GTA 5 Ne Zaman Çıktı?

Uzun zamandır oyun severler tarafından merakla beklenen GTA 5 ne zaman çıktı? diye bakılırsa, oyunun GTA sersinin yaratıcısı olan Rockstar tarafından 2013 yılının Eylül ayında GTA serisinin son oyunu olan Grand Theft Auto 5’i ya da kısaltılmış adıyla GTA 5’i PlayStation 3 ve Xbox 360 için yayınlandığını söylemek mümkündür. Oyunun PC ve konsol versiyonları, tıpkı önceki versiyonlarda olduğu gibi daha sonra çıkmıştır. Birkaç erteleme sonunda PC oyuncuları GTA 5 ile buluşabilmiştir. Bu gecikmenin amacı oyunun daha iyi bir şekilde geliştirilerek piyasaya çıkması olarak gösterilmiştir. Söylenildiği gibi de GTA 5 iyi bir çıkış yapmıştır. Dünya çapında PC için geliştirilmiş olan en iyi açık dünya aksiyon oyunu olmaya adaydır. Peki GTA 5 Çıkış Tarihi Nedir?

Grand Theft Auto 5 Çıkış Tarihi

GTA hayranlarının merakla beklediği ve serinin en gelişmiş versiyonu olan GTA 5 çıkış tarihi yani ilk piyasaya sürülme tarihi 17 Eylül 2013’tür.

GTA 5 Kahramanları

Grand Theft Auto 5, yani kısa adıyla GTA 5’te artık tek bir kahraman yönetilmemektedir. Oyunda üç farklı kahramanın yönetilmesi mümkündür. Ayrıca bu kahramanlar arasında istenildiği gibi geçiş yapılabilmektedir. Her kahramanın kendine ait özel bir hayat hikayesi bulunmaktadır. Kahramanların kendilerine has olan özel yetenekleri de mevcuttur. Kahramanların farklı yetenekleri oyuna çeşitlilk katmaktadır. Oyunda kişiselleştirme seçeneği de vardır.GTA 5 Ne Zaman Çıktı?

GTA 5, Los Santos ve Blaine Country bölgelerinde geçen bir oyundur. Oyunda Michael, Trevor ve Franklin adında üç farklı kahraman yer almaktadır. Geçmişte çalkantılı bir aile hayatına sahip olan Michael, banka soygunculuğu ile alakalı profesyonel kariyer yapmış olan eski bir suçludur. GTA 5 ile sahalara geri dönmüştür. Michael’in eski bir dostu olan Trevor, pisliğin içinde yaşamaya alışkın ve kontrol edilemeyen öfkeye sahip olan bir piskopattır. Franklin’in hayatı ise Michael ile tanıştıktan sonra değişmiştir. Daha önceden suçla alakası olmayan karakter, Michael sayesinde suçla tanışmıştır.

GTA 5 Nasıl Kurulur?

GTA 5’i kurmak için Windows 8,1 gibi uyumlu işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir. Böylece bilgisayarınıza GTA 5 kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Güncel update ve crack dosyasını indirerek oyunun kurulumunu bilgisayarınıza hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Oyunun PC versiyonu fiyat olarak pahalı olsa da, kesinlikle verilen parayı hak edecek güzellikte bir oyundur. GTA 5’i alarak bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Ancak hayranları için bir üzücü haberimiz de oyunun ciddi sistem gereksinimleri istediğidir. Piyasada yer alan orta seviye bir cihazla GTA V’ten keyif almanız oldukça zor. Grand Theft Auto 5’ten keyif alabilmek için orta seviyenin üstünde bir cihaza ihtiyacınız olacak.

İphone 5 Ne Zaman Çıktı? 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı