Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vizesi kaç günde çıkar? Sorusu, özellikle yurt dışına gitmek isteyenler için önemli bir sorudur. Bu sorunun cevabını merak edenler, arama motorlarında harıl harıl cevap arayarak en doğru, en kesin ve en net cevabı bulmaya çalışırlar. Ancak genel olarak bu çabaları boşa gider çünkü Hollanda vizesi kaç günde çıkar?  Sorusuna verilen cevaplar bir kesinlik arz etmez.

Biz kacgun.com ekibi olarak Hollanda vizesi kaç günde çıkar? Sorusunu sizler için bu yazımızda cevaplandırdık. En doğru ve en net cevaba ulaşabileceğiniz bir kaynak görevi görmek bizleri mutlu eden bir ayrıntı. Gelelim Hollanda vizesi kaç günde çıkar? Sorumuzun cevabına. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi Hollanda da vize uygulaması sürdürülmektedir. Yeşil pasaportu olmayanlar, eğer Hollanda’ya gitmek, seyahat etmek istiyorlarsa vize almak zorundadırlar.

Hollanda vizesi almak için birçok kritere uyularak şartlar sağlanmalıdır. Başvuru bizzat yapılmalıdır ve belgeler eksiksiz olarak görevli ve ilgili birime teslim edilmelidir.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pasaport (Pasaportunuzda vize basılması içinde 2 boş sayfa olması gerekmektedir.)
Hollanda vize başvuru formu.
Varsa daha önce kullandığınız pasaportların asılları.
Nüfus cüzdan fotokopisi
Banka hesap hareketlerini gösteren döküm
2 biometrik fotoğraf
Seyahat sağlık sigortası poliçesi
Hollanda seyahatinizde kullanacağınız konaklama ve ulaşım bilgileri
Hizmet döküm cetveli
Varsa araç ve tapu belge fotokopileri
Gidiş – geliş tarihlerini ve ziyaret amacını belirtecek vize talep dilekçesi
Vukuatlı nüfus kaydı
Aile ve ya arkadaş ziyareti için gidecekseniz, yakınlarınızın alacağı orjinal davetiye
Konsolosluk tarafından ek evrak ve ya ek görüşme talep edilebilir.
Ancak belirtilen belgeler bilgi mahiyetinde olup, çeşitli düzenlemeler ile değiştirilebilir. Başvuru öncesi gerekli evrakların listesini ilgili birimden temin edebilirsiniz.

Tüm işlemler uygun ve doğru yapıldıktan sonra ve ilgili birime teslim edildikten sonra Hollanda vizesi kaç günde çıkar? Sorusu, ayrı bir önem arz etmeye başlar.

Hollanda vizesi hemen çıkar mı?
Hollanda vizesi hemen çıkar mı?

Hollanda Vizesi Kaç Gün İçinde Çıkar?

Hollanda vizesi, başvurusu yapıldıktan sonra 3-5 iş günü içerisinde çıkmaktadır. 3-5 iş günü sonra sonuçlanan Hollanda vizesi, başvuru yapan kişiler tarafından teyit edilmeli ve bizzat ilgili büyükelçiliğe ve ilgili birime gidilerek tamamlanmalı ve gerekli belgeler varsa imzalanmalıdır. Tabii bu süre tahmini bir süredir. Yani söylenebilir ki Hollanda vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun kesin ve net bir cevabı olmamakla birlikte tecrübelerle sabit olmak üzere 3-5 iş günü içerisinde Hollanda vize başvuruları sonuçlanmaktadır.

Mevsimsel dönem ve başvurulardaki yoğunluk Hollanda vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabı olan 3-5 iş günü süresini uzatabilmekte veya kısaltabilmektedir. Bunun sebebi tamamen yukarıda da belirttiğimiz gibi başvurulardaki yoğunluk ve başvurulardaki mevsimsel dönem ile alakalıdır. Eğer başvuruların çok olduğu ve en yoğun mevsimsel dönem olan yaz aylarında Hollanda vize başvurusu yaparsanız bu süre, 15 gün civarını bulabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı