Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Hamilelik belirtileri ne zaman başlar? sorusu birçok aile için çok önemli ve heyecanlandırıcı bir sorudur. Bir erkeğin baba olmasını,bir kadının anne olmasını sağlayacak olan bebeğin doğumunun habercisi olan bu belirtiler her aile için en heyecanlandırıcı sorulardan biridir. Özellikle kadınlar için hamile olup olmadıklarını anlamalarını sağlayan hamilelik belirtileri yadsınamaz derecede öneme sahip bir etkendir. Arama motorlarına hamilelik belirtileri ne zaman başlar? Yazan her erkek veya kadın bu sorunun cevabını öğrenmek için neredeyse her siteye girip inceleme yapmaktadır. Öncelikle hamilelik veya gebeliğin tanımını yapacak olursak: Gebelik veya hamilelik erkekten gelen sprem ile kadının yumurtalıklarından atılmış olan yumurtanın döllenmesi ile meydana gelen fetusun kadın organ ve dokularında değişiklikler meydana getirdiği, doğuma kadar geçen yaklaşık 9 ay (266-270) günlük dönemdir. Peki hamilelik belirtileri ne zaman başlar? Sorusuna birkaç madde ile cevap vermek en makul cevap olacaktır.

  • Döllenmiş yumurtanın rahim duvarına yerleşmesi sonucu oluşan, döllenmenin ardından yaklaşık iki haftaya kadar oluşan kısa süreli kanamalar ilk belirtiler arasında yer alır.
  • En önemli belirtilerden biri ise, anne olacak kadının ruh halindeki değişmelerdir. Normalden fazla duygusallık ve asabiyet gibi zıt duyguların etkisinde kalma halidir.
  • Adet düzeninde ve dengesindeki kaymalar ve düzensizlikler de ilk belirtiler arasında yer alır ancak bu düzensizlik farklı hastalıkların da belirtisi olabilir.

Hamilelik belirtileri ne zaman başlar? Sorusunun cevabı yukarıdaki maddelerde özetlenmiştir. Ancak üstünde durulması gereken bir diğer konu hamilelik belirtileri nelerdir? Sorusunun cevabıdır.Bir anne adayının hamile olduğunu anlaması hamilelik belirtilerini kendisinde görmesiyle anlaşılır. Aynı zamanda daha kesin bir sonuca varması için anne adayının hamilelik testi yaptırması gerekmektedir.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Sorusuna maddeler halinde cevap vermek gerekirse:

  • Adet gecikmelerinin yaşanması ve adet düzeninin, farklı bir döngüye ve düzensizliğe evrilmesi
  • Hormonal değişiklikler sonucunda oluşan memelerde büyüme,hassasiyet,sızı hissi ve bazen meme ucunda renk değişimi,
  • Hormonal değişikler sonucu oluşan bulantı,kusma şikayetleri ve korku hissinde artış,
  • İştahın artması sonucu normalde yenilen yiyeceklerden daha fazla tüketilmesi ve hiç yenilmeyen yiyeceklere karşı aşerme hissi,
  • Gün içerisinde normalden daha fazla olarak idrara çıkma hali,
  • Vajinal kanamalar, en belirgin belirtiler arasındadır.

Hamilelik belirtileri nelerdir? Ve Hamilelik belirtileri ne zaman başlar? Soruları aslında birbirini tamamlayıcı özellikte olup anne adayı bireyin hamilelik hakkında tam ve doğru bilgi edinmesi için birlikte cevaplanması gereken sorulardır.

Hamilelik kaç gün sonra belli olur?

Eğer hamile olup olmadığınız konusunda daha sabırsızsanız, hamilelik belirtilerini beklemeden önce de hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Hamilelik kaç gün sonra belli olur diye merak ediyorsanız, genellikle hamilelik döllenmenin gerçekleşmesinden yaklaşık 14 gün kadar sonra testlerde belli olmaya başlamaktadır. Ancak bunun da daha öncesinde, yani cinsel birleşmeden yaklaşık 10 gün kadar sonra ise kan testleri ile öğrenebilmeniz de mümkün. Bu tarihlerden önce yapılan testler doğru neticeyi vermeyebilir. Bu konudaki ayrıntılı yazımız için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Kaç Gün İçinde Hamilelik Belli Olur?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı