Hostesler Kaç Yaşında Emekli Olur?

Hosteslik ile ilgili bilgi almak isterseniz öncelikle yaş aralığının 18 ve 30 arası olduğunu söyleyelim. Hostesler kaç yaşında emekli olur sorusunun cevabını merak edenlere ise; 45, bazı kabin içi çalışanlarının da emeklilik yaşlarının 50 olduğunu söyleyelim. Ayrıca şartlar arasında en az lise mezunu olmak ve iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmak gerekir. İnsanlar ile sürekli iletişim halinde olunan her meslekte iyi bir dış görünüş ve genç olmak hosteslik için de aranılan özelliklerdir. Hosteslerin emeklilik yaşı kaçtır diye merak edenler için, bu meslekte emeklilik yaşı 45’tir.

Emekli olan ya da işten ayrılan hostesler olduğu zaman ve hostes ihtiyacı durumunda bu işi yapan firmalar ilan verirler ve bu sayede yeni hostesler işe başlamak üzere bazı eğitimlerden geçerler. Bu eğitimlerin arasında İngilizce seviyesinin artması için İngilizce dersler verilmesi, gramer, konuşma, anlama, anlatma becerilerinin geliştirilmesi vardır. Hosteslik de özellikle akşam yemeğinde yiyecekleri tanıtabilme hususu çok önemlidir. Yiyeceklerin diyet olduğunu, vejetaryen olduğunu, et ürünü olduğunu hem Türk yolculara karşı kolay, anlaşılır bir şekilde anlamaları hem de yabancı yolculara karşı iyi bir yemek sunumu yapmaları gerekir. Herhangi bir aksi durumda ise yolcuları sakin tutmalılar.

Hosteslerin Görevleri Nelerdir?

Öncelikle uçuşa hazırlanmak için yolcular içeri alınmadan uçağın içini, koltukları, ve koridoru kontrol ederler herhangi bir sorun ve ya unutulan bir eşya gibi durumlara müdahale ederler. Temizlik ve düzen sağlarlar. Yolcuları kapıda karşılayıp içeri aldıktan sonra serviste bulunurlar. Servis öncesi servis edilecek ürünlerin sayımını, hijyenini, herhangi bir eksik olup olmadığını kontrol ederler. Ayrıca özel durumda olan yolcularla ilgilenirler hasta, bebekli, ve ya yaşlı olan yolculara yardımcı olurlar. En son yolcu sayımı yaparlar. Uçuştan önce koltukların dik ve kemerlerin bağlı olması konusunda uyarıda bulunup herhangi bir tehlike sırasında nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgi verirler.

Nasıl Hostes Olunur?

Nasıl hostes olurum diyenler, öncelikle yaşınızın uyması gereklidir. 18 ile 30 yaş arasında hostes alımları yapılır. Bunun nedeni ise genç insanların daha bakımlı daha atik çevre ile daha uyumlu ve daha özgüvenli olmalarıdır. Bazı dersler aldıktan sonra örneğin; servis yapma, yiyecekleri sunma, İngilizceyi çok iyi bir şekilde kullanma gibi eğitimlerden geçtikten sonra göreve başlayabiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı