Haşlanmış Yumurta Yemek Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi

Haşlanmış Yumurta Yemek Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi, Yumurta ve zayıflama arasında tek bağ haşlanmış yumurta ile rafadan yumurta ile kurulabilir. Sahanda (yağda) kızarmış yumurta için durum farklıdır.

Haşlanmış Yumurta Yemek Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi

Haşlama yumurta zayıflatır mı diye soracak olursanız; Avrupa’da 2 gruba ayrılan obez kişiler üzerinde yapılan bir araştırmada, bir grubun diyet listesine hiç yumurta eklenmez iken diğer grubun diyet listesine yumurta eklenmiştir. Takip süresi boyunca diyetinde yumurta tüketen kişilerin tüketmeyenlere oranla biraz daha fazla zayıfladığı tespit edilmiştir. İçerik açısından yumurtanın zayıflatma özelliği yoktur fakat uzun süre tok tutuşu ve düşük kalori değeri sayesinde yumurtayı diyet listelerinizde bulundurmanız önemlidir. Haşlanmış ve rafadan yumurta şeklinde olabildiğinde az tuz kullanarak tüketmeniz önemlidir.

Sadece Yumurta Akı (Beyazı) Tüketmek Zayıflamak İsteyenler İçin Daha iyidir.

Haşlanmış yada rafadan yumurtanın kalori değeri ortalama 75-80 kaloridir. Bu 80 kalorinin sadece 20 kalorisini yumurtanın beyazı oluşturur. Kalan 60 kalori yumurtanın sarısından ibarettir. Doyuruculuk açısından yumurtanın akı ile sarısı arasında fark yoktur fakat besin değerleri açısından yumurtanın sarısı akına göre çok daha fazla besleyicidir. Diyet yaparken 3 yumurtanın sarısını çıkartarak sadece beyazını tüketmeniz 1 yumurta yemiş kadar kalori almanızı sağlayacaktır. Bu sayede daha uzun süre tok durmuş fakat çok düşük kalori almış olacaksınız. Yumurtayı tüketirken tuz kullanmadığınızda tadı çok sası oluyor ise bir ipucu verebiliriz. yumurtanın akını baharat ile tatlandırabilirsiniz. Bu sayede tuz kullanımınızı azaltmış yada komple kaldırmış olabilirsiniz. Yumurta ile zayıflamak isteyenler için ilk önerimiz haşlanmış ve sadece akını tüketme şeklindedir.

Yumurta Salatası En Parlak Fikir.

Haşlanmış Yumurta Zayıflatır mı? Salata ile neden olmasın. Bu salatanın içerisine sadece yumurta akı kullanın. Çok az sıvı yağ ve tuz ile harmanlaya bilirsiniz, fakat önerimiz hiç kullanmamanız dır. Daha sonra size öğle yemeği olarak çok düşük kalorili bir öğün olacaktır. Ve bir hayli de doyurucu olaraktır . Yanında doyurucu özelliğini arttırmak için 1-2 dilim tam tahıllı ekmek yada kepekli diyet ekmek tüketebilirsiniz.

Yumurta Yağ Yaktırır mı ?

Yumurtanın içerisinde bulunan vitamin ve mineraller yağın vücut içerinde daha hızlı çözülmesine yardımcı olur. Özellikle yumurtanın içerisinde bulunan B-12 Vitamini bunu sağlar haşlanmış yumurta yağ yaktırır mı sorunuza kesin bir şekilde evet diyebiliriz. Ayrıca B-12 vitamini hayvansal gıdalarda Peynirde ve Balık etinde de bulunur.

Yorumlarınız bizim için değerlidir. Sormak istediklerinizi yorum kısmına yazarsanız en kısa sürede cevaplanacaktır.

Ayrıca sitemiz üzerinden en hızlı sonuç alabileceğiniz diyet programlarına da ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Sabah 9da haşlanmış yumurta 1tane akşam haşlanmış patates kilo aldırır mı verdirir mi?

    1. Merhaba bunların kalori değerleri oldukça düşük ve tükettiğiniz miktar az olduğu için kilo alımına fazla bir etkisi olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı