Kapat

Hangi Tarih Hangi Güne Denk Gelir? Hesapla

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 8 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 3,50. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
Anasayfa
Hesaplama Hangi Tarih Hangi Güne Denk Gelir? Hesapla
hangi tarih hangi güne denk geliyor

Belirttiğiniz tarih hangi güne denk geliyor. Hesaplamak artık çok kolay.  GÜN-AY-YIL seçiniz ve HESAPLA’ya basınız.

Tarihi Giriniz


Hangi Tarih Hangi Güne Denk Geliyor Hesaplaması

Belirli bir tarihin hangi güne denk geldiğini hesaplamak için kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz tarihin haftanın hangi gününe denk geldiği öğrenme istiyorsanız yukarıdaki kutucuklara belirlediğiniz tarihin gün ay ve yılını giriniz. Tarihleri girerken ay kısmında ayı sayı olarak girmeniz gerekmektedir. Bildiğiniz gibi ülkemizde 1 Ocak 1926 yılında Miladi Takvim yasalaşarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu yüzden bu tarihten öncesinde programın doğru sonuçlar vermeyebilir. Bunun uyarısını yapalım.

Bu online Program bir takvim mantığı ile çalışmaktadır. Sizin girdiğiniz tarihe takvimde giderek hangi gün olduğunu bulmaktadır.Yani geçmiş tarih hangi gün ya da gelecekte bir tarih hangi gün bulabilirsiniz. Bunun için geçmiş ya da gelecekten bir tarih girebilirsiniz.

Örnek olarak programa 12 Kasım 2030 hangi gün hesaplatacağız. Ay kısmına 11 yazıyoruz. Gün kısmına 12 yazıyoruz. Yıl kısmına da 2030 yazıyoruz ve Hesapla butonuna basıyoruz. Sonuç geliyor. 12 Kasım 2030 Salı gününe denk gelmekteymiş.

Diğer bir örnek olarak ise geçmişten bir tarih girelim. 3 Mart 1960 hangi güne denk gelmektedir. Ay kısmına 3 yazdır çünkü Mart 3.aydır. Sonra gün kısmına 3 yazdık. Daha sonra yıl kısmına ise 1960 yazdık ve Hesapla butonuna tıkladık. 3 Mart 1960 Perşembe gününe denk gelmiştir.

hangi tarih hangi güne denk geliyor

“Hangi Tarih Hangi Güne Denk Gelir? Hesapla” üzerine 22 yorum

 1. Şűkrű Topkaya says:
 2. Asli says:
 3. Anonim says:
 4. Anonim says:
 5. Anonim says:
 6. Angelina says:
 7. dagci says:
 8. Anonim says:
 9. Anonim says:
 10. Anonim says:
 11. Anonim says:
 12. Jun says:
 13. Anonim says:
 14. Kadir GÖKSU says:
 15. Butlan says:
 16. Anonim says:
 17. Anonim says:
 18. Anonim says:
 19. Bedriye says:
 20. Anonim says:
 21. Tuana says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.