Haftada Kaç Gün Var? Haftanın İlk Günü…

Bir Haftada Kaç Gün Var?

Bir haftada 7 gün vardır.

Haftanın Günleri

Haftanın günleri şunlardır:

 1. Pazartesi 
 2. Salı
 3. Çarşamba
 4. Perşembe
 5. Cuma
 6. Cumartesi
 7. Pazar

Hangi güne kaç gün var, merak ettiniz ise TIKLAYIN

Hafta Hangi Gün Başlar Hangi Gün Biter?

Hafta pazartesi günü başlayıp bu döngüsünü pazar günü bitirir.

Haftanın İlk Günü Hangisidir?

Haftanın ilk günü Pazartesidir. Ülkemizde birçok çalışanın işbaşı yaptığı ayrıca okullarında açıldığı gün olarak bilinir.

Haftanın Son Günü Hangisidir?

Haftanın son günü yani bitiş günü Pazar günüdür. Pazar günü ülkemizde genel olarak tatil günü olarak bilinir. Birçok çalışan genellikle bu günde tatil yaparlar.

Hafta Sonu Günleri Hangileridir?

Hafta sonu günleri:

 1. Cumartesi
 2. Pazar

Hafta İçi Günleri Hangileridir?

Hafta içi günleri:

 1. Pazartesi
 2. Salı
 3. Çarşamba
 4. Perşembe
 5. Cuma

Bildiğiniz üzere Miladi Takvim kullanmaktayız. Takvimi neden kullanıyoruz? Çünkü zamanı parçalara bölüp bu parçalara isim vererek hayatımız daha düzenli bir hale gelmiştir. Hafta kavramı birbirini takip eden 7 günün birleşiminden oluşmuştur. Haftanın günlerini yukarıda paylaştık.

Birçok insan haftanın hangi günü doğduğunu bilmez. Çünkü her sene günler farklı tarihlere denk geldiği için doğum tarihinizin hangi güne denk geldiğini görmek için hazırladığımız özel hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Haftanın hangi günü doğdum hesaplama aracına gitmek için tıklayınız.

Güncelleme: 7.10.2018

Bir önceki yazımız olan 1 Yılda Kaç Gün Okul Var? Bir Yılda Kaç Gün Okula Gidiyoruz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 3 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 3,67. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.