İki Tarih Arası Gün Hesaplama

İki Tarih Arası Gün Hesaplama

Başlangıç Tarihi Seçiniz

Bitiş Tarihi Seçiniz


İki Tarih Arası Gün Nasıl Hesaplanır?

İki tarih arası gün hesaplama online programımızın nasıl çalıştığını anlatalım. Sayfa da başlangıç ve bitiş tarihi bulunmaktadır. Burada sizden istediğiniz tarih aralığını girmenizi istemekteyiz. Bu tarih aralığını başlangıç ve bitiş olarak girmek durumundasınız. Burada GÜN/AY/YIL formatını kullanmanız gerekmektedir. Bunların haricinde bir tarih girerseniz program sizden düzeltmenizi isteyecektir. Daha sonra Hesaplaya tıklayarak iki tarih arsında ki günü , iki tarih arası gün ay yıl hesaplamayı yani tarih hesaplama yapabilirsiniz.

Burada hesaplama yaparken hangi ayın 30 hangi ayın 31 çektiğini programın hafızasındadır ve hesaplamaları buna göre yapmaktadır. Bu program sayesinde çok uzun yılların dahi hesaplamasını yapabilirsiniz

İstediğiniz iki tarihi seçerek arasında kaç gün, kaç yıl, kaç ay,kaç hafta, kaç saat,kaç dakika,kaç saniye yaptığını bulabilirsiniz. Burada hafta hesaplamalarında yaklaşık olduğunu belirtelim çünkü haftanın artan günlerini saymamaktadır. Yani 2 hafta 3 gün ise hafta sonuç kısmında sadece 2 hafta yazmaktadır. Çünkü program en yukarıda gün olarak zaten hesaplamaktadır.

Sizden gelen isteklerin sonucunda en çok istenilen iki tarih arası gün hesaplama olduğunu gördük. Bu yüzden Gün sonucunu sonuçların en başına yerleştirdik. Program ile ilgili eksik gördüğünüz ya da eklememizi istediğimiz bölümler olursa bizimle iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz.
Saygılarımızla

Kacgun.com Ekibi

İki Tarih Arası Gün Hesaplama

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı