Halı Yıkamak Kaç Kalori Yakar Yaktırır

Halı Yıkamak Kaç Kalori Yakar Yaktırır, Elde halı yıkamak ev temizliği işleri arasında en aktif ve yorucu olan ilk sıradaki iş diyebiliriz.

Halı yıkama işleminin çok yüksek kalori yaktırmasının bir diğer sebebi aktivite süresinin oldukça uzun olmasından kaynaklanmaktadır.

Halı yıkama işlemi birden fazla halı var ise saatlerce devam eder ve saatlerce siz hiç durmadan kalori harcarsınız. Halı yıkarken kaç kalori harcanır diye sorarsanız aşağıda saat ve dakika olarak halı yıkadığınız süre içerisinde kaç kalori verdiğinizi kontrol edebilirsiniz.

Halı Yıkamak Kaç Kalori Yakar Yaktırır

Halı Yıkamak Kaç Kalori Yakar Yaktırır

 • 1 Saat Halı Yıkamak Kaç Kalori Harcar : 300-400 Kalori
 • 2 Saat Halı Yıkamak Kaç Kalori Yaktırır : 500-600
 • 1 Gün (5 Saat) Halı Yıkarken Ne Kadar Kalori Verilir : 1000-1500 Kalori

Yukarıda verdiğimiz kalori değerleri kişiden kişiye değişebilmektedir. Halıyı yıkayan kişinin ağırlığına göre eğer fazla kilolu iseniz yaktığınız kalori miktarı artacak , zayıf bir bireyseniz yaktığınız kalori miktarı düşecektir. Ayrıca halıyı hangi tempoda ve hızda yıkadığınıza bağlı olarak da kalori değerleri değişecektir. Daha hızlı ve tempolu halı yıkamak daha fazla kalori yaktırır.

Halı yıkarken çok fazla su tüketildiği için çevreyi korumak ve suyumuzu dikkatli kullanmak adına evde söz konusu işlemin yapılmasını önerilmez. Halı yıkama yapan yerler tarafından daha ekonomik bir şekilde yıkanabilir. Siz bir halı için 30-40 tl masraf ve el emeği verirken hemen hemen aynı ücretlere halı yıkayan yerler mevcuttur. İlk tercihinizin bu yönde olmasını tavsiye ederiz.

Kendi kilonuzu ve yaşınızı yorum kısmına belirtirseniz halı yıkarken harcadığınız net kalori editörlerimiz tarafından hesaplanarak yorumunuz cevaplandırılır. Yorumlar aynı gün içinde cevaplandırılacaktır.

Yazımızı Faydalı buldu iseniz beğenebilir ya da paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. 65 kilo bir bayanim.6 saat hali yikadiktan sonra kac kalori yakmisimdir?cevaplayabilirseniz cok memnun olurum.

 2. 55 kiloyum 2 bucuk saat hali yikadim. Tabii birkac hali olunca toplayip kaldirma ve serme islemi de dahil. Ayni hareketler değil yani. Ne kadar harcadmisimdir?

  1. Merhaba Hatice hanım bu çalışmanız sizin yaklaşık 200-230 kalori yakmanızı sağlamıştır.

  1. @H

   halı yıkamak yada aktivite kalorileri ile ilgili sorunuz var ise tekrar yazınız. Sadece sayılar görünmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı