İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

1
53
İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır? Hamilelik süreci başlamadan önce kadınlar kaç günde bir test yaptırmaları gerektiğini merak etmekteler. Genelde halk arasında ilişkiden hemen sonraki gün test yapılması gerektiği söylense de bu bilimsel açıdan doğru bir bilgi değildir. Doktorlara göre hamile kalma süresi iki adet dönemi arasındaki ilk adet döneminden en geç 14 gün sonradır. Yani ilk adetten itibaren 14. güne kadar hamile kalma ihtimaliniz var. Bu nedenle sürekli her gün bu psikoloji ile uğraşmak yerine 15. gün hamilelik testi yaptırabilirsiniz. Bu sayede o gün hamile olmadığınız anlaşılırsa bir daha test yaptırmak zorunda kalmazsınız. Hamile kalabilmek için ilişki sayısını arttırmalısınız. Bu sayede hamile kalma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. 15. gün hamilelik testi yaptırmanız en doğru tercih olacaktır.

Ne Zaman Hamile Kalınır?

Özellikle kadınlar hamilelik konusunda oldukça hassaslar. İlişkiden kaç gün sonra hamile kalınır? şeklinde birçok soru jinekologlara sorulmaktadır. Jinekologlar ise ilişkiden kaç gün sonra hamile kalınır? sorusuna 14 güne kadar sabırlı olmaları gerektiğini söylemekteler. Bu süre sona erince test yapıp içinizi ferahlatabilirsiniz. Unutmayın ki 10. günde bile test yapsanız daha 4 günlük bir süreç olduğu için daha sonradan da hamile kalma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu nedenle 14. günün dolmasını bekleyip test yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır.

İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır? Hamilelik Süreci Nasıl İşler?

Hamile kalmak bilinenin aksine o kadar da kolay bir işlem değildir. Korumasız ilişkilerde her birleşmeden sonra hamile kalınacak diye bir durum yok. Hamile kalma ihtimali yüzde 30 dur. Bu da hamile kalmayı düşünen çiftlerin sürekli olarak hamilelik için birlikte olmaları gerektiğini ortaya çıkarıyor. Hamilelik sürecinin başlangıcı 2 adet arası dönemde ikinci adetin gecikmesi ile başlar. İkinci adet gecikince ne zaman hamile kalınır sorusuna da cevap bulunmuş olur. Yeni evli çiftler ilk çocukları için oldukça sabırsızlanır. Bu da onların sürekli olarak ne zaman hamile kalınır gibi çeşitli araştırmalar yapmalarına neden olur.

Hamilelik sürecinde panik yapmamak da oldukça önemlidir. İlla hamile kalacaksınız diye bir durum yok. Bu nedenle olaya en kötü ihtimali düşünerek yaklaşmak yerine en iyi ihtimali düşünerek yaklaşmalısınız.

Bir önceki yazımız olan 1 Yılda Kaç Gün Okul Var? Bir Yılda Kaç Gün Okula Gidiyoruz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here