Ev İşleri Kaç Kalori Yakar Yaktırır

Ev İşleri Kaç Kalori Yakar Yaktırır, ev temizliği kaç kalori, temizlik yaparken kaç kalori yakılır, ev işleri kaç kalori yaktırır gibi bir çok sorunuzun cevabı burada.

Ev temizliği yapmak kaç kalori yakar konusu belkide diyet yapan ev hanımları için bir numaralı kalori yaktıran günlük zorunlu aktivitelerden birisidir. Çoğu ev kadını için bir kabustur diyebiliriz.

Fakat zayıflamak isteyenler için Temizlik Yapmak Kaç Kalori Yaktırır öğrendikten sonra artık ev işleri ile uğraşmak daha eğlenceli olacaktır. Sizler için editörümüz kalori değerlerini hazırladı. Alt kısımdaki tabloda bilgileri görebilirsiniz. 

Ev İşleri Kaç Kalori Yakar Yaktırır

Ev İşi Yapmak Kaç Kalori Yaktırır Tablosu

  • 1 Saat Ev İşi Yapmak Kaç Kalori Yakar : 216
  • 30 Dakika Ev İşleri Kaç Kalori Yakar :  108 Kalori
  • 15 Dakika Temizlik Yapmak Kaç Kalori :  54

Yukarıdaki tabloda verilen bilgiler sağlık bakanlığının resmi İnternet sitesi olan beslenme.gov.tr dei bilgilerin derlenmesi ile oluşturulmuştur. Ortalama olarak 60Kg ağırlığındaki bir birey için standart verilerdir. Eğer 60 kilodan daha ağır iseniz yaktığınız kalori daha fazla olacaktır. Aynı şekilde daha zayıf biri iseniz paralel olarak daha az kalori yakmış olacaksınız.

Temizlik Yapmak Zayıflatır mı ? Kilo Verdirir mi ?

Ev İşi yapmak kaç kalori yakar yukarıdaki tabloda incelemiştik. Günlük 2 saat ev temizliği yapan bir birey ortalama olarak 500 kalori civarı bir kalori harcayacaktır. Zayıflamak isteyenler için 500 kalori bulunmaz bir nimettir diyebiliriz.  Ev temizliği yapmak tek başına zayıflatmayacaktır fakat diyet yaparken aynı zamanda evde temizlik işleri ile uğraşmak gerçekten kilo verme işleminizi oldukça hızlandıracaktır.

Ayrıca zayıflama ve diyet listeleri hakkında sormak istediklerinizi uzman editörümüze sorabilirsiniz. 

Yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir yada beğenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı