Haftada 1 Beden İncelten Diyet Listesi (Şok Diyet)

Acil olarak 1 beden incelmek mi istiyorsunuz? Haftada 1 beden incelten diyet ile herhangi bir ilaç ya da ürün kullanmaya gerek olmadan, tamamen sağlıklı ve doğal besinlerle beslenerek 1 hafta içinde 1 beden incelebilirsiniz. Bu diyet, diğer şok diyetler gibi aç kalarak ve vücudun enerji seviyesini düşürerek kilo vermenizi sağlamaz. Diyetteki besinler sağlıklı bir şekilde kilo verebilmeniz için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinlerdir. Haftada 1 beden incelten diyet listesinde hangi besinleri ne kadar tüketmeniz gerektiği gibi bilgilere yazımızda yer verdik.

Haftada 1 beden incelten diyet listesini doğru bir şekilde uyguladığınızda 1 beden inceldiğinizi görebilirsiniz. Diyeti ihtiyaç duyduğunuz her an uygulayabilirsiniz.

İşte Haftada 1 Beden İncelten Diyet Listesi

Sabah: Sabah uyanır uyanmaz aç karna 1 su bardağı kadar ılık limonlu su için.

Kahvaltı: Saplarıyla birlikte dilediğiniz miktarda tüketeceğiniz maydanozun üzerine yarım limon sıkın. 2 kalın dilim az yağlı beyaz peynir ve kahvaltı sonunda 1 adet taze yeşil elma yiyebilirsiniz.

Kahvaltıdan 1 ya da 2 saat sonra 1 fincan kahve veya yeşil çay içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Öğle yemeği: Öğle yemeğinde kendiniz hazırlayacağınız 1 adet tost ve 1 bardak ayran tüketebilirsiniz. Hazırlayacağınız tostta kullanacağınız ekmek ince dilimli tam tahıllı ya da kepekli ekmek olmalıdır. Tostun içine kaşar peyniri tercih edebilirsiniz.  Ayrıca farklı öğle yemeği alternatiflerini de deneyebilirsiniz;

  • 1 porsiyon az yağlı sebze yemeği, 1 kâse yoğurt
  • 1 tabak yağsız haşlanmış yoğurtlu makarna, 1 kâse salata

Öğle yemeğinden 2 ya da 3 saat sonra ara öğün olarak 1 kâse az yağlı yoğurt ve elmayı robottan geçirerek tüketebilirsiniz. İsteğe göre az miktarda ceviz ve dilediğiniz kadar tarçın ilave edebilirsiniz.

Akşam yemeği: Akşam yemeğinizde az kalorili ve sağlıklı farklı alternatifleri tercih edebilirsiniz. Örneğin;

  • 1 porsiyon ızgarada kızarmış tavuk ya da balık, bol miktarda yağsız yeşil salata
  • 1 porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği, 1 kâse az yağlı yoğurt
  • Yarım porsiyon yağsız haşlanmış bulgur pilavı ya da kısır, dilediğiniz kadar yağsız yeşil salata, 1 adet mevsim meyvesi.

Bu diyet ile haftada 1 beden incelmek için akşam yemeğini yedikten sonra (17.00 – 18.00) herhangi bir şey yememeniz, günde en az 2 litre su tüketmeniz ve diyet listesine sadık kalmanız önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı