Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri, vücudunuzdan yağ yakmak için en zor alanlardan biriside göbek bölgenizdir. Göbek bölgesi çok dikkat çekici olabilir ve insanlar bu konuda kendisiyle barışık olmalı bu konu yaşam kalitenizi etkileyebilir.

Göbek bölgesi yağları diyabet, kalp hastalığı ve hatta bazı kanser türleriyle ilişkili olabileceği belirtilmiştir. Göbek bölgenizdeki yağdan kurtulmak önemlidir çünkü bu vücudunuzu tehlikeye atmak anlamına gelebilir.

Göbek bölgesindeki yağları eritmek için Yoga yapmak iyi bir tercih olabilir. Herhangi bir malzemeye gerek duymadan yağ yakmanızı sağlayabilir.

Göbek bölgesi kilo vermek için vücuttaki en dikkat çekici bölgedir. Düz bir karına sahip olmak birçok kişinin isteğidir.

Size göbek eritme hareketleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Bazı egzersizler yaparak göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmanızı sağlayabilirsiniz.

Plank Hareketi

Uzmanlara göre mekik hareketi kadar hatta da fazla fayda göbek bölgenizi çalıştırmanızı sağlayan bir hareket olarak görülmektedir. Mekik hareketi ile karın bölgenizin belli bir bölgesi çalışır iken plank hareketi ile karın bölgenizin bütün bölgelerinin çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Plank Hareketi Nasıl Yapılır

Plank hareketinin yapılış şekli ise oldukça basittir. Bu hareketi yapmak için şınav pozisyonunda dik ve gergin bir şekilde duracaksınız.Ancak eliniz ile dirseğiniz arasındaki kısım yani kollarınız yere değecek şekilde duracaksınız. Bu şekilde 1 dakika kadar durun ancak gerginliğinizi bozmamaya çalışın. Bu hareketi 3-4 kez tekrar edebilirsiniz. Eğer biraz daha zorlaştırmak isterseniz kollarınızı biraz öne almanız yeterli olacaktır.

göbek eritme hareketleri

Bacak Kaldırma Hareketleri

Bu hareketleri yaparak karın bölgenizin şekle girmesini sağlayabilirsiniz.

Bu hareketin yapılış şekli ise;

Öncelikle sırt üstü düzgün bir zemine uzanın ve ellerinizin içini yana koyarak vücudunuzu sabitlemeye çalışın.

Daha sonra iki bacağınızı da eşit bir şekilde uzatmalısınız. Bacağınızı yukarıya kaldırıp indirin ancak indirdiğinizde yere değmeden tekrar kaldırın. Bu hareketi her bacak için bir dakika kadar yapın ve 2-3 kez tekrarlayın. Göbek eritme egzersizleri .

Kobra Hareketi

Kobra Hareketi karın kaslarını güçlendirmek ve göbek şişkinliğini azaltmak için oldukça faydalı olan bir harekettir. Belinizi, göbek bölgenizi ve vücudunuzu güçlendirerek omurga hareketliliğini sağlıklı bir şekilde arttırır.

Kobra hareketini yapmak için ,bacaklarınızı uzatarak yüz üstü yatın ve elinizi omuzlarınızın tam altına gelecek şekilde yere koyun. Çenenizin ve ayak parmaklarının yere değmesini sağlayın.

Derin bir şekilde nefes alarak, göğsünüzü yavaşça geriye doğru esnetin. Vücudunuzun durumuna göre bu şekilde 10 ila 20 saniye kadar bekleyin. Bu hareketi 8 kez tekrar edebilirsiniz. Ancak vücudunuzu çok zorlamadan tekrarlarda 20 saniye kadar dinlenebilirsiniz.

Yay Hareketleri

Yay hareketi karın bölgenizi çalıştırmanıza yardımcı olabilecek bir harekettir. Bu hareketlerle sindirim sisteminizi çalıştırarak kabızlığı da gidermeye yardımcı olur.

Bu hareket için göbeğinize, bacakları bir arada tutan eğilimli bir konumda yatın ve kollarınızı yanınıza yatın. Dizlerinizi bükün ve kollarınızı ayak bileklerine kadar uzatın ve bekleyin. Derin bir nefes alın ve başınızı kaldırın ve geriye doğru bükün ve elinizden geldiğince bacaklarınızı yükseğe kaldırın. 20 saniye kadar tutun ve normal nefes alın. Daha sonra vücudunuzu yüzüstü pozisyonuna geri getirin. Dinlenin ve 4 kez tekrarlayın.

Bize Sorun!

Bizlere soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınıza aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı