Islak Hamburger Kaç Kalori Hamburgerin Kalorisi

Islak Hamburger Kaç Kalori Hamburgerin Kalorisi, hamburger özellikle dışarıda açıktığımız zamanlarda en çok tüketilen ve günümüz popüler yemek kültüründe büyük bir yer tutan yiyecek.

Aslında Türk kültürüne amerikan mutfağından girmiş olan bu besin kilo kontrolü yapanlar için oldukça zararlı bir gıda.

Yeni yeni fast food restoranlarda yerini alan bir diğer ürün ise ıslak hamburger.  Şimdi Standart hamburger menü kalorisi ve ıslak hamburger kalorisini aşağıda belirtiyoruz.

Islak Hamburger Kaç Kalori Hamburgerin Kalorisi

Islak hamburger kaç kalori : 400 Kaloridir. (standart ebatta)

Hamburger Menü Kaç Kalori

Hamburger menü kalorisini ayrı ayrı ele alacağız. Patates kızartmasını içeceği ve hamburgerin kalorisini aşağıda bulabilirsiniz.

1 Adet Hamburger menüde kaç kalori vardır;

1 Adet Hamburger (Tavukburger) Kaç Kalori : 358 Kalori   ;  

1 Adet Hamburger (Et Burger) Kaç Kalori : 411 Kalori   ;  

1 Adet Patates Kızartması (orta Boy) Kalorisi : 322 Kalori

1 Adet Gazlı İçecek (Orta Boy) Kalorisi : 200 Kalori

Ketçap – Mayanez – RancSos Gibi Soslar Toplamı : 180 Kalori

Toplamda Hamburger Menü Kaç Kalori : 1113 Kalori

Görünen o ki 1113 kalori neredeyse günlük kalori ihtiyacınızın yarısını kaplıyor. Yani bu tarz ürünlerin tüketimi ile aldığınız her fazladan kalori size kilo olarak geri dönüyor. Sizlere önerimiz zayıflamak istiyorsanız bu tarz gıdalardan uzak durmalısınız. Hamburger yanında verilen aperatifler kendi kalorisinden 2 kat daha fazla. içerdiği köfteden patates kızartmasına kadar her şey yagda kızarmış olarak yapıldığı için son derece de sağlıksız.

Evde Diyet Hamburger Tarifi Nasıl Yapılır

Hamburgerin kendisine bağımlı bırakan bir yanı yok değil. Bende bir dönem sürekli hamburger yemeye başlamıştım. Fakat diyet yaparken yiyemeyeceksiniz diye bir şey kimse söylemedi. Ama bunun için hayat tarzımızı kökten değiştirmemiz gereklidir. İlk önce hamburgerin yapılışından Başlayalım.

Köfteleri Yağda Tavada Değil Izgarada Pişirin.

; Hamburger için kullanacağınız kıyma tamamen yağsız etten çekilerek yapılması gerekli. Daha sonra içine koyacağınız harç ile beraber ızgarada yağsız olarak pişirin. Bu sayede zaten yüksek olan köfte kalorisini bir miktar azaltmış olacaksınız

İçine erimiş peynir yerine yeşillik koyun

; Mozarella yada kaşar peyniri gibi yüksek kalori değerine sahip peynir çeşitleri yerine kıvırcık marul ekleyiniz. Ayrıca içerisine sos olarak ketçap mayonez gibi gıdaları kesinlikle kullanmamanız gerekli . Tabi ki yanına patates yada gazlı içecek te yok, Sizin için pek te hayal etmediğiniz şekilde bir hamburger olduğunuz farkındayız fakat zayıflamak ve en azından hamburger isteginizi bastırmak için bu tarz bir Diyet hamburger tarifi sizin için ideal olandır. Bu sayede içerdiği kalori miktarını yüksek oranda azaltmış olursunuz.

Harici Olarak Sormak İstediklerinizi Yorum Kısmına Yazarsanız Aynı Gün İçinde Cevaplanacaktır. Yorumlarınız bizim İçin Değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı