İnka Sağlıklı Yaşam Kürü

İnka Sağlıklı Yaşam Kürü, sağlıksız beslenmeden doğan kilo problemleri, yine sağlıksız uygulamalara gebe olmaktadır. Bu tamamıyla başta bizi psikolojik olarak ardından ise, sağlıksız bir fiziksel görüntüyle etkilemektedir.

Bu sorunlarla baştan mücadele etmek için, kesinlikle bir uzmandan yardım alınmalıdır. Gittiğimiz uzmanlar bizim kilomuza, cinsiyetimize, yaşımıza, sahip olduğumuz hastalıklara, çalışma durumumuza, günlük aktivitelerimize, varsa çocuk sayımıza uygun rakamsal verilerle bir diyet programı oluşturmaktadır. Bize özel yaptıkları testler, hesaplamalar ve beslenme alışkanlıklarımız doğrultusunda da program hazırlarlar. Bu programlardan biri inka sağlıklı yaşam kürü olmaktadır.

 İnka Sağlıklı Yaşam Kürü

İnka sağlıklı yaşam kürü, oldukça etkili bir çeşit kürdür. Çünkü kendi başımıza uyguladığımız diyetlerinin yanı sıra yağ dokularını hedef almaktadır. Kas dokularına müdahale edilmesine kesinlikle izin verilmez. Hedef alınan yağ dokuları, enerjiye çevrilecek olup, iştahında kontrol altına alınmasını sağlayacaktır. Zayıflama deyince, uzun süreler uygulanması gereken diyet programları aklımıza gelir. Bu da karar verme mekanizmamızı oldukça olumsuz yönde etkiler. Fakat zayıflama programları, uzun süreler almasının yanında beslenme alışkanlıklarımızı sağlıklı yöne çekmeye meyillidir. Çünkü beslenme alışkanlıklarını düzene koymuş birinin kilo vermesi, hem bizi motive edecek hem de eğlenceli bir hal almaya başlayacaktır. İnka sağlıklı yaşam kürü, sağlıklı besinlerden oluşur. Örneğin, şekerli tatlılar, unlu gıdalar, gazlı içecekler yerine; sütlü tatlılar, light katı gıdalar, su ve taze sıkılmış meyve suları tercihe sunulur. Ayrıca büyük oranda spor yönlendirilmesi yapılır.

 

Sadece yaşam kürü ile zayıflama değil beraberinde egzersiz ve jimnastiklere de hayatınızda yer vermeniz daha hızlı zayıflamanıza etki edecektir.

Jimnastik İle Zayıflama

Zayıflama konusunda uygulanan bazı yöntemler, zayıflatmanın yanı sıra sağlıklı yaşam açısından da çok önemli olabilmektedir. Uyguladığınız bazı yöntemler kilo vermenizi sağlayabilir ancak bunun yanı sıra sağlık açısından bazı sorunlar ortaya çıkarabilir. Hem zayıflama konusunda, hem de sağlıklı yaşama konusunda uzmanların en fazla önerdiği yöntemlerden birisi jimnastiktir.

Jimnastik sadece kilo vermek isteyen kişiler için değil, sağlıklı bir yaşam sürdürmek isteyen kişiler için de kullanılması gereken bir yöntemdir. Günlük yapacağınız düzenli jimnastik hareketleri ile kilo vermek son derece mümkündür. Jimnastik ile zayıflama hareketlerini yaparken, düzenli olarak diyet programlarını da uygulayabilirsiniz. Diyet programları ve jimnastik hareketlerini eş zamanlı olarak uygulamak ciddi sonuçlar almanızı sağlayabilir. Elbette bu jimnastik hareketleri belli bir bilgi ve kısmen yetenek gerektiren de hareketlerdir. Bu nedenle hareketleri ilk kez yapacak olan kişilerin mutlaka bir jimnastik uzmanına ya da doktora başvurması gerekebilir.

Zira bazı hareketler sağlık açısından uygun olmayabilir. Genel insan fiziki açısından zararlı olan hiçbir jimnastik hareketi yoktur. Ancak bazı insanlarda fiziksel olarak bazı rahatsızlıklar bulunabilir. Yapılan bazı hareketler de bu rahatsızlıkları tetikleyebilir ve ortaya olumsuz sonuçlar çıkabilir. Bu bakımdan ilk aşamalarda uzman bir jimnastik hocasından yardım almak daha doğru olacaktır. Jimnastik hareketlerini doğru ve düzenli bir şekilde uygularsanız, belli bir süre içerisinde ciddi kilo verebilirsiniz. En önemlisi de verdiğiniz bu kiloları sağlıklı bir biçimde vermiş olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı