İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

İlişkiden kaç gün sonra hamile kalınır, ilişkiye girdikten kaç gün sonra hamile kalınır, ne kadar sürede hamile kalınır, ne zaman hamile kalınır, korunmasız ilk ilişkide hamile kalınır mı konuyu inceleyerek hamilelik ile ilgili tüm merak edilen sorulan sorular için bilgi sahibi olabilirsiniz. Hamilelik süreci başlamadan önce kadınlar kaç günde bir test yaptırmaları gerektiğini merak etmekteler. Genelde halk arasında ilişkiden hemen sonraki gün test yapılması gerektiği söylense de bu bilimsel açıdan doğru bir bilgi değildir. İlişkiden sonra ne zaman hamile kalınır sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

İlişkiden Sonra Ne Zaman Hamile Kalınır?

Doktorlara göre hamile kalma süresi iki adet dönemi arasındaki ilk adet döneminden en geç 14 gün sonradır. Yani ilk adetten itibaren 14. güne kadar hamile kalma ihtimaliniz var. Bu nedenle sürekli her gün bu psikoloji ile uğraşmak yerine 15. gün hamilelik testi yaptırabilirsiniz. Bu sayede o gün hamile olmadığınız anlaşılırsa bir daha test yaptırmak zorunda kalmazsınız. Hamile kalabilmek için ilişki sayısını arttırmalısınız. Bu sayede hamile kalma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. 15. gün hamilelik testi yaptırmanız en doğru tercih olacaktır.

İlginizi çekebilir: Kaç aylık hamileyim?

Ne Zaman Hamile Kalınır?

Özellikle kadınlar hamilelik konusunda oldukça hassaslar. İlişkiden kaç gün sonra hamile kalınır? şeklinde birçok soru jinekologlara sorulmaktadır. Jinekologlar ise ilişkiden kaç gün sonra hamile kalınır? sorusuna 14 güne kadar sabırlı olmaları gerektiğini söylemekteler. Bu süre sona erince test yapıp içinizi ferahlatabilirsiniz. Unutmayın ki 10. günde bile test yapsanız daha 4 günlük bir süreç olduğu için daha sonradan da hamile kalma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu nedenle 14. günün dolmasını bekleyip test yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır.

İlginizi çekebilir: Yumurtlama Dönemi Kaç Gün Sürer?

İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

Hamile kalmak bilinenin aksine o kadar da kolay bir işlem değildir. Korumasız ilişkilerde her birleşmeden sonra hamile kalınacak diye bir durum yok. Hamile kalma ihtimali yüzde 30 dur. Bu da hamile kalmayı düşünen çiftlerin sürekli olarak hamilelik için birlikte olmaları gerektiğini ortaya çıkarıyor. Hamilelik sürecinin başlangıcı 2 adet arası dönemde ikinci adetin gecikmesi ile başlar. İkinci adet gecikince ne zaman hamile kalınır sorusuna da cevap bulunmuş olur. Yeni evli çiftler ilk çocukları için oldukça sabırsızlanır. Bu da onların sürekli olarak ne zaman hamile kalınır gibi çeşitli araştırmalar yapmalarına neden olur.

Hamilelik sürecinde panik yapmamak da oldukça önemlidir. İlla hamile kalacaksınız diye bir durum yok. Bu nedenle olaya en kötü ihtimali düşünerek yaklaşmak yerine en iyi ihtimali düşünerek yaklaşmalısınız.

Hamilelik için en uygun zaman ne zamandır?

Hamilelik için en uygun zaman iki adet dönemi arasında bulunan yumurtlama dönemidir. Peki yumurtlama dönemi ne zaman? Yumurtlama dönemi normal şartlarda 28 günde bir adet geçiren kadınlarda genelde 14. güne denk gelir. Bu nedenle 14. günden birkaç gün öncesinden başlayarak 2-3 günde 1 cinsel ilişkiye girmek hamilelik ihtimalini artıracaktır. Eğer yumurtlama döneminde olup olmadığınızı bilmiyorsanız, yumurtlamanın başladığını anlayabilmeniz için bir takım belirtiler vücudunuzda gerçekleşir. bu konuda bilgi sahibi olabilmek için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Adetten Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

Korunmasız İlk İlişkide Hamile Kalınır Mı?

Hamile kalmak için ilk korunmadan sonra ilişkinin bir önemi yoktur. Hem erkek bireyin hemde kadın bireyin biyolojik ve ruhsal olarak bir sıkıntısı bulunmaması durumunda korunmasız ilk ilişkide de hamile kalınabilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı