Günde Kaç Limon Tüketilmeli?

Limon her alanda kullanılabilen besleyici ve faydalı bir meyvedir. Ekşiliği ve C vitamini oranı ile dikkat çeken bu önemli besin her gün mutlaka tüketilmeli ve beslenme düzenine dahil edilmelidir. Limon ile ilgili merak edilen pek çok soru bulunmaktadır. Günde kaç limon tüketilmeli ya da limonu faydaları nelerdir, limon yemek zararlı mı? gibi sorular bunlarda yalnızca bir kaçıdır.

Limonun faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Daha çok C vitamini ihtiyacını karşılamak amacı ile tüketilen bu besin hem çocuklar hem de yetişkinler için büyük önem taşımaktadır. Limon vücuda yarar sağladığı gibi cilt temizliğinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Yüze uygulanan limon içerikli maskeler cildi fazla yağından arındıracaktır. Limonun tüketilmesi de başka alanlarda kullanılması da pek çok avantaj yaratmaktadır. Bu sebeple bu besin gün içerisinde mutlaka tüketilmeli ve beslenme düzenine eklenmelidir.

Günde Kaç Limon Tüketilmeli?

Günde Kaç Limon Tüketilmeli?

Gün içerisinde limon tüketiminin ne denli yararlı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Peki, günde kaç limon tüketilmeli? Yetişkin bir insan için günde 1 adet limon tüketilmesi yeterli olacaktır. Daha fazla tüketilmesinin bir sakınca yoktur. Fakat gün içerisine 3 limondan fazlası yenmemelidir. Günde 1 adet limonu çeşitli şekillerde tüketmek günlük C vitamini ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayacaktır. Limon çok ekşi bir besin olduğundan direk tüketilmesi zor olabilmektedir. Fakat bu limon tüketimine engel olmamalı ve limon suyu gün içerisinde çaylara ya da suya eklenerek tüketilmelidir. Bu sayede ihtiyaç duyulan faydalardan yararlanılmış olacaktır. Her gün bu düzene devam etmek vücut üzerinde büyük farklar yaratacaktır. Saçlara, dişlere ve daha birçok organa iyi gelen limon vücudu temizleyecek ve ph dengesinin ayarlayarak toksinlerin atılmasını sağlayacaktır.

Limonun faydaları

Limonun faydaları her anlamda son derece çeşitlidir. Bu faydalardan ilki ph derecesinin ayarlanmasıdır. Vücudun alkali düzeyini düzenleyen bu asidik besin ph dengesini ayarlayacak ve vücut sağlığına katkıda bulunacaktır. Bunu yanı sıra kilo vermeye de yardımcı olan limon aç karnına tüketildiğinde yağ yakımına destek olacaktır. Limonun faydaları bunlarla sınırlı değildir. Bunun yanı sıra yüksek tansiyona da iyi gelen limon bu tarz kişilerin tüketmesi gereken besinlerdendir.

Limon Yemek Zararlı Mı?

Yazımızda da bahsettiğimiz gibi limonun vücudumuza faydaları saymakla bitmiyor. Ancak asidik yapısı ile fazla tüketilmesinin de bazı zararları olabiliyor. Örneğin yapılan araştırmalara göre limonda bulunan asit diş minesini aşındırabiliyor. Yani doğrudan tüketmek diş minesine zarar verebilir. Bunu bir yiyecekle tüketerek vereceği zararı azaltabilirsiniz. Eğer limon tükettiyseniz, üzerine su içmek, süt içmek gibi etkisini düşürecek şeyler tüketebilirsiniz. Ayrıca eğer öğlen limon yediyseniz akşam yemeyerek bir denge sağlayabilirsiniz.

Bu yazımıza da Bakmayı Unutmayın.

Egzama Tedavisi Kaç Gün Sürer?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı