Göbek Eritme İçin Ne Yapmalı

Göbek eritme için ne yapmalı, incecik bir vücuda sahip olmak adına bayanların bir çoğunun uygulamada bulunduğu bölgelerden bir tanesi de göbektir. Göbek eritme konusunda her ne kadar bir çok diyet ve uygulama bulunsa da bir çoğu için diyet uygulaması incelikleri bilinmediği için olumlu sonuç vermemektedir. Buna hitafen sizler ile oldukça etkili bir sonuca ulaşabileceğiniz göbek eritme için ne yapmalı adlı yazımızı paylaşıyoruz.

Göbek Eritme İçin Ne Yapmalı

Bir çoğumuz göbek eritme teknikleri açısından çeşitli diyet uygulamalarına ve egzersiz ürünlerine ihtiyaç duyarız. Göbek oluşumu sorunu ne yazık ki kişinin her bulduğu diyeti uygulaması ile sona erecek bir uygulama değildir. Bunun için mümkün olduğunca uzman yardımı almalı ve bu kişinin sizin vücudunuza yönelik yaptığı plan dahilinde ilerleme kaydetmelisiniz.  Sabırlı olmak sıkı ve dümdüz bir karın yapısına sahip olmak için en önemli detaydır. Bunun yanı sıra bir diğer değerlendirme ile düz bir karın yapınız olsun istiyorsanız beslenme, oran ve orantılar, besinlerin kalori yapısı ve zamanlama programlamasına uygun potansiyelde çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekmektedir.

Göbek Eritme İçin Ne Yapmalı

Oranlar

Diyet uygulamasında vücudun metabolizma yapısı incelenir. Eğer ki alınan kalori oranının % 80′ i karbonhidrat ise bu beslenme alışkanlığından olumlu sonuç elde edilmesi beklenmez. Oranlar her zaman için değişkenlik gösterir. Metabolizma yapınız hızlı ise ve vücut aldığı kaloriyi tolere edebiliyor ise o vakit az bir miktarda karbonhidrat tüketerek diyet uygulamasında bulunarak olumlu sonuca ulaşılabilir.

Yağlardan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

İlk olarak beslenme düzeniniz arasında denge kurarak kan şekerinizi kontrol altına almalısınız. Bu durumda yapmanız gereken şeker içerikli besinler ve içecekler tüketmemelisiniz. Günlük olarak ise 4 veya 6 öğün olacak şekilde beslenmeye özen göstermelisiniz. (6 öğün denildiğinde akla çok fazla yemeklerden oluşmuş kurulu bir sofra düzeni gelmesin)

Temel kavram olarak ele aldığımızda 3 ara öğün 3 ana öğün olarak bu kavramı ele almalıyız. Az az sık sık beslenme olarak da düşünebiliriz.

Kalori

Kilo probleminiz çok yok ise ve göbek oluşumu konusunda önlem almak istiyorsanız o vakit ise yapmanız gereken kilonuzu sabit tutmak adına günlük kaç kalori alacağınızı hesaplayarak hareket etmelisiniz.  Ayrıca tükettiğiniz besinlerin kalori oranlarını bilirseniz beslenme düzeninizi bu doğrultuda kalori hesaplaması yaparak oluşturabilirsiniz.

Zamanlama

Vücudumuzda bulunan yağ miktarında azalma oldukça vücudumuz alarma geçerek almış olduğu yağı depolamak isteyecektir. Bunun için günlük olarak 2-3 saat ara ile bir şeyler tüketmeniz gerekir. Bu durum zamanlama konusunda dengeli bir tutum izlediğinizde sizlere olumlu bir dönüşüm sağlayacaktır. Çünkü sık ve dengeli beslenerek hem acıkmanın önüne geçip hem de kontrollü bir beslenme süreci yaşamış olursunuz.

Göbek Eritme İçin Ne Yapmalı

Kardiyovasküler Egzersizler

Haftalık olarak yapılan egzersizlerde 3 ile 5 gün arası yaklaşık olarak 30 ile 40 dakika arasında çalışmalarınızı sürdürmelisiniz. Yürüyüş, koşu, bisiklet sürme, yüzme vb durumlar düzeli olarak yapılması ön görülen egzersizlerdendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı