Hareketli Yaşam İle Kalıcı Zayıflamak Mümkün

Hareketli Yaşam İle Kalıcı Zayıflamak Mümkün, zayıflamak isteyen her birey sağlıklı olsun ve özellikle kalıcı olsun ister. Zayıflamaya karar veren kişi daha sonra diyet yapmaya başlar.

İnternetten bulduğu sağlıksız kendine göre dahi olmayan diyet listelerini uygulayarak sağlığını tehlikeye atmak pahasına zayıflar. İdeal kilosuna yaklaştığı zaman sevinç ile diyeti bırakır. Peki ya sonra, birkaç ay içinde diyete başladığı kilonun dahi üzerine çıkmış halde bulur.

Bu birey ne yapması gerekiyor. Sürekli tüm yaşamını diyet yaparak ve kilosunu kontrol etmeye uğraşarak mu geçirmeli. Gerçekten çok can sıkıcı bir durum bu. Ama bu durum milyonlarca kişinin yaşadığı bir problem. Bu gibi problemler yaşamadan sağlıklı ve kalıcı zayıflamak mümkün mü ? bunun cevabı aslında diyetle alakalı değil. Birçok otoritenin özellikle de ülkemiz sağlık bakanlığı tarafından da bir çok kamu spotu ile anlatılan durum olan hareket ve aktivite durumudur

Hareketli Yaşam İle Kalıcı Zayıflamak Mümkün

Bunu biz değil diyetisyen hekimler ve sağlık bakanlığı söylüyor. Çevrenize bir bakın, fazla kilolu bulduğunuz kişilerin mesleklerini ve yaşam tarzlarını öğrenin. göreceğiniz şey bu bireylerin fazla hareket gerektirmeyen bir iş ve hareketsiz bir yaşam sürüyor olmalarıdır. Genelde yorucu yoğun işler yapan kişiler daha formda ve sağlıklı kişiler olmaktadır. Tabi bazı istisnalar mevcuttur. Hormonel yada diğer kalıtsal problemler yüzünden hareketli bir yaşamı olmasına rağmen kilo problemleri olan birçok kişi de vardır. Fakat bunlar istisnadır. Sizin bu gibi durumlarınız yok ise ailenizde obezite ve fazla kilo problemi yok ise sadece siz de kilo problemi var ise yaşam tarzınızı sorgulamaya başlayın. Ne kadar hareketlisiniz.

Yapmanız gereken şey hareket etmek, işe araba ile gidiyor iseniz yürüyerek gitmeyi deneyin. Çay içmek için söz konusu iş ile ilgilenen personeli kullanmak yerine kendi çayınızı kendiniz alın. Hayatınıza hareketsizlik katan asansör yürüyen merdiven gibi aletleri hayatınızdan çıkartın. Bol su için ve porsiyonlarınızı bir miktar azaltın. diyet yapmadan sadece hayatınızdan çok yüksek kalorili çikolata abur cuburlar cips kola gibi hazır gıdaları çıkartın.

Diyet yapmadan aç kalmadan sadece daha çok hareket ederek ve abur cubur hazır gıdalardan uzak durarak kalıcı zayıflayabilirsiniz. Zayıflama hızınız diyet yapan kişilere göre daha yavaş olsa da kalıcılık bakımından daha çok tatmin edici olacaktır.

Editörümüze sormak istedikleriniz için yorum kısmını kullanabilirsiniz. Bize sorularınız için aynı gün cevap verilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı