En Kolay Nasıl Zayıflanır Kolay Zayıflama Nasıl Olur

En kolay nasıl zayıflanır kolay zayıflama nasıl olur, kilo verme konusundaki önemli bilgileri aslında biliyorsunuz: daha az kalori alıp, daha fazla kalori yakmak. Ama aynı zamanda çoğu diyetin ve hızlı kilo vermenin çoğu zaman işe yaramadığını fark ediyorsunuz.

Kolay ve bir şekilde kilo vermek istiyorsunuz ama başaramıyorsanız, vereceğimiz önerileri dikkate almaya çalışın. Kolay bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bu öneriler oldukça faydalı olabilir.

* Bir hafta boyunca ne yediğinizi yazın, zayıflayın.

Araştırmalar, yemek günlüğü tutan kişilerin, diğer insanlara göre yüzde 15 daha az yemek yediğini ortaya koyuyor. Sizde bir hafta boyunca ne yediğinizi yazdığınızda daha az yediğinizi ve daha az kalori alarak zayıfladığınızı görebilirsiniz.

* Günlük olarak aldığınız kaloriyi yüzde 10 arttırın

Günlük olarak 1700 kalori alıyorsunuz ve neden hala kilo veremediğinizi düşünüyorsanız günlük aldığınız kaloriye 170 kalori daha ekleyin. Ama doğru olan aldığınız kalorinin değerinin doğru olduğundan emin olun.

* Kilo vermeye çalışırken sizi motive eden zayıflama arkadaşları edinin

Zayıflamak isteyen kişilerin aynı amaçta olan kişilerle görüşmeleri onları daha çok motive ettikleri ve kilo vermeyi daha kolay başardıkları görülmüştür. Bu arkadaşlarınızı internet ortamından da kolaylıkla edinebilirsiniz. Bilgilerinizi ve önerilerinizi paylaşın sorular sorun. Daha kolay zayıflayın.

En Kolay Nasıl Zayıflanır Kolay Zayıflama Nasıl Olur

* Kahvaltıdan sonra içecekler tüketin

Kahvaltınızı yaparken çay, kahve yada portakal suyu içebilirsiniz. Ama günün geri kalanında su için. Meyve suyu yada diğer tatlandırıcı içeren içecekleri içmek fazladan 240 kalori almanıza neden olmaktadır. Buda yılda size fazladan 85-90 bin kalori demektir ki bu da 25 kiloya yakın bir kilo vermenize neden olabilecek bir rakamdır.

* Yemeğinizi ve porsiyonunuzu biraz küçültün

Tabağınızdaki yemeği birazcık azaltmak sizi çok etkilemez ama kilolarınızın gitmesine yardımcı olabilir. Bu günlük 100 kaloriye yakın bir kalori değerini almamanıza neden olurken kolay bir şekil zayıflamanızı sağlayabilir.

* Daha az Tv ve Video İzleyin

Başka bir önerimiz ise tv ve video izlemelerini daha aza indirmeye çalışın. Çünkü tv izlerken insanların kalori alımı daha fazla olmaktadır. Ayrıca hareketsiz geçirdiğiniz sürede sürekli olarak artmaktadır. Bunun yerine günlük olarak her gün 10 dakikalık yürüyüşe çıkarsanız daha sağlıklı ve zinde olmanın yanında kalori yakmış olabilirsiniz.

* Haftalık olarak genel temizlik ilan edin

Haftalık temizlik günü yapın ve bazı eşyalarınızı temizleyin. Bu evinizin zemini, birkaç pencere, duş kabini, banyo döşemesi, otomobiliniz olabilir. İnsanların çoğu bazı eşyalarını yeterince temizlemiyor. Ama siz bunları temizlerseniz günlük 100 ila 150 kalori yakmanızı oldukça kolay olabilir. Ayrıca bu şekilde eşyalarınızda temiz olacak ve kendinize tatlı atıştırmalık fırsatı vermiş olacaksınız.

*Kendinizi Aç Hissettiğinizde Bir Muz yada bir elma yiyin ve açlığınızı geçirin.

*Mavi rengin iştahınızı bastıran bir özelliği olduğunu biliyor muydunuz. Mesela hiç bir restoran mavi renkli bir dekor kullanmaz çünkü mavinin rahatlatıcı etkisi daha az yemenize neden olması.. Bu yüzden sizde mavi rengi kullanmaya çalışın. Porsiyon tabaklarınızın rengini mavi olarak seçebilirsiniz.

*Karşınıza Ayna koyun ve yemek yerken kendinizi izleyin ve bu şekilde daha az yemeye motive edin.

En Kolay Nasıl Zayıflanır Kolay Zayıflama Nasıl Olur

*Günde 45 dakika yürüyorsanız, kilo ve yağ kaybedebilirsiniz. Bu yüzden günlük yürüyüş yapmaya çalışın.

*Herhangi bir hazır yiyecek fast food satın almayın

Tüketimini azaltmanız gerekler şeker, fruktoz veya mısır şurubu olabilir. Aynı gıdanın şekerini daha düşük şekerli bir şekilde tüketebilirsiniz.

* Mutfağı 12 saat kapatın

Yemekten sonra tüm bulaşıkların yıkanması, tezgahların silinmesi, ışığı söndürme ve gerekirse dolapları ve buzdolabını kapatın. Geç vakitte yemek yemenin kalori sayısının önemli derecede arttığını biliyoruz. Bu yüzden akşam yemeğinizi erken yiyerek 300 kalori daha az alabilir ve kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

*Dışarıda değil evde yemek yemeye çalışın

*Her şeyden yiyin ama daha az yiyin.

*Sulu yemekler tüketin ve böylece daha az kalori alın.

*Yemek seçimlerinize sebze yemekleri ekleyin.

Brokoli, havuç ve domates gibi sebzelerle hazırlanmış makarna salatası yiyebilirsiniz. Kızartma içeren yemekleri en aza indirmeye çalışın.

*Beyazlardan kaçının un, tuz ve şekeri en aza indirin.

En Kolay Nasıl Zayıflanır Kolay Zayıflama Nasıl Olur

*Haftada beş gün kahvaltı için tahıl tüketin.

Araştırmalar, her gün kahvaltıda tahıl yiyen kişilerin, obez olma olasılığının oldukça düşük olduğunu gösteriyor. Ayrıca, diğer kahvaltıda tahıl tüketen kişilerin ,daha fazla lif ve kalsiyum ve daha az yağ tüketmektedirler. Böylece kahvaltınız lifli, düşük şekerli  ve oldukça keyifli olabilir.

*Meyve suyu içmek yerine meyve yiyin

*Süt miktarınızı düşürün ve kalorileri yaklaşık yüzde 20 azaltın

*Bir avuç fındık veya badem atıştırarak açlığınızı ve iştahınızı bastırın ve daha az yiyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı