Kaç Günde

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi kaç günde çıkar? İngiltere vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusu, yurtdışına çıkmayı düşünen kişiler tarafından oldukça merak edilen sorular arasındadır. Bu yazımızda bu soruya net bir cevap vererek sizlerin işini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Öncelikle şunu açık bir şekilde belirtmeliyiz ki Avrupa ülkeleri arasında vize alması en zor olan ülke İngiltere’dir. Bunun sebebi bu ülkenin genel olarak yabancılara karşı böyle bir politika izlemesindendir. Katı vize kuralları ve başvurulardaki hassas incelemeler sebebiyle İngiltere, Türk vatandaşlarına vize uygulayan Avrupa ülkeleri arasında en zor vize veren ülkedir.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi kaç günde çıkar?

Bu nedenle İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna verdiğimiz cevap da Türk vatandaşlarına vize uygulayan diğer Avrupa ülkelerinin vize süreleri hakkında verdiğimiz cevaptan oldukça farklı olacaktır. İngiltere vize süresinde önce kontrol edilmesi gerekenler ve yapılması gerekenler oldukça açık ve nettir. Ülke hiçbir başvuruda belge eksikliğini kabul etmemekle birlikte böyle bir durumla karşılaşılması halinde belgelerin tamamlanmasını değil başvurunun reddini istemektedir. Haliyle başvuru reddedilince de ortaya istenmeyen sonuçlar çıkmakta ve İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna verilecek cevap da değişmektedir. Çünkü vize başvurusunun yeniden yapılması gerekmektedir. Bu nedenle gerekli belgeleri eksiksiz düzenlemeye ve başvurunuzu hatasız sunmaya özen gösterin. Bu durumda başvurunuzun neticelenme sürecini kısaltmış olursunuz.

Ancak belgelerin tam olması halinde ve yoğunluğun normal seyrinde olması halinde İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabını kolaylıkla verebilmiş oluyoruz. Genel olarak herhangi bir eksiklik ve hata olmaması durumunda 21-30 gün arasında çıkan İngiltere vizesi, bu soruya net bir cevap olabilmektedir. Normal şartlarda eğer ki yoğunluk yoksa bu süre 21 günden az olabilmekte ve yaklaşık 7 gün içerisinde vize başvuru sonucu açıklanabilmektedir. Ancak başvuru yapılan mevsimsel dönem, başvuru yapanların sayısı, belgelerin tam olması gibi faktörler İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabını, yukarıda da belirttiğimiz üzere değiştirebilmektedir. Ancak her halukarda sürecin net bir sonuçlanma süresi olmadığını göz önünde bulundurmalısınız.

İlginizi Çekebilir:  İnfluenza Kaç Günde Geçer?

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Vizesi Ücreti

İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna 21-30 gün içerisinde vize başvurusunun sonuçlanacağını söyledikten sonra bir de İngiltere vizesi ücretlerine değinerek sizleri bilgilendirmek istedik.

113 USD – 978 USD arası olan İngiltere vize ücretleri, vize yılına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yazımızı yazdığımız tarih olan 2017 yılında vize fiyatları  Bir tablo halinde göstermek gerekirse, tablo aşağıdaki gibi olacaktır.

Sponsorlu Reklamlar

6 Aylık: 113 USD

2 Yıllık: 429 USD

5 Yıllık: 780 USD

10 Yıllık: 978 USD

Ayrıca şu ayrıntıyı da belirtmek isteriz ki, başvurunuz reddedildiği takdirde bu para size geri ödenmiyor.  Yani şöyle izah edelim, şayet 10 yıllık başvuruda bulundunuz ve 978 USD yatırdınız ancak 2 yıllık vize çıktı, bu durumda aradaki fark tutarı maalesef alamıyorsunuz.

Hande Utku Demir

Sakarya Üniversitesi Coğrafya bölümü mezunuyum. Şuanda yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. 7 yıldır blog yazarlığı ve bilgi paylaşımı yapmaktayım. Kaç Gün sitesinde uzun zamandır yazıyorum ve araştırdığım bilgileri en doğru şekilde sizlere sunmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün