Elma Zayıflatırmı Elma kilo Verdirirmi

Elma Zayıflatırmı Elma kilo Verdirirmi, Elma düşük kalori değerine rağmen oldukça doyurucu bir meyvedir. Bu durum genelde meyvelerin Ortak Özelliğidir. Elma yiyerek zayıflama mümkün fakat bunu şu şekilde uygulamak gereklidir ;

Elma Zayıflatırmı Elma kilo Verdirirmi

1 Adet Kırmızı , Yeşil Elma Kalori Değerleri

Günlük yiyecek alışkanlıklarımızı değiştirmeden sadece elma yiyerek zayıflamak mümkün değildir. Elma tek başına zayıflatmaz. Fakat elmayı diğer öğünlerin yerine besin olarak tüketirseniz zayıflamak mümkündür. Bunu şu şekilde detaylandıracak olursak. Örneğin akşam yemeğinde 1 Tabak çorba 1 Tabak pirinç Pilavı ile Nohut yiyorsunuz diyelim. Bu akşam yemeğinizi elma ile değiştirmelisiniz. Bir tabak çorba , salata yemelisiniz. Doymadığınız içinde kalanını elma ile telafi ederek günlük kalori alım miktarınızı minimize etmiş olacaksınız. Normalde 1. Örnekte akşam 800 – 900 Kalorilik Bir yemek yiyecek iken Elmayı kullanarak akşam yemeğinizi 400-500 kalorilere indirmeniz mümkündür. Sadece Bir öğünden 500 kalori gerçekten büyük bir rakam.

Elma Tok Yağ Yakar Mı ?

Kesinlikle Yağ yakıcı gibi bir özelliği yoktur sadece düşük kalorili olması sebebi ile zayıflamanıza yardımcı olur.

Elma Tok Tutar mı ?

Elma 50 kalorilik değerine rağmen oldukça tok tutucudur. Açlığınızı 1 adet elma ile çok rahat bastırabilirsiniz. 2 Adet elma ile çok rahat açlığınızdan kurtulabilirsiniz. Tek başına gerçek bir öğün gibi hissettirmez fakat yanına kereviz salatalık domates gibi gıdalar ile gerçek bir öğün hazzı alabilirsiniz ve oldukça tok tutucudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı