İp Atlamak Göbek Eritirmi Hangi Kasları Çalıştırır?

İp Atlamak Göbek Eritirmi Hangi Kasları Çalıştırır, İp atlamak konusunda önceki makalelerimiz de ip atlarken kaç kalori yakılır konusunda makaleler yazdık. Şimdi ise ip atlarken hangi kaslarımız çalışır. İp atlayarak göbek erir mi bu konularda sizlere bilgi vereceğiz.

Öncelikle ip atlarken hangi kaslarımızın çalıştığına bakalım. Daha sonra o kaslar üzerinden göbek eririmi erimez mi o konuda bilgiler vereceğiz.

İp Atlamak Göbek Eritirmi Hangi Kasları Çalıştırır

İp Atlamak Hangi Kasları Çalıştırır ve Geliştirir?

Yandaki fotoğrafta da görüldüğü üzere ip atlamak birçok kasın aynı anda senkronize hareketine dayalı bir spordur. Vücut için yapımı kolay olmasına karşın oldukça etkili bir spor aktivitesidir. Aşağıda İp Atlamak Göbek eritir mi konusu başta olmak üzere tüm kaslar hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

İp Atlamak Göbek Eritirmi Hangi Kasları Çalıştırır

1 – İp Atlamak Göbek Eritir mi

İp atlarken yandaki resimde de görüleceği üzere karın kaslarımız da aktif olarak çalışır. ip atlamak genel olarak yağ yakımını hızlandırır. Bu sebeple ip atlamak göbek yağlarını eritir mi diye soranlar için genel olarak yağları eritmesi sebebi ile göbek yağlarının erime sebebi ilişkilidir. İp atlayarak yüksek tempoda 1 saatte 700-800 kalorilere yakın kalori tüketmek mümkün. Bu sebeple yaktığınız kaloriler diyet takviyesi ile birlikte mevcut yağ stoklarından karşılanacaktır. Yağ soğu genelde karın ve yan bölgeler de depolandığından ip atlamak göbek eritmek için iyi bir seçimdir diyebiliriz. Ayrıca orta kasın kaslarının nerede ise tamamını çalıştırmaktadır.

2- Bacak ve Kol kasları

İp atlarken bacaklarımız tüm vücudun yükünü kaldırdığı gibi hem üst kısım hemde diz bölgesinin alt kısmı çalışır. Kol kısmına ise kolumuzun iç pazu diye bilinen kasları ve dirsek bölgesinin alt kısmındaki kasları çalıştırır. Bu kaslar söz konusu ip atlama aktivitesi sırasında sıkılaşır. Yani İp atlamak kas yapar mı diye sorarsanız sadece vücudunuzu şekillendirir diyebiliriz. daha sıkı ve estetik bacak ve kol görünümü sağlar. özellikle kalça ve kolun dirsek üstü kısmındaki sarkıklıklar için önerilebilir. Fakat kas yapıcı özelliği olarak kadar ağır bir spor çeşidi olmadığı için kasların belirgin gelişimini sağlamaz. Özellikle bayanlar için korkulacak bir durum olmadığını söyleyebiliriz.

3 – Omuz ve Boyun kasları.

Bu kaslar ipi çevirmek ve ip atlarken dengede kalmak için çalışan kaslardır. kol ve bacaklara nazaran daha düşük kondisyonda çalışırlar .

İp Atlayarak Zayıflayanların Yorumları. İp Atlayarak Kilo Verenler Varmı?

İp Atlayarak kilo Verilirmi konulu mail ve yorumları birçok defa aldık ve cevapladık fakat sizden gelen bilgiler doğrultusunda bu metodu deneyerek zayıflayanların ip atlamak hakkındaki yorum ve tavsiyelerini herkes merak ediyor. Günde kaç saat ip atladıkları yada kaç dakika ara ile mola verdikleri diyet programlarını nasıl şekillendirdikleri gibi birçok soru alıyoruz. Sizlerden ricamız İp atlayarak zayıflayanların yorumları alt kısma yazması ve diğer kullanıcılar için tecrübelerini paylaşmasını rica ederiz. İp atlayarak kilo verenlerin yorumları diğer kullanıcılar için örnek teşkil edeceğinden bizim için son derece önemlidir.

Konunun hemen altındaki yorum kısmından sormak istediklerinizi yazarsanız aynı gün içerisinde cevap verilmeye çalışıyoruz. Yorumlarınız bizim İçin Değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı