Google Ne Zaman Kuruldu?

Neredeyse her tarayıcıyı açtığımızda google’a işimiz düşüyor. Gerek arama için gerek akıllı telefonlarda android işletim sistemini kullanmak için gerekse de playstore dan birşeyler indirmek için mutlaka google kullanıyoruz. Peki Google Ne Zaman Kuruldu? Google kuruluş tarihi ne ?  Günümüzde teknoloji hemen hemen her alana yayılmış durumdadır. Son dönemlerde hızla gelişen ve hala gelişimini sürdüren teknolojinin en büyük eseri bilgisayarlar olmuştur. Birçok kişinin evinde ya da iş yerinde yer alan bu gelişmiş aletler, kişinin isteğine ve merak ettiğine kısa sürede ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Bilgisayarların işe yararlığını arttıran ve aramaların yapıldığı en önemli platformlar arama motorlarıdır. Arama motorlarının icat edilmesi bilgisayarlar için bir devrim halini almıştır. Bilgisayarların icadından itibaren varlığını koruyan bu arama motorlarının en ünlü ve popüler olanı ise Google’dır. Google kuruluş tarihi çok eskilere dayanmasa da köklü temellerle kurulmuş önemli bir şirkettir. Ayrıca sürekli kendini geliştirmesi de popülaritesini korumaya devam etmesini sağlamaktadır.

Google ne zaman kuruldu?

Google kuruluş tarihi ne?

Google önemli şirketlerden bir tanesidir. Her geçen gün daha fazla bilgiyi bir arada barındıran bu sistem özel robotlar ile düzenli olarak tarandığından gereksiz bilgilerin yer alması engellenmektedir.  Amacı her zaman kullanıcılarına arama yaptığı sorular ile ilgili doğru bilgiler vermek olan Google sürekli ar-ge içerisinde olup kendisini sürekli güncellemektedir. Yazılım sektörünün önde gelen firmalarından olan şirket olan google ne zaman kuruldu? sorusu Google ile ilgili en merak edilen sorulardan bir tanesidir. Peki, google ne zaman kuruldu? Google kuruluş tarihi çok eski yıllara dayanmamaktadır. Tam olarak kuruluş tarihi 4 Eylül 1998’dir. Böylece google ne zaman kuruldu? sorusu cevaplanmış olmaktadır. Google kuruluş anı itibari ile kullanılmamış 2005 yılında piyasa sürülmüştür. O günden bugüne pek çok hissedara sahip olan bu önemli şirketin tam olarak kime ait olduğu bilinmemektedir.

Google Hangi Tarihte Kuruldu?
Google nedir, kimler tarafından kuruldu?

Google herkes tarafından bilinen önemli arama motorudur. Google kuruluş tarihi sonrasında daha birçok arama motoru oluşturulmuştur. Fakat hiçbiri onu kadar gelişememiş ve ilerleyememiştir. Dünyanın yarısından fazlası Google arama motorunu tercih etmektedir. Bunun başlıca sebebi Google’ın yalnızca arama motorları ile sınırlı kalmamasıdır. Daha birçok alana el atan Google, kurduğu diğer pek çok uygulama ile kullanıcılarının kalbini fethetmektedir. Google kuruluş tarihi sonrasında her geçen gün kendini geliştirmiş ve değişikliğe uğraşmıştır. Kurumsallığı ile ön plana çıkan bu şirket Sergey Brin ve Larry Page tarafından ortaya çıkarılmıştır. Google kuruluşunda yer alan bu iki adam şirketin ortaya çıkmasında büyük rol oynamıştır. Şu an hala kullanılan ve dünyanın en gelişmiş şirketlerinden bir olan Google’ın uzun yıllar daha kullanılacağı düşünülmektedir. Playstore ve android işletim sistemleri sayesinde bir nevi kullanıcıları kendisine mecbur bırakan Google şirketi, rakiplerine piyasayı uzun yıllar daha kaptırmayacak gibi görünüyor.

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. What’s up Dear, are you realkly visioting this web page regularly, if so
    after that you will without doubt twke nice knowledge.

  2. This article will assist the internet users for creating new website oor even a blog from start
    to end.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı