Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı Kilo Vermenin Yolları, sanayi devriminden bu yana insan yaşantısını sosyal, ekonomik, kültürel anlamda fazlasıyla etkiledi.

Günlük yaşantımıza kattığı teknoloji gibi faydalı şeylerin yanı sıra bizlerden alıp götürdüğü gerek beden, gerekse ruh sağlığı insanların hayatlarını büyük ölçüde değiştiriyor yahut seyrinin olumsuz yönde hareket etmesine sebebiyet veriyor. Son yüzyılda gıda mühendisliğinde yapılan atılımlar sayesinde yediğimiz pek çok besin vücutlarımız için fazlasıyla sağlıksız. Sağlıksız olmanın olumsuz getirisi de elbette ki istenmeyen kilolar. İstenmeyen kilolardan kurtulmak ya da daha doğrudan bir anlatım ile hızlı kilo vermenin yolları şu şekilde sıralanabilir.

Kilo almaktaki en büyük etkenlerden biri hiç şüphe yok ki hareketsizlik faktörü. Alınmış bulunan bu kiloları vermenin en doğru yolu da, bu eylemin tersi olan hareket etmektir elbette. Hızlı Kilo Vermenin Yolları hiç şüphe yok ki yürüyüş, koşu ve doğru beslenmekten geçiyor. Şimdi saymış olduğumuz bu maddeleri gerekçeleri ile sıralayalım; yürüyüş ve koşu egzersizleri kalp ritmini yükselterek ki bu aralık saniyede 120-200 adımdır, vücutta fazlalık bulunan ve bizleri aynaya küstüren yağların yakımını sağlıyor.

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

 

****Yağ dediğimiz komplike ve suda çözünmeyen yapı vücutta karbonhidrattan yani basit şeker türevli gıdalardan, ekmek, pilav, makarna olarak ta söylenebilir sonra 2. sırada enerji verici maddedir. Vücuttaki yağ birikimi nasıl kolay bir şekilde gerçekleşmiyorsa, verilmesi sırasında da aceleci davranılmamalı doğru beslenmeyle desteklenmesi halinde arzuladığımız vücuda sahip olabiliriz.

Peki, doğru beslenmek nedir? Basit şekerden ve yoğun tuzdan uzak durarak protein ağırlıklı beslenmeliyiz. Sabahları peynir ve yumurta ağırlıklı öğünler yapmak gibi. Hızlı Kilo Vermenin Yolları şüphesiz ki pek çok insan tarafından günlerce aç kalmak, adını sanını bilmediğimiz diyetler ile vücudumuza eziyet etmek sanıyor. Bu sürede hızlı bir şekilde kilo verilir doğrudur. Ancak verilen bu kilolar yağ kütlesinden değil, kas kütlesinden harcanır. Yani en ufak diyeti bıraktığınızda o kiloları geri alırsınız. Verdiğimiz sihirli formülü unutmayın. Yürüyüş, koşu ve sağlıklı beslenmektir. Bu üçünü yapmanız yeterlidir.

****Her bireyin vücut yapısı farklıdır. Bunun için hızlı kilo vermenin yanı sıra kilo verimi başlangıcından itibaren düzenli beslenmeli ve vücudunuz için sağlıklı olan yöntemlere başvurmalısınız. Öyle ki her ne kadar hızlı bir şekilde kilo veriyor olsanız da kimi zaman bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler için bu durum bir dezavantaja dönüşmekte olup bizleri daha da sağlığımızdan etmektedir.

Hızlı Zayıflamanın Olumsuz Etkileri

  • Vücudun aşırı su kaybına uğraması
  • Vücut direncinin düşmesi ve halsizlik
  • Kişinin bilinçli diyet yapmaması sonucunda vücudun protein değerlerinin düşmesi ve vitaminsizlik
  • Halsizlik
  • İştahsızlık
  • Kansızlık
  • Saç dökülmeleri, tırnak kırılmaları, vücutta morarma ( vücudunuzun değerlerini kaybetmesi üzerine)
  • Tansiyon problemleri

Kilo alımı konusunda bilinçli olunmalı ve nasıl ki fazladan gelen 15 kilo vücudunuza birden bire yerleşmedi ise yine aynı şekilde vücudunuzun arınması da bir anda mümkün değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı