayıflama Kürü 

Birçok yerde elma sirkesi kürü ile ayda kaç kilo verilir yazıları var. Ne Kadar doğrudur bilemeyiz fakat işin bilimsel boyutu çok daha farklı. Öncelikle tek bir ek gıda alarak zayıflamak mümkün değildir. Yani hiçbir ürün mucizevi bir etki yapmaz. Zaten böyle etkileri olan formüller olsa idi herkez kullanır ve kilolu insan kalmazdı.

Peki Neden Her Yerde Zayıflattığı Söyleniyor : Zayıflamaya yardımcı olduğu doğru, ama bu etki çok küçük bir etkidir. Şöyle açıklamamız gerekir ise elma sirkesi kürü ile zayıflama konusunda karar verdiniz. Bir yandan diyet listenizi uyguluyor bir yandan da spor ve egzersiz hareketleri yapıyorsunuz diyelim. Beraberinde bu kürü de tükettiğiniz de vücudun asidik dengesini koruyarak pH+ değerini yükseltmiş olursunuz. Bu sayede kilo verme işleminiz çok az bir oranda artabilir. Bizim anlatmaya çalıştığımız bu kürden mucizevi bir etki beklememenizdir. Kilo Vermenin formülü Aşağıdadır.

  • Alınan Enerji (<) Günlük İhtiyaç Duyulan Enerji İse ; Zayıflarsınız
  • Alınan Enerji (>) Günlük İhtiyaç Duyulan Enerji’ İse : Kilo Alırsınız.
  • Alınan Enerji (=) Günlük İhtiyaç Duyulan Enerji‘ İse ; Kilonuzu Korursunuz.

Enerji = Kalori

Diyelim ki ikinci sıradaki şık sizin için geçerli ve ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla enerji alıyorsanız. Elma sirkesi ile hazırlanan zayıflama kürü size hiçbir şekilde fayda etmeyecektir. Yada 3. Seçeneği Ele alalım, Aldığınız enerji ,ihtiyaç duyduğunuza eşit ise, elma sirkesi de size çare olmaz. Zayıflamak için yukarıdaki formülde 1. seçeneği uyguluyor olmanız gerekecektir.

Zayıflamak için yapılması gereken, günlük ihtiyaç duyduğumuz kalori miktarını arttırmaktır. Alınan enerjiden fazla enerji harcadığımızda vücut enerji gereksinimini mevcut stoklarından yani yağ dokularından karşılar. Bur dan anlaşılan en net mesaj zayıflamanın bir numaralı formülü “kürler, karışımlar, ilaçlar” değil, Daha hareketli bir yaşamdır. Tabi bu durum bazı özel durumlarda, aşırı obezite bulunan hastalarda, hareket engeli olan yada başka bir sağlık sorunu olanlarda değişebilir. Bu gibi bir durumunuz var ise öncelikle kendi doktorunuz ve diyetisyen hekiminizin onayı ile ne yapacağınızın kararlaştırılması çok daha uygun olacaktır.

Sirkeli Su Zayıflatır mı? Zayıflamaya Nasıl Bir Etkisi Var,

Elma sirkesi kilo verdirir mi araştıranlara mucizevi gibi tanıtılmasına karşı olduğumuzu yukarıda belirttik. Fakat fayda ve etkilerini de inkar etmiyoruz. Elma sirkesinin en önemli etkileri metabolizmayı hızlandırması ve özellikle de vücudun asit dengesini sağlanmasına yardımcı olmasıdır.

Bazı uzmanlara göre daha hızlı kilo vermek için asit dengesinin sağlanması çok önemli. Asit dengesini sağlayan başlıca gıdalar, Sirke, Limon, Su, Taze meyve ve Sebze, Düşük Sodyum (Tuz) tüketimi ve kızartma ve protein alımının kısıtlanması gibi durumlardır. Yani elma sirkesinin yaptığı etkiyi su ile de yapabilirsiniz. Elma sirkesi yada diğer sirke çeşitleri suya oranla biraz daha etkilidir.

Uzman Diyetisyenin Önemi

Diyetisyen hekimler. sizin ihtiyaçlarınıza, hormon ve kan değerlerinize ve yaşınız ile sağlık durumunuza bakarak size özel diyet listeleri hazırlarlar. Bu şekilde çok daha hızlı kilo verebilir ve emeklerinizin karşılığını alırsınız.

Sağlık Bakanlığının çalışmaları ile birçok devlet hastanesinde ücretsiz diyetisyen hekim tedavilerine başlandı. Ayrıca özel tıp merkezlerinde de çoğu 100-150 tl gibi bir tutara sizi takibe ve muayeneye almaktadır. İşi uzmanının yapması gerekir ve zayıflamak isteyen her bireye diyetisyenden yardım almasını öneriyoruz.

Bize Sorun!

Şehir efsaneleri hakkında gerçek bilgileri almak ve zayıflama kilo verme, diyetisyen, kalori ve sağlıklı yaşam gibi konularda bilgi almak isterseniz sorularınızı cevaplıyoruz. Bize Soru Sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Sorduğunuz sorular, editörlerimiz tarafından aynı gün içinde cevaplanmak tadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı