İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Çayı (Yağ Yakan Çay)

Şişmanlık Kader mi?

Toplumun bize dayattığı yapıdan mıdır yoksa kadınların kendini zayıfken daha güzel hissetmesinden midir bilinmez ama kadınlar çok uzun yıllardır zayıflamak için ellerinden geleni yaparlar. Bazıları doktor müdahalesi ile midesini küçülterek ya da yeni estetik yöntemleriyle vücutlarından yağ aldırarak zayıflarlar, kimisi ise rejim ve spor yaparak formlarını korur ya da daha da zayıflarlar.

Zayıflamak için sağlıksız yollara başvuranlar da vardır. İnternet ortamında sıkça reklamı yapılan zayıflama hapları, bu sağlıksız yollardan biridir. Çok kilo verdirmeyi vaat eden zayıflama hapları, sağlıksız bir bünye oluşmasına ve hatta ölüme bile yol açar. Zayıflamak için dediğimiz gibi türlü türlü yollar vardır ama önemli olan kişinin bu yollardan kendisine en uygun olan yolu seçmesi gerektiğidir. Şişmanlık elbette kader değildir ama unutulmamalıdır ki her zayıflama süreci ve yolu her kişi için uygun değildir, kişi bu sürece başladığında araştırmasını iyi yapmalı ve kendisi için en iyi yolu seçmelidir.

Doktor Kontrolünde Zayıflama

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok çeşitli zayıflama yöntemleri mevcuttur. Kişiler de kilo vermek isterken zahmetsiz ama bir o kadar da çabuk etkisini gösteren bir yol bulmayı seçerler ancak her zaman bunun doğru olduğu söylenemez.

Zayıflama sürecine giren kişi internet reklamlarından ya da hızlı kilo verdirme yöntemlerinden etkilenmemeli ve bu süreci en sağlıklı yolları seçerek tamamlamalıdır. Bunun için de ya bir doktora başvurmalı ve doktor kontrolünde diyet ve sporla destekleyerek tamamlamalı ya da bu süreci kendisi, tek başına sürdürecekse doğal yöntemler, sağlıklı bir diyet ve sık bir sporla desteklenmiş program uygulayarak sürdürmelidir.

Doğal Yöntemlerle Zayıflamak Mümkün mü?

Doğal yöntem ve kürlerle zayıflamanın mümkün olmadığı düşünülür birçok kişi tarafından ancak bu tamamen yanlış bir bilgidir. Doğal zayıflama kürlerine inanmayan kişiler genelde bu etkiyi hemen görmedikleri için inanmamayı tercih ederler. Halbuki bu kürler, içinde bir çok sağlıklı ve doğal, antioksidan içeren mineraller bulundurduğu için sağlıksız bir çok yöntemden çok daha hızlı ve etkilidir.

Peki, kendi zayıflama sürecinizi başlattınız. Kendinize uygun bir diyet buldunuz ya da diyetisyenle beraber çalışıyorsunuz, her gün düzenli olarak sporunuzu da yapıyorsunuz ve zayıflama kürlerinden duydunuz, denemek istiyorsunuz. Hangisini deneyeceğini bilemiyorsunuz çünkü internette ya da çevrede çok fazla kür tarifi duyuyorsunuz ve hangisine güveneceğinizi bilmiyorsunuz. Bu konuda çok haklısınız, her ne kadar doğal kürler zayıflamayı destek açısından önerilse de bu kürlerin kimler tarafından verildiği ve içinde nelerin olduğu bir o kadar önemlidir çünkü doğal ve bilmediğiniz birçok sebze ve meyve bazen siz fark etmeseniz de bir araya geldiğinde çok zarar verici bir maddeye dönüşebilir. İşte bu yüzden güvendiğiniz isimlerin önerdiği kürleri uygulamaya dikkat etmelisiniz.

Bu konuda size önerebileceğimiz en etkili isim Doktor İbrahim Saraçoğlu. Kendisi bilinçli bir doktor olduğundan ve kendisinin bu konuda uzun yıllardır çalışmaları olduğundan bu alanda güvenilir bir isim ve kendisinin araştırmaları sonucu ortaya koyduğu ve etkisi kanıtlanan birçok kür mevcut. Kendi zayıflama serüveninizde bu kürleri rahatlıkla kullanabilir ve daha fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Çay tariflerini aşağıda bulabilirsiniz.

Kullanılacak Malzemeler:

-4 çk mate yaprağı

-2 çk ısırgan yaprağı

-2 çk kekik

-4 çk yeşil çay

-1 lt su

 

Bu çayı uygulamak için geniş bir kupanın içine kekik, ısırgan yaprağı, yeşil çay ve mate yaprağı dahil edilir. Eklenen tüm malzemeler uzunca bir süre karıştırılarak 1 lt su kaynatılır ve kaynatıldıktan sonra yaptığınız karışım içine dahil edilir. 10-15 dakika gibi bir süre demlenmesini bekleyin ve daha sonra tüketebilirsiniz. Etki etmesini istiyorsanız günde 3-4 kez bu çaydan içmeniz uygundur. Daha fazla içmemeniz sağlık açısından önerilir ve çay için gerekli tüm malzemeleri de güvendiğiniz ve sertifikalı bir aktardan almaya özen gösterin.

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Çayı Tarifi 

İçindeki malzemeler:

-1 adet limonun suyu

-1 su bardağı su

-Yarım demet maydanoz

Maydonoz iyice ayıklanmalı, temizlenmeli ve ince ince kesilmelidir. Daha sonra hepsini limon suyunu, maydonoz ve suyu mutfak robotunuza alın ve uzunca bir süre karıştırın. Hazır olan suyu her sabah uyandığınızda tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı