Gülmek Kaç Kalori Yakar Gülmek Kilo Verdirirmi

Gülmek Kaç Kalori Yakar Gülmek Kilo Verdirirmi, Gülmek anatomik olarak bir çok kası aynı anda çalıştıran bir dürtüdür. Gülerken insan vücudunda ki yüz çene karın ve bel ve göğüs kaslarımızın birçoğu çalışır. Fakat Gülmek Kaç Kalori Verdirir sorusuna yanıtımız bu kasların çalışması ile harcanan kalori şeklinde olmayacak.

Gülmek farklı bir etki sayesinde zayıflamanıza yardımcı olacaktır. İstemsiz olarak tabi ki gülerken kalori harcarız fakat bu kalori çok düşük miktarlarda ve gülme süreniz çok kısa olduğu için elle tutulur bir kalori değeri olmayacaktır.

Gülmek Kaç Kalori Yakar Gülmek Kilo Verdirirmi

1 İnsan 10 Dakika Gülerek Kaç Kalori Yakar : 30 Kalori

Gülmek Kaç Kalori Yakar Gülmek Kilo Verdirirmi

Gülmek Zayıflatır mı? Zayıflamamıza Nasıl Yardımcı olur ?

Bazen Bizlere Gülmek Kilo Aldırır mı yada gülmek zayıflatırmı gibi sorular çok gelmekte. Gülmek zayıflatır ama bunu iştah faktörüne borçlu oluruz.

Gülerken İnsan serotonin hormonları salgılar. Bu hormonlar etkisi ile insan yemek yemek istemez. Şunu bilmelisiniz ki genelde yemek yeme dürtüsü canınız sıkıldığı zamanlarda, yapılacak bir şey olmadığı hissettiğiniz zamanlarda yada üzgün ve can sıkıntısı olduğu zamanlarda akla gelir. Bu yüzden gülerken insanın aklına yemek yemek gelmez. Ayrıca karın kaslarını ritmik olarak kasıp gevşettiği için sindirim sistemi üzerinde hızlandırıcı bir etki gösterir. Ayrıca gülmenin endorfin hormonu salgılamasını sağladığı bilinmektedir. Endorfin hormonu ise vücutta ağrı kesici ve rahatlatıcı bir etki gösterecektir. Bu yüzden sizlere önerimiz hem ruh ve sinir sağlığı açısından hem de kilo kontrolü açısından daha neşeli ve bol kahkahalı günler geçirmeye çalışın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı