Günlük Tüyolarla Yağ Yakımı

Günlük Tüyolarla Yağ Yakımı, Gün boyunca yağ yakıcı egzersizlerde veya beslenme formunda bulunmamak bizleri pasifleştirir ve kilo alımı kaçınılmaz. Gün boyunca formda kalıp kalori yakmak için yapmanız gerekenler:

Kahvaltı Öğününü Atlamamak

Kahvaltı öğünü diğer öğünlere göre en az kaloriyi aldığımız öğündür. Kahvaltı yaparken şeker içerikli besinler yerine protein deposu besinler tüketmeliyiz. Böylelikle hem sağlıklı beslenmiş hemde acıkmamızı geciktirecek şekilde bir öğün geçirmiş oluruz.

Yeşil Çay İçmek

Metabolizmayı hızlandırdığı söylenen yeşil çay günlük 100 kalori kadar daha fazla yağ yakımına eş değerdir. Her ne kadar net bir kalori oranı belirlenmese bu oran kişiden kişiye değişse de metabolizmayı hızlandırdığı gerçek bilgidir.

D Vitamini Almak

Günlük olarak güneşlenmeyi ihmal etmemeli her gün 30 dakika boyunca güneşlenmeliyiz. D vitamini vücudumuz için en gerekli vitaminlerden bir tanesidir. Eklem bölgeleri ve bilek kısımlarımız da etki eden d vitamini bizlerin kendimizi daha dinç ve formda olmasını hissettirmektedir. Özellikle kış mevsiminde d vitamini eksikliği olmaması adına sık sık balık tüketmeliyiz.

Günlük Tüyolarla Yağ Yakımı

Soğuk Duş

Kronik hastaların haricinde herkes için geçerli olan bir diğer yöntem ise soğuk duştur. Kalp ve tansiyon gibi rahatsızlıkları olan kişilerin dışındaki kişiler ara ara soğuk duşa girerek yağ yakımı sağlayan bu yöntemi tercih edebilirler. Bu hususta bir diğer ayrıntı da kahverengi yağdır. Bu yağ sayesinde metabolizmanız hızlanır ve soğuk duş esnasında daha hızlı bir şekilde yağ yakımı sağlanmış olur.

Ufak Egzersizler

Düzenli bir hareket şart elbette. Lakin günlük düzenli olarak egzersizlerinizi programlı bir şekilde yapamıyorsanız da 5 kez merdiven inip çıkarak veya evde eş değer nitelikte hareketler yaparak kilo verebilmektesiniz.

Kalsiyum Alın

Kilo vermek için kalsiyum ihtiyacınız bulunmaktadır. Nasıl ki güçlü kemik yapısına sahip olmak için kalsiyum gerekli bir madde ise kilo vermek içinde aynı. Günlük olarak 1500 mg kalsiyum almak almayan kişilere göre daha az kilo alımı sağlamaktadır.

Günlük Tüyolarla Yağ Yakımı

Magnezyumun Etkileri

Öğle yemeği için vücudumuzun yağ yakımını hızlandıracak fasulye, ıspanak gibi magnezyum içerikli besinler tüketilmeli.

Hareket Halinde Olun

Araştırmalara göre iş hayatı içerisinde bir çok kişi her işi hemen hemen yerinden kalkmadan sosyal bağlantılar veya telefon üzerinden gerçekleştirmekte. Hareketsiz kalmak kilo alma adına en etkili faktördür. Hareket edin sık sık elinizi ve hatta ayaklarınızı oynatın. Ayaklarınızın dahil oynaması vücudunuz için olumlu etki oluşturacaktır.

Çorba Tüketin

Protein içeren çorbalar olmasına özen gösterin ve çorba tüketin. Çorba içmek hem metabolizma açısından hemde protein alımı bakımından oldukça önemlidir. Mümkün olduğunca tavuklu veya etli çorbalar tüketin.

Tuzlu Suyla Duş Almak

Banyonuzun küvetine tuzlu su doldurarak yatmadan önce bu şekilde duş alınız. Haftada  kez uygulayacağınız bu yöntem ile vücudunuzdan toksitleri atmış olacaksınız.

Ayrıca zayıflama yöntemleri ile ilgili yazımız okuyabilirsiniz.

Soru Sor:  Sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıdaki  yorum kısmını kullanarak iletebilirsiniz. Editörlerimiz aynı gün içinde cevaplamaktadırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı