Greyfurt Zayıflatırmı

Greyfurt Zayıflatırmı, Greyfurt İle Zayıflama Greyfurt C vitamini,lif ve antioksidan bakımından yüksek bir besindir.Bu özellikleri sayesinde zayıflamanıza oldukça fayda sağlamaktadır.Greyfurtun kalp hastaları için özellikle kalp kaslarının beslenmesini sağladığı düşünülmektedir.

Greyfurt metabolizmayı hızlandırarak zayıflatmaktadır.Sabah,öğle ve akşam yemeklerden önce yenilen yarım greyfurt zayıflamanıza katkı sağlayacaktır.

Ancak greyfurt kullanacak kişiler dikkatli olmalı ve ilaç kullan kişiler ve çeşitli rahatsızlığı olanlar doktorlarına danışarak tüketmelidirler.

Greyfurtun Faydaları

Greyfurtun sağlığa faydalarından yararlanmak ve zayıflamanıza yardımcı olması için çok fazla tüketmenize gerek yoktur. Greyfurt çoğunlukla zayıflatıcı etkisi ile bilinmekle birlikle sağlığa faydası da oldukça çoktur.

Metabolizmanızı hızlandıran greyfurt kilo vermenize fayda sağlamasının nedenleri:

İçerisinde bulunan yüksek orandaki lif miktarı sayesinde acıkma hissinizi azaltıp çok fazla yemek yemenizi engellemektedir.

Greyfurt Kaç Kalori:

100 gr greyfurt 53 kcal kaloridir.100gr greyfurtta yaklaşık 2gr lif bulunur.

Greyfurt besin değeri: 1 Adet 100 gr orta boy Greyfutta;

Karbonhidrat 8.96(g) ,Protein 0.6 (g),Yağ 0.15(g) ,Lif 0.56(g) ,Sodyum 2(mg) ,Potasyum 180(mg) ,Kalsiyum 18(mg) ,Vitamin A 3(iu) ,Vitamin C 43(mg) ,Demir 0.34(mg).

Günlük her öğün için yarın greyfurt tüketiminin zayıflamayı hızlandırdığı söylenmektedir.

Greyfurtun vücuttaki kan şekerini düzenlemeye yardımcı olan bileşikler içerdiği bilinmektedir.Kan şekerini düzenlemesi tükettiğiniz besinlerin yağ olarak depolanması yerine enerjiye dönüşmesine katkı sağlamaktadır.

Taze sıkılmış greyfurt suyu bolca C vitamini içerir. C vitamini bakımından bir bardak greyfurt suyunda yaklaşık 70 mg c vitamini bulunmaktadır.Bu günlük c vitamini ihtiyacının büyük bir kısmını karşıladığı anlamına gelmektedir.

Taze sıkılmış greyfurt, aynı zamanda A vitamini kaynağıdır.Greyfurtta bulunan kırmızı ve pembe renk pigmentleri beta karoten içermektedir.Greyfurttaki beta-karoten, vücudunuzda A vitamini haline dönüştürülür.A vitamini, bağışıklık sisteminizi destekler, vücudunuzda bir antioksidan olarak sağlıklı olmanızı sağlar.Ayrıca hücre gelişimini de destekler.A vitamini hücrelerinin işlevsel doku oluşturmak için gelişmesine yardımcı olur.

Greyfurt suyu, potasyum içeriğinden dolayı sinir,kas ve iskelet sistemlerine yarar sağlar.Sinir işlevinde potasyum önemli bir rol oynamaktadır.Sinir hücrelerindeki potasyum akışı, sinir gelişimi için gerekli olan bir hareket potansiyeli adı verilen elektrokimyasal bir sinyali tetiklemeye yardımcı olur. Eylem potansiyelleri sinirlerinizin kas lifleriyle etkileşime girmesine ve potasyumun kas hareketi için gerekli kas kasılmalarını uyarmasına yardımcı olur.

Sigara içen kişiler içinde oldukça faydalı bir besin olan greyfurt,nikotin ihtiyacını azaltıp sigarayı bırakmaya yardımcı oluyor.Ayrıca sigarayı bırakanlar için de nikotinin vücuttan atılmasını hızlandırmaktadır.

Greyfurtun Zararları

Greyfurtun Zararları

Greyfurt uzmanlara göre,bağırsaktaki CYP3A düzeylerinde bir düşüşe neden olur.Vücudunuz kullandığınız belirli ilaçların vücuttan atılması için bu “cyp3a”  adlı enzime ihtiyaç duyar. Bu greyfurtun,ilaç kullandığınızda ilaçların vücuttan atılmasını baskılayacağı anlamına gelmektedir.

İlaç kullanan kişiler greyfurt suyu içtiklerinde de kan dolaşımında oluşan östrojen seviyesini artırabilir. Uzun süreli artışlar sağlık açısından risk oluşturabilir.

Greyfurt belirli ilaçlarla olumsuz etkileşime girebilir.Greyfurt, bazı karaciğer ve ince bağırsak enzimlerinin aktivitesini önleyebilir.Bu durum ilaçların kanda daha yüksek seviyelere ulaşmasına sebep olabilir.İlaç kullanan kişiler,doktora danışmadan tüketilmemelidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı