İphone 8’in Çıkmasına Kaç Gün Kaldı? Ne Zaman Çıkacak?

iphone 8 Ne Zaman Çıktı?

Yazımızı yazdığımız tarihte henüz iphone 8 çıkmamıştı ve kullanıcılarımız ile iphone 8 in ne zaman çıkacağını paylaşmıştık. Artık tüm piyasada yer alması ile birlikte iphone 8 in resmi çıkış tarihini kayıtlar arasına koymak istedik. Bilindiği üzere iphone 8 22 Eylül 2017 tarihinde ülkemizde satışa çıktı. Yine iphone 8 ile birlikte iphone 8s yani iphone 8 plus’ta 22 Eylül 2017 tarihinde kullanıcılara ulaştı. Yazımızın ilerleyen kısımlarında diğer iphone modelleri ve çıkış tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

İphone 8’in Çıkmasına Kaç Gün Kaldı?

Tahmini Tarihi: 9 Eylül 2017 (Her sene olduğunu gibi eylül ayı etkinliğinde İphone 8 beklenmektedir.)

iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak?

Telefonlar, günlük hayatımızdan vazgeçilmezlerinden biri olarak yoluna devam ediyor. Eskiden telefonları sadece belirli işler için kullanırdık ama günümüzde maalesef hayatımızdan bir parça olmakla beraber, her anımızda yanımızda duruyorlar. Mesela bir mekana gittiğiniz zaman, insanların arasında bir arkadaşlık görmeniz oldukça zordur. Telefonlar sanal iletişimi kuvvetlendiriyor olsa bile, gerçek ilişkilerde zedelenmeye yol açacak kadar bağımlılık yaptı bizlerde. Bunun sebebi elbette her gün farklı farklı uygulamaların hayatımıza girmesi oldu.

Sosyal medya dediğimiz alem, dünya aleminden çok daha geniş bir yer kaplıyor artık bizlerde. O alemde uyuyor ve o alemde uyanıyoruz. Sabah kalktığımız zamanı düşünelim mesela; eskiden ilk işimiz yüzümüzü yıkamak ve daha sonra kahvaltı yapmaktı. Şimdilerde ise; kim, kiminle, nerede, ne zaman, ne yapıyor veya ne yemiş bunları araştırmak oldu. Aslında çok bir araştırma yapmamıza gerek kalmadan, her şey gün yüzüne çıkabiliyor. Anlayacağınız üzere, telefonlar hayatımızda bu tarzda rol oynuyor, bizler de o rol içinde bir perde buluyoruz kendimize.

iphone 8 ne zaman çıkacak, iphone 8 çıkmasına kaç gün kaldıTelefonların artık işlevi de çok önemli. Bildiğiniz üzere eskiden olsa, kamerası var mı sorusunu sorardık en çok. Şimdi istediğimiz şeyler oldukça uçlarda ve herkesin gözünde, en iyi bir telefon var muhakkak. Bu telefonlardan bir tanesi elbette; iPhone serisi. Hangimiz istemedik veya sevmedik? Bu gerçekten sahici bir soru, çoğu zaman için iç çekiyoruz o telefonlara ama fiyatlarına baktığımız zaman dudak uçuklatan cinsten, tabi ki kalite ile de doğru orantılı olması gerekiyor. Ayrıca garanti ve servis konusunda müşteri memnuniyetini en çok yakalayan telefon İphone’dur. Şimdi herkesin merakla beklediği iPhone serisine göz atacağız. Şu son zamanlarda en çok ismini duyduğumuz ve aynı zamanda da herkesin son modelinin ne zaman çıkacağını merak ettiği telefona değineceğiz. iPhone 8 ne zaman çıkacak, iphone 8 ne zaman çıkıyor akıllarda ki sorular bu son zamanlarda.

İphone 7 beklediğimiz gibi 2016 Eylül’de tanıtıldı ve piyasaya sürüldü. İphone 7’de kablosu kulaklık, daha uzun şarj, black ve jetblack renk seçeneği gibi özellikler gelmişti. Bu özellikler zaten İphone 8’de olacak. İphone 8’in çıkışı ile resmi bir açıklama yok o yüzden çıkış tarihleri üzerinden gideceğiz. iPhone 7‘nin çıktığı 2016 senesinde, serinin bir diğer telefonu hakkında önemli gelişmeler yaşanmaya başlandı. Herkes, her sene yeni bir iPhone’a alıştığı için, senenin girmesi ile birlikte bekleyiş heyecanı da aynı ölçüde sürüyor. Bu bakımdan dolayı, meraklı bekleyiş herkes için aynı ölçüde sürmeye devam ediyor. O halde bakalım, iPhone 8 ne zaman çıkıyor.

iPhone 7 tanıtıldı ve piyasaya artık sürüldü. Serinin diğer telefonunu da merak eder olduk. Zaten  7’ye başladıktan bir süre sonra da 8  için adımlar yavaş yavaş atılmaya başlanmıştı. Bu yüzden insanların merakı da iyice had safhada. Bilindiği üzere 2017 senesinde Apple ve iPhone 10. senesini kutlayacaklar. Bu bakımdan dolayı iPhone 8‘e olan ilgi hayli büyük. Bir dönüm noktası olmak ile beraber aynı zamanda büyük sürprizlerle de karşılayabilir bizleri. Yani sizin de anlayacağınız üzere, iPhone 8’e olan beklentiler hayli büyük, ki bu beklentilerin karşılanabileceği bu zamana kadar çıkan modelleri gözden geçirince oldukça aşikar.

İphone 8 Beklenen Özellikler

iphone 8 ne zaman çıkıyor, iphone 8 ne zaman çıkarAlüminyum gövdeden, her ne kadar oldukça zarif dursa bile, biraz sıkıldık sanki. Bu bakımdan dolayı da iPhone 8’den ilk beklenti bu gövdeyi değiştirmek olacak. Ki onlarda bunun farkında olacak ki, cam gövdeye dönme gibi bir söylenti yayılmış durumda. Hatırlayacak olursanız, bu cam gövde 4S modellerinde denenmişti ama tekrar geri dönülmüştü. Bahsi geçen gövde ise alüminyumdan daha kırılgan ve aynı zamanda daha ağır olacak. Gorilla Glass teknoloji sayesinde de, daha sağlam bir yapı bizleri bekleyecek ve daha gösterişli olacak. Apple, her modelde de olduğu gibi, belki de iPhone 8’de de iki model çıkartabilir. Her ne kadar ekran boyutları tam olarak bilinemiyor olsa bile; 5.5 inch ve 4.7 inch olarak tahmin ediliyor. 

Her modelde beklenilen radikal kararlar ve radikal değişiklikler, iPhone 8 için geçerli olabilir. Bu radikal kararları, değiştirilemez değişiklikleri iPhone 8 üzerinde deneyebilirler, bu da olası ihtimallerden bir tanesi olarak bekleniyor.

iPhone 8’de arkadan ışıklandırmaya gerek kalmaması gibi bir söylenti dönüyor. Çünkü LCD ekrandan, OLED/AMOLED ekrana geçiş yapılabilme durumu söz konusu. Aynı zamanda bu sayede pil ömrünün uzatılması ve bataryanın daha uzun düre sürmesi bekleniyor. OLED ekranlar, LCD ekranlara göre çok daha ince ve kıvrımlı olduğu için, iPhone 8 de düşünülebilir, bu bakımdan dolayı iPhone 8’in görüntüsü daha zarif olabilir. LCD akranlar her ne kadar son zamanlarda çok fazla tercih ediliyor olsa bile, OLED’lere göre dezavantajları da mümkündür. Hem ömürleri çok daha kısa hem de sudan etkilenme durumları daha çok. Bu bakımdan dolayı OLED’lere geçiş yapılması çok daha avantajlı olacaktır. Tabi, bu söylediklerimiz ihtimal dahilinde olan şeyler, Apple ters köşede yapabilir. Aynı zamanda ekranların daha net olmasını sağlayacak ve görüntüler gerçeği çok daha fazla yansıtabilecek.

Bildiğiniz üzere iPhone 7’de A10 çipler kullanılacağı belirtilmişti, iPhone 8 içinde A11 çipler kullanılacağı söyleniyor. Çipler elbette bu durumda çok daha küçükler ama aynı zamanda çok daha verimli ve hızlılar. Her insanın parmaklarında ki gibi, gözlerinde ki retinalar da eşsiz ve benzersizdir. Bu bakımdan dolayı parmak okumasından sonra, retina okumasının da iPhone 8‘de geleceği beklenen özellikler arasında. Elbette bu özellik 2017’ye kadar yetişirse. Yetişmediği takdirde, iPhone’un 2018 tarihinde çıkacak olan modelinde kullanılacağı düşünülüyor. Merak edilen diğer bir konu ise İphone 6’da olduğunu gibi plus modelinin olup olmayacağı. Çünkü İphone plus modeli büyük ekran sevenler için vazgeçilmez oldu.

Bu bahsedilen özellikler şimdikilere göre söylenen ve aynı zamanda, geri kalan seriye baktığımız zaman gözlemlenen örnekler. Ne olacağı henüz hiç bir şekilde bilinmiyor. Ama iPhone 8 için çıkış tarihi, 2017’nin sonu gibi düşünülüyor. Şimdilerde herkesin gözü 2017’de, 10. yıl olmasına karşın büyük değişiklikler ve akıl almaz özellikler planlanıyor. Bu özelliklerinin yanında yeni bir İOS sürümü gelecek mi buda merak konusu. Bizlerde bu bakımdan dolayı iPhone 8 için şimdiden gün saymaya başlıyoruz.

İlgili Makaleler

21 Yorum

  1. Abi su iphone 8 bekliyoruz çıksana hemen alsaz 7 ler hiç hoş değil kendim 6s kullanıyorum 8 e bekliyorum çıkmasını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı