Günde Ne Kadar Maden Suyu Tüketmeliyiz?

Günde en fazla kaç şişe maden suyu içilir?

Maden Suyu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Maden suyu doğal kaynak suyudur. Korunma altına alınmış yer altı kaynaklarından doldurularak elde edilir ve içerisinde birçok mineral ve elementleri de beraberinde getirir.Maden suyu içeriğinde magnezyum, kalsiyum ve potasyum gibi birçok mineral bulundurur.Bu minerallerin vücudumuza birçok faydası vardır. Sağlıklı içecekleri arasında ilk sırayı su alırken ikinci sırada maden suyu gelmektedir. Maden suyu içindeki bulunan kalsiyum süt kadar faydalıdır. Maden suyu, soda ile karıştırılmamalıdır. Maden suyunu sade tüketmek gerekir. Çünkü, bolca tüketilen meyveli sodalar büyük oranda şeker içermektedir. Buda insan sağlığı için zararlıdır.

Maden Suyunun Vücudumuza Faydaları Nelerdir?

Vücudumuz, beslenme düzeyinde meydana gelen değişiklikler nedeniyle ve fazla yemek yeme isteğinden ötürü bazı sindirim sistemi rahatsızlıkları ile karşılaşıyor. Böyle bir durumda maden suyu günlük yaşantımızın sağlıklı devam edebilmesi için çok gereklidir.Çünkü, maden suyu yukarıda söylediğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu kalsiyum,magnezyum, potasyum gibi minerallerin karşılanmasında etkilidir. Maden suyu, bağırsak sistemimize, sindirim sistemimize ve cilt güzelliğimize faydalı ve sağlıklı katkıları vardır. Kısacası maden suyu sindirimi uyarır, sindirimi kolaylaştırır, bağırsak hareketlerini düzenler. İçerdiği bol miktarda kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendirir, kan basıncını düzenler ve yeterli ve ölçülü bir şekilde tüketildiğinde yüksek tansiyonu düşürücü etkisi vardır. Maden suyu, hamilelerde annenin kendisinin ve bebeğin beslenmesinde de oldukça etkilidir. Çocuklar içinde oldukça faydalıdır maden suyu. Çocuklarda ki yutma yeteneğini geliştirir. Yaşlılık dönemlerinde artan magnezyum ve kalsiyum gereksinimini tamamlar. Kısacası maden suyunun hamileler,çocuklar, yetişkinler ve yaşlıların tüketmesi önerilir.

Günde Ne Kadar Maden Suyu Tüketmeliyiz?

Yaz aylarında yüksek sıcaklıklardan dolayı vücudumuz ter ile büyük oranda sıvı kaybeder. Bu kaybettiğimiz sıvı ile birlikte vücudumuzdaki birçok minerali de kaybetmiş oluruz. Uzmanlar kaybettiğimiz sıvı ile minerallerin tekrar kazanılması için maden suyu tüketiminin çok önemli olduğunu vurguluyor. Uzmanlar günlük olarak su tüketimini genel olarak 2 litre olarak önermektedir. Su tüketimine takviye olabilecek en sağlıklı sıvı ise maden suyudur. Bu yüzden uzmanlar maden suyunun her türlü yararlarından faydalanabilmemiz için günlük olarak en az 2 şişe maden suyu tüketilmesini önermektedirler.

Bir günde Kaç Bardak Su İçilmelidir?

Maden Suyu Tüketirken Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Maden suyunu kendi cam şişesinde içmeliyiz. Çünkü şişesinden bardağa dökülürken Co2 gazı ortaya çıktığı ve köpürdüğü için şişesinde içilmesi tavsiye edilmektedir. Maden suyu alırken, maden suyunun cam şişesinin ise belli gıda şartlarına uygun olduğuna dikkat etmek gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı