Haşlanmış Patates Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi

Haşlanmış Patates Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi, genelde patates yemeklerde ve kızarma şeklinde tüketilir, bu durum aslında masun ve normal değerlerde kaloriye sahip olan patatesi sağlıksız ve kilo yapıcı bir gıdaya dönüştürmektedir.

Peki Haşlanmış Patates Kilo Verdirir mi ? Patatesin zayıflamak isteyenler için önemli olmasının sebebi yüksek derece tok tutucu ve doyurucu bir etkisi olması ve içeriğinde lif, protein, potasyum ve A,B,C gibi vitaminleri barındırıyor olmasıdır.

Aşağıda Haşlanmış Patates Zayıflatır mı? Haşlanmış patatesin kalori değerleri ve besin değerleri nelerdir ve bu gıdanın faydaları ile zararlarını görebilirsiniz. Ayrıca daha hafif ve doyurucu olması için haşlanmış patatesi nasıl hazırlamanız gerektiğini ve nasıl tüketmeniz gerektiğinden de bahsedeceğiz.

Haşlanmış Patates Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi

Normal bir porsiyon (100 Gram) Haşlanmış patates 70 kalori iken, aynı miktarda patates kızartması 250 kaloridir. Hemen hemen aynı tokluk oranına ulaşmanıza rağmen aldığınız kalori miktarı 4 kat daha azdır. Bu sebeple haşlanmış patates tükettiğiniz bir öğünde diğer besin gruplarına göre daha az kalori almış olacaksınız. Bu da zayıflamanız için size büyük bir artı sağlayacaktır. günlük olarak ihtiyaç duyulan kalori miktarı kişiden kişiye değişmektedir fakat ortalama olarak 2000 kalori olduğunu düşünür isek haşlanmış patates ile geçirdiğiniz bir öğünde büyük oranda kalori açığı yaratmış olacaksınız. Aşağıda bunun nasıl gerçekleştiğini detaylı olarak anlatacağız.

ÖNEMLİ NOKTA : Patates Yiyerek Zayıflama Nasıl Gerçekleşiyor.

Zayıflamak Tıbbi olarak alınan kalori ile vücudun ihtiyaç duyduğu kalori miktarındaki farklar sebebi ile olmaktadır. Bu fark + da ise kilo alır – de ise zayıflarsınız. Günlük 2000 kaloriye ihtiyaç duyduğunuzu düşünelim. Siz her gün 1500 kalori alırsanız günlük 500 kalorilik bir enerji açığınız oluşacak ve bu enerjiyi vücut depolarından yani yağlarından karşılayacaktır. Bu da her gün bir miktar zayıflamanız anlamına gelmektedir. Aynı şekilde 2500 kalori alıyor iseniz günlük 500 kalori fazladan aldığınız için vücut bu ihtiyaç fazlası enerjiyi daha sonra kullanılmak üzere stoklayacaktır.

Haşlanmış patates zayıflatır mı sorusuna dönecek olursak birçok forum sitesinde bu prensipten yola çıkılarak günlük sadece haşlanmış patates yiyerek haftada 3 kilo gibi bir zayıflama iddiasında bulunan yazılar görmekteyiz. Matematiksel olarak doğrudur. kalori ihtiyacınızı karşılayamadığınız için vücut eksik miktarı yağlardan karşılayacak ve de zayıflayacaksınız. Ama tek bir gıda çeşidi ile zayıflamak oldukça risklidir. Çünkü vücut için son derece önemli olan birçok vitamin ve mineral mevcuttur. Patateste hepsi bulunmadığı için sizi oldukça halsiz ve güçsüz düşürebilir hatta ileri düzeyde sağlık sorunlarına yol açabilir.

Haşlanmış patates kilo verdirir mi diye soranlar için en iyi önerimiz bu gıdayı haftada birkaç öğün şeklinde haftalık programlarına eklemeleri olacaktır. Bunun gibi birçok hafif atıştırmalıkları bir araya getirerek hazırlanacak bir diyet listesi çok daha sağlıklı olacaktır. Her ne kadar besin değerlerini ve kalori miktarlarını ince ince hesaplasanız dahi mutlaka bir diyetisyen hekim yada aile hekiminize danışmalı ve onay almalısınız.

Haşlanmış Patates Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi

Haşlanmış Patates Tüketirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bazı İnsanlarda Patatese Karşı duyarlılık olabilir. Bu gibi bireylerde patates tüketimi alerjik reaksiyona yol açabilmektedir. Özellikle iyi pişmemiş patates tüketmemeye dikkat etmelisiniz.
  • Patatesi suda haşladıktan sonra buzdolabında soğutup daha sonra yenmesi daha sağlıklı olacaktır.
  • Patatesi haşlamadan önce dışı bol su ile temizlenmelidir ve çamurundan arındırılarak öyle haşlanmalıdır. Haşlanmadan sonra kabuğunun soyulması önerilir.
  • Yanında yoğurt ve yeşillikle tüketilmesi hem tadını daha güzel kılar hem de daha doyurucu bir özellik katar.
  • Her ne olursa olsun sadece patates diyeti uygulamaya karar verdi iseniz doktorunuza sormadan diyete başlamayınız aksi halde sağlığınız risk altına girebilir.

Bize Sorun

Haşlanmış Patates Zayıflar mı ? kilo Verdirir mi, konumuz ile alakalı veya tüm diyet zayıflama ve sağlık ile ilgili sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. Editörlerimiz aynı gün içinde cevaplandıracaktır. Ayrıca yazıya eklemek istedikleriniz var ise yine yorum kısmına belirtebilirsiniz. Yorumlarınız Bizim için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı