En Popüler Zayıflama Tüyoları

En Popüler Zayıflama Tüyoları, zayıflama isteği genç ve orta yaşlı bir çok kişinin arzuladığı isteklerin başında gelmektedir. Dr. Olcay Barış’ ın katkıları ile sizlere en popüler zayıflama yöntemlerini ve kalıcı zayıflık ile ilgili bilgileri sunuyoruz.

Şu bir gerçek ki özellikle Amerika ülkesinde her yıl zayıflamak isteyen kişiler için 40 milyar dolar harcama yapılmakta. Bu maliyet sadece ürün ve zayıflama programları için harcanan maliyettir. Şok diyetler, 2 günde 1 kilo verdiren besinler vs vs. Aslında tüm bu diyetleri uygulayarak sonuca ulaştıran yöntemler değilde bizlerin formunu koruyarak uygulayacağı diyet programları önemlidir.

Bir kez kilo verdiğinizde bu her şeyin bittiğini ve yine aynı beslenme alışkanlığını uygulayarak kilo vermenize katkı sağlayacak diye bir şey yoktur. Sizler kilo vermek ve formunuzu korumak adına uyguladığınız formülleri ve beslenme alışkanlığını yine aynı şekilde devam ettirmelisiniz. Aksi takdirde bir kez kilo vermiş olmanız bir şeyi değiştirmeyecektir.

 Egzersiz Önemli

Vücudumuzun aldığı kaloriyi yakmak adına egzersizler yapmak oldukça önemlidir. Zayıflamayı etkileyen etmenlerin %70′ i beslenmeden geçiyor iken %30′ u da egzersizlerden geçmektedir. Aktivitelere karşılık egzersiz yapar ve beslenme alışkanlığınızdan aldığınız kaloriler fazlalaşır ise o vakit yine de kilo alırsınız. Beslenme düzeni oluşturur ve düzenli olarak egzersiz yaparsanız o vakit bir çok kronik hastalığınızı da minimum seviyeye düşürürsünüz.

Kilo vermenin önemi günümüzde genç yaşlı herkesçe önemsenen bir duruma dönüşmüştür. Öyle ki az biraz beslenme alışkanlığımızı değiştirip kalori bazında farklı besinler tükettiğimizde vücut yapımız direk bozularak kilo almaya müsait bir bedene bürünüyor. Buda bizlere özellikle de şeker ve kalestrol gibi hastalıklarla daha fazla hastalığı bir arada almamıza etki ediyor.

En Popüler Zayıflama Tüyoları

Sağlıksız Besinleri Hayatınızdan Çıkarın

Gıda seçimi zayıflama alanında aktif rol oynayan etmenlerden bir tanesidir. Gıda seçimini doğru yapmadığınız şekilde kilo almanız kaçınılmaz. Beslenme açısından besleyici nitelikte ürünleri tercih etmelisiniz.Kilo verme hususunda kararlıysanız illaki uygulayacağınız programlar sayesinde kalorilerinizden kurtulacaksınız. Sağlıklı beslenmek sadece kilo vermek açısından önemli değildir. Sağlıklı beslenerek hem kilo verip hemde kaliteli bir yaşama sahip olursunuz.

Kilo Nerden Gidiyor

Kilo verimi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de kilo verdiğiniz alanın hangi bölgeniz ve ne olduğudur. Siz kilo veriyorsunuz lakin bu kilo nereden gidiyor? Bunun için detaylı bir gözetim yapan tartı edinmeli kastan mı yağ oranından mı yaptığınız egzersizler ile nereden kilo verdiğinizi öğrenebilirsiniz.Diyet konusunda popüler diyet uygulaması dediğimiz kavram tüm bu detaylara dikkat ederek uzun soluklu ve sağlıklı bir yaşamdan geçmektedir. Kısa süreli olan uygulamalar ve diyet programları bir süre sonra verdiğiniz kiloları tekrar almanıza etki edecektir.

Kalorinin Etkileri

Denge işi olan kilo verme işlemi kaloriden geçmektedir. Sizler kaloriyi arttırır ve yakımı azaltırsanız kilo alımı kaçınılmaz olacaktır. Lakin alımı azaltır yakımı çoğaltır her şeyi dengede tutarsanız o vakit ise kilo vermeniz olağan bir durum olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı