Gliserinli Cilt Bakım Maskeleri

Gliserinli Cilt Bakım Maskeleri Bitkisel yağlar gibi doğal ürünler aracılığıyla oluşturulan ve içeriğinde alkol sentezi ile propilen içeren maddeye gliserin adını vermekteyiz. Gliserin bir diğer adı ile gliserol olarak bilinmektedir.

Gliserin maddesine bir çoğumuz kozmetik ürünleri içerisinde rastlamaktayız. Peki ne işe yarıyor bu gliserin?

  • Cilt hücrelerinin kendini yenilemesine katkı sağlar.
  • Sedef ve benzeri türdeki cilt hastalıklarının giderilmesine katkı sağlar.
  • Cilt kuruluğunu gidermeye yardımcı olurken aynı zamanda lezyonlar üzerinde hızla iyileşme sağlar.
  • Su dengesini koruyarak özellikle cildi kuru olan kişilerin banyo sonrası kullanması ön görülmektedir.
  • Cilt görünümünü iyileştirir.
  • Cilt yapısında bulunan nemi alt tabakalara hapseder. Böylelikle cildinizin su dengesi korunmuş olur.
  • Cilt yapısını nemli tutması üzerine cildimiz daha parlak ve daha sağlıklı bir görünüm kazanacaktır.

Gliserinli Cilt Bakım Maskeleri

Limonlu Şekerli ve Gliserinli Cilt Maskesi

Ev yapımı doğal maskeler kimyasal maske uygulamalarına göre daha avantajlıdır. Hem ekonomik olarak hem de yan etkiler olarak ev yapımı doğal maske tariflerinden daha fazla başarı elde edersiniz. Sizlere ev yapımı limon, şeker ve gliserinli cilt maskesini sunmaktayız.

Kabımızın içime limon suyu ve yoğurdu koyarak karıştıralım. Sonrasında karışımımızı cildimize uygulayıp yaklaşık 10 dakika kadar bekleyelim. Süre zarfı sonunda cildimizi durulayalım. 2 günde 1 uygulanabilen bir uygulamadır.

***Limon içeriğinde bulunan yüksek oranlı kalsiyum, C vitamini, potasyum ve magnezyum içermektedir. Bu nedenle bitkisel çözüm olarak maskenizde bulunduracağınız en etkili besin maddesi limon diyebiliriz. Limon suyu aynı zamanda ölü derilerin cilt yapısından atılmasını sağlarken yaşlılık belirtilerini de yok eder.

Gliserin ve Bal Karışımı

Bir kaşık bal ve bir kaşık gliserini karıştırarak göz çevrenizin dışındaki alanlara sürünüz.Dilerseniz boynunuza da uygulayabilirsiniz. Karışımı sürdükten sonra yaklaşık 20 dakika kadar bekletin ve süre zarfı sonrasında ılık su ile durulayın.

Gliserinli Cilt Bakım Maskeleri

Gliserin ve Muz Karışımı

Küçük bir adet muzu çatal ile ezerek bir yemek kaşığı kadar gliserin ile karıştırınız. Hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulayın. Yaklaşık olarak yarım saat kadar bekleyip ardından da ılık su ile durulayın. İçeriğinde bulunan mineraller sayesinde muz cildinizin yenilenmesini sağlayacaktır.

Gliserin ve Yulaf Karışımı

4 yemek kaşığı yulafı blendırdan geçirelim. Üzerine iki yemek kaşığı kadar gliserin ekleyip karışımımızı yüzümüze uygulayalım. Karışım oldukça etkilidir. Karışım sayesinde cildimizde peeling etkisi oluşacaktır.

Gliserin Limon ve Yumurta Karışımı

1 adet yumurtanın akını ve yaklaşık 3 yemek kaşığı limon ile karıştıralım. İçine gliserin ekleyip bir kez daha karıştırıp karışımı yüzümüze uygulayalım. 15 dakika kadar bekleyip ardından ılık su ile yüzümüzü durulayalım. Maske uygulaması sayesinde cildimiz sıklık kazanacak ve canlanacaktır.

Gliserin ve Kil Karışımı

Birçok kozmetik ürünü içerisinde yer alan kil cilt yapısının sağlıklı görünüm kazanması adına önemli bir maddedir. Bir yemek kaşığı kilin içine iki yemek kaşığı kadar gliserin ekleyip ardından iyice karıştıralım. Karışımımız tamamen çözündüğünde göz çevresinin haricinde olan tüm alanlara maskemizi uygulayalım. Ortalama 15 dakika kadar karışımı yüzümüzde bekletip ardından soğuk su ile durulayalım. Karışım yüzümüzü hem yumuşak hem de pürüzsüz yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı