Kapat

Facebook Ne Zaman Kuruldu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 5,00. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
Anasayfa
Ne Zaman Facebook Ne Zaman Kuruldu?
Facebook Ne Zaman Kuruldu?

Facebook ne zaman kuruldu? Sorusu oldukça merak edilen sorular arasındadır ki bu sorunun merak edilmesi gerçekten çok doğaldır. Çünkü böyle bir sosyal medyanın ve Dünya’nın en büyük sosyal medya devinin ne zaman kurulduğu, kim tarafından kurulduğu, ne amaçla neden kurulduğu, herkes tarafından doğal olarak merak edilmektedir. Çünkü böylesine bir sosyal ağ, kurulduğu günde internette bir nevi devrim yapmıştır.

Facebook ne zaman kuruldu? Facebook’u Kim Kurdu?

Facebook, başlangıçtaki adıyla The Facebook’un kurulması Harvard’da başlamıştır. Site, 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde bir öğrenci olan Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. Sitenin amacı bugünkinden çok farklı olmasa da kapsamı oldukça dardı. Zukerberg, sitesini sadece Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Sonrasında bu sosyal ağ birçok farklı üniversiteye, şirkete yayılarak gelişimine devam etti. Yani facebook ne zaman kuruldu? Sorusuna cevap 4 Şubat 2004 tarihi iken, bildiğimiz anlamda herkesin, tüm e-postaların erişimine açılan facebook 11 Eylül 2006’da faaliyetlerine başladı.

Facebook’un ve şirketin kurucusu olan Mark Zuckerberg’in bu sosyal ağı tüm e-postaların erişimine açması, Facebook için bir kırılma noktası olmuştur. Milyonlarca hatta günümüzde milyarlarca insanın günlük olarak eriştiği ve giriş yaptığı site facebook, bu karar sayesinde büyük bir patlama yaşadı.

Facebook Kuruluş Tarihi

Geldiğimiz noktada Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir. Sosyal medya siteleri arasındaki öncü görevini sürdüren sosyal ağ, bu mecralar arasında “Amiral Gemisi” olarak kabul edilmektedir. Aradan geçen on yıla rağmen hala internet sektöründe var olan ve daha da önemlisi her geçen gün biraz daha popüler hale gelen Facebook, kurucusu Mark Zukerberg’i zengin ederken binlerce kişiye de istihdam sağlamaya başladı.

Yani facebook ne zaman kuruldu? Sorusuna verdiğimiz cevap olan 4 Şubat 2004 tarihi, birçok insan için yeni bir başlangıç yapma fırsatını oluştu ve Dünya’nın küreselleşmesine, gittikçe küçülerek iletişim ağlarının büyümesine ve insanların birbirine çok daha hızlı ulaşmasına zemin hazırladı. Bu hazırlanan zemin ise Dünya’nın farklı gelişmelere şahitlik etmesine ve tüm insanların hayatlarında farklılıkların oluşmasına zemin hazırlayarak değişimi ve gelişmeyi başlattı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.