İngiliz Karbonatı ile Zayıflama

Son zamanlarda zayıflama önerileri arasında yükselişe geçen konulardan bir tanesi de İngiliz karbonatı ile zayıflama olmakta. Peki nedir bu İngiliz Karbonatı?

Özellikle eczane gibi tıbbi ürünlerin bulunduğu satış noktalarında İngiliz karbonatı olarak geçen madde solvey karbonatı, garra karbonatı veya cep sodası olarak adlandırılmaktadır. Sağlık açısından bir çok faydası olan karbonat aynı zamanda gıda temizliğinde ve hamur işi gibi bir çok besin ürününde sık sık karşılaşmakta olduğumuz maddelerden bir tanesidir.

Yapısal olarak hazımsızlığa iyi geldiği bilinen karbonat vücut yapımızda birikmiş olan fazla asidi atma amacıyla ve mide fesadı problemlerine bir nevi çözüm olmak adına kullanılmaktadır. Zayıflama amacı ile kullanılan İngiliz karbonatı adeta mucizevi bir etki etmektedir. Madde yapısı bakımından bilimsel olarak kanıtlanmış bir bilgi olan karbonat maddesinin metabolizmayı hızlandırdığı kanıtlanmıştır.

İngiliz Karbonatı ile Zayıflama

İngiliz Karbonatlı Su Tarifi

Etkili bir zayıflama etkisi yaratmak için hazırlanan suyun öğünlerden 30 dakika öncesinde tüketilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra karışımdan günlük 3 litre tüketilmesi gereklidir ve sadece öğünlerden önce değil öğünlerden yaklaşık 1 saat sonra da aynı karışım tüketilmelidir.

Tarif: 1 tatlı kaşığı tutarında karbonatı kabımızın içerisine koyup üzerine 1,5 litre su koyarak karbonat suda tamamen çözünene denk karıştırıyoruz. Yemek esnasında tekrar su tüketmemeye özen göstermelisiniz.

İngiliz Karbonatı Faydaları

Birden fazla özelliği bulunan karbonat maddesi doğal olarak kullanılmakta olan cilt maskeleri ve benzeri alanlarda etkili bir peeling görevi görmektedir. Bunun için karbonatı biraz sulandırarak yüzünüze masaj yapar gibi uygulayabilirsiniz. Bu sayede cilt yapınız tazelenecektir. Cildiniz çok kuru ise fazlaca durulamanız gerekmektedir.

Aşırı terleme sorunu olan kişiler ter kokusu önleme etkisi gösteren karbonat macun haline getirilerek banyo yapımında uygulanması sonucunda sürekli olarak düzenli yapıldığı vakit oldukça faydalı olacaktır.

Gaz ve şişkinlik yapan bakliyat gibi besin maddeleri için yemeklerinizde 1 çay kaşığı karbonat kullanmanız midenizin rahatlamasına etkili olacaktır.

İngiliz Karbonatı Zararları

Sektörde yer alan ürünlerin hemen hemen hepsinde yararları olduğu kadar zararları da mevcut bulunmaktadır. Bunun için satın aldığınız ürünü kullanmadan önce nasıl kullanıldığı, yan etkileri, hangi bölgelerde tahriş etkisi yaratabileceğini inceleyip kullanıcı yorumları doğrultusunda uygulamanızı tavsiye ederiz.

Özellikle karbonatın göz ile temasından kaçınınız. Göz oldukça hassas bir organ olduğundan dolayı gözleriniz tahriş olabilir. Bunun yanı sıra İngiliz karbonatını direk olarak ağız yolu ile tüketmemeye özen göstermelisiniz. Yanlışlıkla yutuldu ise o zaman bol bol su içip istifra ediniz. Rahatsızlıklarınız devam ettiği vakit mutlaka bir hekime görünmenizi tavsiye ederiz.

Yüksek tansiyonu olan kişiler ve çocuklar kullanmamalıdır.

İngiliz Karbonu Fiyatı

Metabolizma ve neredeyse her etkiye sahip olan bu maddeyi eczane ve tıbbi malzeme satış noktalarından 3,5 tl- 5 tl arası bir fiyat ile satın alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı