Etli Etsiz Çiğ Köfte Kilo Yaparmı Aldırırmı

Etli Etsiz Çiğ Köfte Kilo Yaparmı Aldırırmı, aşağıdaki tabloda porsiyon gram ve adet verileri mevcuttur. İçeriği kimi yerlerde farklı olabileceği için söz konusu değerlerde %5-10 farklılıklar olabilir.

Kalori Değerlerinden Sonra Çiğ Köfte Kilo Aldırır mı Yazısı Hemen altındadır.

Etli Etsiz Çiğ Köfte Dürüm Kaç Kalori

  • Etsiz Çiğ Köfte Kaç Kalori : (100 Gr) :  170 Kalori
  • Etsiz Çiğ Köfte Dürüm Kaç Kalori : 260 Kalori
  • Etli Çiğ Köfte Kaç Kalori : (100 Gr) : 230 Kalori
  • 1 Adet Çiğ Köfte Kaç Kalori : 36 Kalori
  • İceberg Marul : 20 Kalori
  • Limon : 30 Kalori
  • Acı Sos : 35
  • Nar Ekşisi : 30 Kalori
  • Tüm Soslar eklenmiş Çiğ Köfte  : 260 Kalori
  • Tüm Soslar Eklenmiş Dürüm : 320 Kalori

Bu veriler, komagane, tadım,Meşhur Adıyaman, Çiğ köfte markalarının ürünleri için de uygulanabilir.

Etli Etsiz Çiğ Köfte Kilo Yaparmı Aldırırmı

Çiğ Köfte Kilo Yapar mı?

Çiğ Köfte Kilo Aldırır mı? Çiğ köfte genel olarak kalorisi nispeden düşük bir gıdadır. Yanında tüketilen malzemelere dikkat edildiği sürece aperatif olarak tüketiminde sorun yoktur. Yanında tüketilen Dürüm lavaş, Acı Sos, Nark ekşili sos gibi ekstra gıdalar kalori bakımından boyularına oranla yüksek kaloriye sahip olan gıdalardır. Ayrıca çiğ köfte çeşitleri arasında etsiz olanı tercih etmenizi öneririz, çünkü; etli çiğ köfte içerisinde hayvansal gıdalar ve hayvansal yağlar bulunur ve bu sebeple etsiz çiğ köfteye oranlar %20-25 oranında kalorisi daha yüksektir.

Ayrıca içerisindeki etin çiğ olması sebebi ile birçok hastalığa davetiye çıkarıyor olabilirsiniz. Özellikle “tenyasiz” diye bilinen hastalık türü en iyi örnek oluşturabilir. Bu gibi riskler sonucu artık ülkemizde etli çiğ köfte sadece bilinen çok az yerde üretilip satılıyor. Genel olarak evde kendimiz yaparken et kullanımı yapıyoruz fakat hem sağlık hem kilo kontrolünüz için etsiz ürünleri tüketmenizi öneriyoruz

Diyette Çiğ Köfte Yenir mi? Nasıl Yemeliyiz?

Kaloritakip.Net Editörleri Olarak diyet yapanlar için çiğ köfteyi etsiz, lavaş yada dürüm olmadan, acı sos ve nar ekşisi kullanmadan bol marul ve limon eşliğinde sade olarak tüketmenizi öneriyoruz. Aslında birçok kişi tarafından çiğ köftenin en lezzetli sunum şeklinin bu olduğu söylenmektedir. Sizde bu şekilde tüketirseniz alacağınız kalori miktarını en aza indirmiş olursunuz

Ayrıca çiğ köfte yerken günlük olarak 5-6 adeti geçmemekte fayda var. Yukarıda verilen kalori küçük bir adet için geçerli adettir. Bazı durumlarda Tek bir adet çiğ köftenin büyüklüğüne göre kalorisi 70 kaloriye ulaşabilmektedir. Bu sebeple 5-6 adeti geçememeye dikkat etmenizi öneririz.

Çiğ Köfte Metabolizmayı Hızlandırır mı ?

Genel uzman kanısı acının metabolizmayı hızlandırdığı yönündedir. Bu durumu çiğ köfte içinde söyleyebiliriz. Bol isotlu acılı çiğ köfte gerçektende metabolizmayı hızlandırıp sindirim sistemi üzerinde de olumlu etki edebilir. Ama bu tek başına çiğ köfte kilo vermeye yardımcı olur diye yorumlanmamalıdır. Bir gıdanın kilo verdiriyor özelliği olması tek bir değişkene bağlı değildir. Bu sebeple sadece metabolizmanızı biraz olsun hızlandırdığını söyleyebiliriz.

Çiğ köfte pişirilmeden yenilen bir üründür. İçerisinde bulgur isot salça maydonuz (isteğe bağlı olarak et) ve sogan ile saatlerce yoğurulması ile hazırlanan bir gıda türüdür. Hazırlanış ve tüketim şekilleri yöreden yöreye yada damak zevkine göre farklılıklar gösterir. Tabi bu farklılıklar kalori miktarlarına da yansımaktadır.

Çiğ köftenin birbirinden farklı birkaç yolla tüketilir. Örneğin marul ve yeşillikler ile tüketildiği gibi dürüm olarak tüketilebilir. Yada sade olarak tüketimi de mümkün. Tüm bu tüketim şekillerinin farklı kalori değerleri vardır. Yukarıdaki tabloda Çiğ köfte kaç kalori öğrenebilirsiniz.

Bize Sorun!

Çiğ köfte ürünleri yada diğer tüm gıda ve diyet listeleri hakkında bize sormak istediğiniz soru var ise bize soru sor sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Editörlerimiz sorularınıza aynı gün içinde cevap vermektedir.

Daha hızlı soru sormak isterseniz aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı