Evde Akne Tedavisi

Cildiniz, sizin en iyi arkadaşınızdır. Sizi beden dışındaki fiziksel dünyanın soğuğuna-sıcağına karşı koruyan ve yabancı cisimlere karşı koruma sağlayan cildinizin sağlıklı olması, temel sağlığınızla yakından alakalıdır. O nedenle cildinizi korumak için gerekli önlemleri almanız gerekir. Cildinizi korumak için pahalı kozmetik ürünlere gerek yok, evde akne tedavisi ya da evde sivilce tedavisi ile cilt bakımı kolayca yapılabilir.

Elma sirkesi sivilce tedavisi için en doğal tedavilerden biridir. Elma sirkesi tam bir zararlı bakteri düşmanıdır. Cildinizin PH dengesini korur. Dahası bakteri gelişimini de önler.  Cildin yeteri kadar nemlenmesini sağlar. aşırı yağlı cilt bakımı için de elma sirkesi kullanmanız gerekir. Şimdi 1/3 oranında elma sirkesi| su karışımını hazırlayın ve önceden duruladığınız yüzünüze pamuk yardımı ile uygulayın. Pamuk topağını sirkeli suya batırın ve yüzünüze sürün. Yüzünüzde kuruyuncaya kadar bekletin. Haftada 2 kez bu uygulamayı yaparsanız cilt yağlarının yok olduğunu göreceksiniz.

Tarçın Bal karışımı ve Akne Tedavisi

Akne tedavisinde bal da çok iyi bir antibiyotiktir. Tarçınla karıştırıldığında mikropları öldürür. Hem tarçın hem de bal doğal bir antibiyotiktir. Yüzünüzü iyice duruladıktan sonra tarçın-bal karışımını maske olarak kullanın ancak yüzünüzü önceden doğal sabunla yıkayın ve temizleyin. Daha sonra maskeyi yüzünüzde 30 dk tutun.

Süt ve bal Kürü Akne tedavisi

Cildinizi güzelleştirmek için süt en doğal iksirdir. Süt ve bal karışımı cilt tonunuzu açmak ve akneleri temizlemek için en iyi yöntemlerden biridir. Ekstra hormonlarınızın olması ciltte sivilcelere yol açar. Sivilceler cildi tahriş ederler. süt ve bal cilt için gerekli olan mineralleri ve vitaminleri sağlar. Böylece cildi dışarıdan beslemiş olursunuz. Akne tedavisi sivilce tedavisi için süt ve bal kürünü haftada 2 kez uygulayın. Alternatif olarak bal ve süt karışımı yerine bal + yoğurt karışımını da uygulayabilirsiniz. Tarihte ilk kez Cleopatra süt banyosu ile dünyanın en güzel cildine sahip olmayı başarmıştı. O zamandan bu yana süt cilt bakımı için kullanılıyor.

Evde Akne Tedavisi  için Papaya

Papaya bitkisi de akne tedavisi için kullanılabilir,   papaya, ölü deri hücrelerini ve aşırı lipidleri cildin yüzeyinden temizleyerek yumuşak ve pürüzsüz bırakan tamamen doğal bir akne tedavi bitkisidir. Papaya ayrıca, iltihabı azaltan ve pusun oluşumunu önlemeye yardımcı olan papain adlı bir enzim de içerir. İsterseniz portakal kabuklarından macun da hazırlayabilirsiniz. Portakal kabukları gençleştirici ve ferahlatıcıdır, lezzetlidirler. Bakterilerin neden olduğu sivilce ve ekstra yağ / ölü cilt hücrelerinin gözenekleri tıkaması, C vitamini, sitrik asit ve o sıkıştırıcı özellikleriyle portakal kabuğu yüz maskesi olarak kullanılabilir. Bal ve çilek akne tedavi için en yararlı ve doğal kürleri oluşturabilir. Çilek içerdiği doğal bileşenleri ile doğal bir salisilik asittir. Kızlar sivilce tedavisi söz konusu olduğunda aspirin kullanırlar ancak baş ve çilek karışımı daha doğaldır ve yüzde kalıcı lekeler bırakmaz. Bal ve çilek gözenekleri açar ve cilt bakımı ya da evde cilt bakımı konusunda profesyonel çözümler sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı