Goji Berry Zayıflama

Goji Berry Zayıflama, Goji Berry Zayıfla Goji berry nedir ? Goji berry ülkemizde kurt üzümü olarak da bilinmektedir.Son günlerde adından sıkça bahsettiren bu ürün ufak ve yumuşamsı bir biçimdedir.

Daha çok bildiğimiz kuru üzüme benzeyen  uzak doğu iklimine daha yakın çalıda yetişen kırmızı renkli bir mutluluk meyvesidir.Evet bu bir meyvedir ve bunun bir şeker oranı vardır.Dolayısıyla kullanım miktarına da oldukça dikkat etmek gerekmektedir.Tat olarak hafif acımsı bir tat da ve yaban mersinini andırmaktadır.

Goji berry Çin de uzak doğuda yüz yıllardır,tıp alanında kullanılan insanların sağlığına faydalı olduğuna inanılan bir meyvedir.Tabi ki vücut direncini arttırıyor.Kansere karşı koruyor ve kilo verimini kolaylaştırıyor.

Goji berry  Zayıflama , Goji berry Zayıflatır mı ?

Son zamanlarda goji berry meyvesi çokça ünlü oldu.Piyasada goji berry meyvesi,goji berry hapları,goji berry çayı gibi bir çok ürünü piyasada bulunmaya başladı.Bir çok kişi goji berry yi mucizevi bir şey olarak görmektedir.

Besin değeri oldukça yüksektir.Antioksidan oranı oldukça yüksektir.Kan şekerini dengeleme özelliği olduğundan dolayı kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.Ancak bunu mucize bir besin olarak görmemek daha doğru olacaktır.

Her besin gibi goji berry nin de tüketim miktarı önemlidir.Ama kilo vermenizi destekleyen bir ürün olduğu için diyetinize ve beslenmenize ekleyebilirsiniz.

Goji Berry Nasıl Kullanılır ?

Genellikle uzmanlar tarafından ara öğünler de tüketim için uygun olduğu önerilmektedir.Bir yemek kaşığı goji berry bir porsiyon meyveye eşdeğer olduğu görülmektedir.

Ara öğünlerde bir yemek kaşığı miktarında yoğurdunuza katarak tüketebilirsiniz.Ya da 5-6 adet çiğ badem ve fındıkla birlikte tüketebilirsiniz.

Goji berry kalori miktarı;

Bir yemek kaşığı Goji Berry 16 Kalori Kcal  dir.

Goji Berry Zayıflama

Goji Berry Faydaları

İyi bir betokareten ve c vitamini kaynağıdır.içerinde çokça B vitamini de bulunmaktadır.İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde vücut direncinizi arttırmakta ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmektedir.

Gribal enfeksiyonlara yakalanma riskinizi ortadan kaldırmaktadır.

Göz sağlığına, akciğer sağlığına ve astıma olumlu etkileri vardır.Boğaz yollarına ve öksürüğe iyi gelmektedir.

Kanın temizlenmesine yardımcı olur.Kalp ve damar sağlığınıza da oldukça faydalı bir meyvedir.

İçerdiği anti aging sayesinde cildin erken yaşlanmasını yavaşlatır.;Yaşlanmayı azaltır.

Goji berry tüketmemiz sağlığımıza olan faydaları sebebiyle önerilmektedir.Ancak tek başına zayıflama için mucize bir meyve değildir.Doğru kullanım ve dengeli beslenme ile sağlıklı bir şekilde zayıflamamıza oldukça fayda sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı