Elma Zayıflatırmı Elmanın Faydaları

Elma Zayıflatırmı Elmanın Faydaları, elmayı dikkatli bir şekilde tükettiğinizde zayıflamanızı sağlıyor. Elma lif oranı yüksek bir meyve olması ile sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlamaktadır.

Ayrıca tok tutucu özelliği bulunmaktadır. Eğer sabahları kahvaltı yapmadan önce 1 adet elma tükettiğinizde bu daha az yemenizi de sağlayacaktır. Ama elmayı günlük en fazla 2 adet olacak şekilde tüketmelisiniz.

Elma tüketmek cildinizin de güzelleşmesini sağlamaktadır. Cilt sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

Elma sağlık için oldukça popüler ve faydalı bir meyvedir. Elma ile ilgili yapılan araştırmalara göre şeker ve diyabet riskini azaltmak gibi birçok sağlık yararı sağladığını gösteriyor.

Elma Zayıflatırmı Elmanın Faydaları

Elma Zayıflatırmı Elmanın Faydaları

Elma Yemek  Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir mi, Zayıflatırmı ?

Bu yazımızda elmanın zayıflama üzerindeki etkilerini araştırma verilerine göre değerlendireceğiz.

Elmanın büyük çoğunluğu neredeyse 10 da 8’i sudan oluşmaktadır. Su oranı yüksek olan besinlerin kalori oranı daha düşük olmaktadır. Ayrıca su oranı enerji değerini de düşürmektedir. Bu anlamda diyette tüketmeniz oldukça faydalıdır.

Düşük enerji yoğunluğuna sahip besinler su ve lif oranı yüksek olmaktadır. Bu elmalar için de geçerlidir.

Orta bir elma kaç kalori: 90 kalori dir. Ayrıca bol miktarda su ve lif bulunmaktadır.

Ayrıca yapılan araştırmalara göre düşük enerji oranına sahip gıdaların, kalori alımını azalttığı ve kilo vermeyi artırdığını göstermiştir.

Orta boy bir elma 4 gram lif içerir. Bu kadınlar için önerilen lif alımının% 16’sını ve erkeklerin de% 11′ ni karşılamaktadır.

Elmaların düşük kalorili içeriği göz önüne alındığında, lif içeriği son derece yüksektir; bu da, elmayı, günlük lif önerilerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için mükemmel bir yiyecek haline dönüştürmektedir.

Çoğunlukla daha fazla lif tüketmenin daha az bir vücut ağırlığını sağladığı ve obezite riskinin önemli ölçüde azalttığını göstermiştir.

Lifli besinleri tüketmek, gıdaların sindirimini yavaşlatabilir ve daha az kaloriyle daha tok hissetmenizi sağlayabilir. Bu nedenle lifli gıdalar daha az kalori içermesi ve tok tutma özelliği sayesinde kilo vermenizi sağlamaktadır.

Lif tüketimi aynı zamanda sindirim sağlığınızı iyileştirir, metabolik sağlık ve kilo kontrolünde de fayda sağlayabilen bağırsağınızdaki kolay bakterileri beslemektedir.

Ayrıca günde en az bir elma tüketilmesi, ağız kanseri, boğaz kanseri, göğüs, yumurtalık ve kolon kanseri riskini önemli ölçüde azalttığı gösterilmiştir.

Beyin için faydaları ise elma suyunun tüketilmesi, Alzheimer hastalığını önlemeye yardımcı olmaktadır. Elmalar, kan şekeri kontrolü, kalp sağlığı, kanser riski ve beyin fonksiyonu için faydalı olan önemli bir meyvedir.

Hem bunca sağlık faydası, düşük kalorisi ve tok tutucu lif oranı barındırması nedeniyle, diyetine ekleyebileceğiniz harika bir meyvedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı