Gaziantep Evlere İş Veren Firmalar Ve Telefon Numaraları

Gaziantep’te 9 ilçe bulunmaktadır. Bunlar Araban, Oğuzeli, Karkamış, Şahinbey, Şehitkamil, Nizip, Nurdağı, İslahiye ve Yavuzeli ilçeleri bulunmaktadır. Gaziantep tarıma elverişli topraklara sahiptir. Bu sayede Antep fıstığı ve zeytin şehrin en çok bilinen tarım ürünleri arasında yer almaktadır. Gaziantep ekonomik anlamda Türkiye’nin gelişmiş şehirlerinden birisidir. Geçim kaynakları arasında hayvancılık, el sanatları, tarım, sanayi ve ticaret alanlarında üretimlerini gerçekleştirmektedir. Gaziantep’te sanayi arasında iplik, pamuk, halı, gıda maddeleri, deri ve deterjan üretimleri de yer almaktadır.

Bu kadar zengin olan bir şehirde iş fırsatları yoğunluğa göre eleman eksikliği bir hayli fazla olabilmektedir. Eleman bakımından güçlük çeken birçok firma işlerini yetiştirebilmek için işlerini evlerinde ek iş yaparak geçimlerini sağlamak isteyen kişilere verebilmektedir. Bu sayede dışarıda çalışmaya fırsatı olmayan birçok kişiye iş imkanı sağlanır. Bu yazımızda sizlere Gaziantep evde ek iş fırsatları hakkında bilgiler paylaşacağız.

Gaziantep Evde Ek İş Fırsatları

Antep fıstığı temizleme işi: Gaziantep şehrinin en meşhur tarım ürünlerinden biri olan Antep fıstığı, Türkiye’nin birçok şehrine olduğu gibi Dünya’nın birçok ülkesine ihracatı yapılmaktadır. Antep fıstığı, tarlalardan kabuklu bir şekilde toplanır. Birçok firma bu fıstıkları kabuklu bir şekilde sattığı gibi kabuksuz olarak da satılmaktadır. Bu firmalar için kabukları ayıklanmış Antep fıstıkları hazırlanması gerekir. Çuvallar ile gelecek olan fıstıkların kabuklarından ayırarak temizleme işlemlerinden para kazanabilirsiniz. Bu işten aylık olarak yaklaşık 1.200 TL ile 1.800 TL arasında ek gelir elde edebilirsiniz.

Gaziantep

Deri temizleme işi: Gaziantep şehrinde sanayi alanında en çok satılan ve talep gören ürünlerin arasında deri gelmektedir. Deri imalatları yapan birçok fabrika Türkiye’nin birçok şehrine ve yurt dışına bu kaliteli derileri satmaktadır. Bu deriler istenilen boyutlarda ve çapaksız temiz bir şekilde teslim edilmesi gerekir. Deri firmaları sizlere belirli kalıplar verecektir. Bu kalıplara göre verilecek olan derileri kesmeniz istenecektir. Sonra deri üzerinde kalan ufak parçaları temizlemeniz gerekecektir. Çevrenizde deri fabrikalarıyla görüşerek evinizde deri temizleme işler yaparak para kazanabilirsiniz.

Hamur ve kebap içi hazırlama işi: Yöresel lezzetlerin meşhur olduğu Antep tatlısı ve Antep kebabı çokça tercih edilir. Elinizin lezzetine güveniyorsanız lokantalarla anlaşarak tatlı için yufkalar, kebap için ise iç hazırlayarak para kazanabilirsiniz. Yoğun ve büyük lokantalar ellerinde bulunan hazır malzemeleri tutarak iş yoğunluklarında üstesinden bu şekilde gelmektedir. Evinizde hazırlayacağınız yufka ve kebap içi işinden günlük olarak para kazanabilirsiniz.

Kilim yapıp satmak: Gaziantep’in kendine özgü kilim motifleriyle birçok ülke ve şehirden ziyaretçi gelmektedir. Sadece kilimler ve tarihi güzellikleri için şehre birçok yabancı turist gelmektedir. El beceriniz iyi ise el emeği kilimler hazırlayarak satış yapabilirsiniz. İnternet ortamında veya Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarından satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı