Havuç Suyu ve Havuç Kaç Kalori

Havuç Suyu ve Havuç Kaç Kalori, havuç hafif bir gıdadır ve diyet yapan kişiler tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Fakat bu tüketimde dikkat edilmesi gereken nokta havucun ne şekilde ve ne oranda tüketildiği olmalıdır.

Havuç , havuç suyu gibi tüketimlerin oran gram ve adet olarak tüketimlerine göre hazırlanmış ayrıntılı kalori tablosunu aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Kalori miktarını kontrol ettikten sonra diyet yaparken havuç tüketimi nasıl olmalı ve havuç için faydaları ve zararlarını da okuyarak bu bilgilere göre diyet listesini şekillendirmenizi öneririz.

Havuç Kaç Kalori’dir.

 • (Küçük) 1 Adet Havucun Kalorisi Ne Kadardır : 10 Kalori
 • (Orta/Normal Boy) Havuç Kaç Kalori : 16 Kalori
 • (Büyük Boy) Havuçta Kaç Kalori Var : 35 Kalori
 • 100 Gr Havuç Kaç Kalori : 41 Kalori
 • 1 Kg Havuç Kalori Değeri : 410 Kaloridir.

Havuç Suyu Kaç Kalori’dir.

Yukarıda verdiğimiz bilgiye göre havuç suyunun da çok düşük kaloriye sahip olacağını düşünebilirsiniz fakat atladığımız nokta 1 su bardağı havuç suyu için birden fazla havucun gereksinimidir. O yüzden aşağıda havuç suyunun kalorisi tablosu verilmiştir.

 • 1 Su Bardağı Havuç Suyu Kaç Kalori : 80 Kalori

 

 

Havuç ve Havuç Suyu Kaç Kalori

Yukarıdaki Tabloda Havuç Besin Değerleri Nelerdir Öğrenebilirsiniz. Havuçtaki Kalori, Şeker miktarı, Doymuş ve doymamış yağ miktarı ile doğal tuz miktarını, genel miktara oranları ile birlikte görebilirsiniz.

Diyette Havuç Tüketimi Ne Şekilde Olmalıdır.

Havuç Kilo Aldırır mı ? Öncelikle bahsedilmesi ve tüm kilo kontrolü yapanları dikkat etmesi gereken konu diyet yaparken tek besin gurubu üstüne yoğunlaşılmaması diyebiliriz. Birçok yayında ve özellikle halk arasında şu tip diyetleri mutlaka herkes duymuştur. Bir hafta sadece patates, elma, mısır yiyerek büyük oranda kilo verme diyetleri sıkça karşımıza çıkmaktadır. Havuç içinde aynısı geçerli.

Sadece havuç yiyerek zayıflamayı denemek sağlık adına olumsuz sonuçlar doğurabilir. Aşağıda havucun faydalarından bahsettik, fakat fazla tüketimi sonucu ortaya çıkabilecek yan etkilerden de bahsettik. aşağıdaki havucun faydaları ve zararları bölümüne de göz atmanızı öneririm.

Havuç Suyu ve Havuç Kaç Kalori

Diyet yaparken Havuç tüketimi diyet listelerinizde ana ve ara öğünlerde küçük boy ve bir adet olabilir. Ayrıca acıktığınızda açlığınızı bastırmak için bir adet havuç yiyerek diyetinize destek olabilirsiniz. Havuç hem lezzetli, hem uzun süre tokluk hissi veren bir gıdadır. Ayrıca sağlık açısından sayısız faydaları bulunur. Diyet listelerinizi şekillendirirken bol bol meyve ve sebze kullanmanız önerimizdir.

Diyet listesi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da uzman yardımıdır. Artık Sağlık bakanlığı obezite ile mücadele kapsamında devlet hastanesi içerisinde ilgili poliklinlikler  uzman diyetisyen hekime muayene hizmeti vermektedir. Söz konusu tüm muayene işlemleri SGK tarafından karşılanmaktadır. Diyetisyen sizin boy kilo yaş ve sağlık durumunuzu göz önüne alarak en hızlı sonuç verecek diyet listesini sizin için hazırlar. Aynı zamanda bu diyet listesi sağlık açısından hiçbir risk teşkil etmez. Bu sebeple İnternet ortamında ve Web sitemizde yapmış olduğunuz araştırmalar ile hazırladığınız diyet listesini öncelikle bir diyetisyen hekime göstererek onay almanız gerekir.

Havuç ve Havuç Suyunun Faydaları

 • A vitamini yönünden en zengin besinlerden birisi havuçtur.
 • Antitoksidan özelliğe sahiptir. 
 • Özellikle Havuç suyu alkali bir sudur. Bu özelliği sayesinde vücudun asit dengesini düzenleyerek kilo vermenize yardımcı olur.  Havuç Suyu Zayıflatır mı Sorusuna bu sebepten kısmen evet diyebiliriz. Alkali sular ve söz konusu bu suların zayıflamaya etkisi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Alkali Sular Konumuza Buradan Ulaşabilirsiniz.
 • Kanser ile savaşta oldukça önemli bir besin kaynağıdır. Yapılan araştırmalara göre havuç kanser hücrelerinin büyümesini baskıladığı klinik verilerle kanıtlanmıştır.
 • Kalp Sağlığı Açısından Oldukça Faydalarıdır.
 • Bağışıklığı Güçlendirici Etkisi Bulunmaktadır.
 • Düşük kalorili hafif bir besindir. Özellikle Havuç Kilo Yapar mı, Havuç Kilo Aldırır mı, Havuç Zayıflatır mı gibi sorulara yanıt olarak Bu faydasından bahsedebiliriz. 

Havucun Bilinen Bir Zararı Var mıdır?

Havuzun Bilinen Bir Zararı Yoktur. Fakat fazla tüketiminin yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler kişiden kişiye yaş gruplarına ve kalıtsal rahatsızlıklara bağlı olarak etkisi değişiklik gösterebilir. Havucun fazla tüketimi aşağıdaki etkilerin görülmesine sebep olabilir.

 • Fazla tüketimi kabızlık rahatsızlığına yol açabilir.
 • Gaz sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olabilir.
 • Ciltte sararmaya neden olabilir.
 • İçerdiği yüksek potasyum sebebi ile bazı vitamin ve minerallerin fazla yüklenmesine neden olabilir.
 • Özellikle böbrek rahatsızlığı olanlarda fazla potasyum risk teşkil edebilir.
 • Böbrek fonksiyonlarında bozulmalar yaşanabilir.

Yukarıda sayılan yan etkileri göz önüne alarak günde 2-3 adet ila 1-2 bardak havuç suyu dozunu aşmamak uzmanlar tarafından önerilmektedir. Her şeyin en faydalısı kararında kullanmaktır.

Bize Sorun ?

Hem Diyette Havuç tüketimi hem havuç zayıflamada etkisi hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmın kullanarak bizlere sorularınızı iletebilirsiniz. Editörümüz aynı gün içinde sorularınızı cevaplayacaktır.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmını kullanarak Havuç ile ilgili konular haricinde zayıflama ve kalori takibi konusunda tüm sorularınızı editörümüze sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı