İşsizlere Kredi Veren Bankalar 2020 (SORUNSUZ)

İşsizlere Kredi Veren Bankalar 2020 yılında kredi vermeye devam etmektedir. İşsizlere ve çalışmayanlara kredi veren bankalar hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. İşsizler kredi alabilmeleri için kefilsiz kredi veren veya gelir belgesiz kredi veren bankalara başvuru yapmalıdırlar. Her banka işsizlere kredi vermemektedir. Eğer işsiz iseniz ve bankalardan kredi başvurusu yaptıysanız bazı bankalar sizden gelir belgesi istemektedir. Sizde eğer bu bankalara başvuru yaparsanız krediniz olumsuz sonuçlanabilir. İşsizler ve çalışmayanlar için başvuru yapabilecekleri bankaları sizlere söyleyeceğiz. Bu yazımızda sizlere işsizlere kredi veren bankalar hangileridir bunun bilgisini öğrenebilirsiniz.

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Özellikle bankalardan kredi başvurusu yaptığımızda kefilsiz olarak kredi almak istemektesiniz. Kefilsiz kredi alabilmek için de bazı banka şartlarına uygun müşteri olmalısınız. Öncelikle bankalardan kredi başvurusu yaptığınız zaman ilk olarak sizin kredi sicilinize bakılır. Kredi siciliniz ve kredi notunuz sorgulandıktan sonra kredi aşamasına geçilmektedir. Bu sebeple bankadan normal bir vatandaş kredi alması için belirli bir kredi notunun oluşması gerekir. Eğer işsiz iseniz gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunacağınızı söylemiştir. Gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız da kredi notunuzun bankanın istediği puandan daha fazla olması gerekir. Bankalar 1100 ve üzerinde kredi notu olana kredi imkanı sağlarken eğer gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız bu notun 1350 ve üzerinde olması gerekir. Bu şekilde aşağıdaki bankalardan işsiz olsanız dahi, ev hanımları ve öğrenciler kredi başvurusunda bulunabilirler. Kredi notunuzun yüksek olması için daha önceki kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmanız ve gününde ödemeniz gerekmektedir. Eğer düzensiz bir kart borcunuz varsa bankalardan kredi başvurusu yapamazsınız. Düzensiz ödenen kredi kartı borçları kredi notuna olumsuz etki eder. Ayrıca bankalardan dolayı icralık olan bir vatandaşımızda kredi başvurusu yapamaz. Bunun için Sicil Affına Uyan Bankalar adlı sayfamıza gidebilirsiniz.

Çalışmayana İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Çalışmayan kişiler sadece ihtiyaç kredisi alabilirler. Taşıt kredisi ve konut kredisi başvurusu için gelir belgeniz gerekmektedir. Çalışmıyorsanız veya sigortanız yatmıyorsa bu kredileri kullanamazsınız. Acil nakit ihtiyaçlarınızda sadece ihtiyaç yani bireysel kredi kullanabilirsiniz. Bunun için de bazı bankaların başvuru yöntemlerini bilmelisiniz. Örneğin kamu bankalarından çalışmayan kişiler gelir belgesiz kredi alamazlar. Çünkü bu banka başvuruları bizzat şubelerden yaptırarak son 6 aylık çalışma dökümünüzü görmek isteyecektir. Bu yüzden Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden işsizlere kredi başvurusu yapmayınız. Şimdi sizlere hangi bankalardan kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verelim.

Akbank Çalışmayana ve İşsize Kredi

Bir Akbank şubesine giderek ben işsizim kredi almak istiyorum derseniz size kredi vermeyeceklerdir. Bu bankadan işsiz ve çalışmayan kişiler sadece Akbank müşterisi olması durumunda kredi kullanabilirler. Üstelik bankaya gitmeden anında onaylanan krediyi hesaba atabilirler. Bunun için bu bankadan bir hesabınızın olması ve hesabınıza internet bankacılığı şifresi almanız gerekmektedir. Akbank Direkt uygulaması veya internet bankacılığından şifrenizi girdikten sonra Akbank Direkt Kredi başvurusu yapabilir ve anında sonucunu öğrenebilirsiniz. Kredi başvurusu yaptıktan sonra krediniz onaylanırsa hiçbir şekilde şubeye gitmeden kredinizi kullanabilirsiniz. Üstelik bu işlemi bankaların kapalı olduğu zamanlarda da yapabilirsiniz. Kısacası çalışmayana 7/24 kredi kampanyası yapan bir bankadır.

İşsizlik en kötü durumlardan biridir. Bu nedenle evde ek iş yapabileceğiniz https://www.ekisilan.com/ sitesini inceleyerek size uygun iş bulabilirsiniz ve evde küçük dahi olsa bir ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Denizbank İşsize ve Çalışmayana Kredi

Denizbank ihtiyaç kredisi adı altında herkese kredi notuna göre 55.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi imkanı vermektedir. Sizde eğer bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız 2 yöntem ile anında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 1. Yöntem SMS kredi başvurusudur. Cep telefonunuzdan KREDİM TC KİMLİK yazarak (arasında boşluk bırakmayı unutmayın) 3280’e mesaj göndermelisiniz. Bu şekilde kredi başvurunuz yapılmıştır. Kredi başvuru sonucu mesaj attığınız cep telefonuna gelecektir. Eğer gelen mesajda krediniz onaylandıysa o onaylı tutarı en yakın Denizbank şubesinden sadece kimliğinizle kullanabilirsiniz. Kredi vadesini de 60 aya kadar istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Bu krediye ev hanımları, öğrenciler, işsizler ve yeni işe başlayan herkes başvuruda bulunabilir.

Denizbank ihtiyaç kredisi bir diğer başvuru ise internet sitesi üzerinden WEB BAŞVURU’dur. www.denizbank.com adresinden web kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan tutarı aynı sms kredide olduğu gibi kullanabilirsiniz. Bu iki başvuruda da onaylanan tutarın üzerinde kredi talebinde bulunmayınız. Örneğin mesajda 20.000 TL onay geldi varsayalım. Siz bankaya gittiğinizde 30.000 TL istiyorum derseniz banka 20.000 TL’yi iptal edecek ve 30.000 TL kredi girişi için sizden evrak isteyecektir. Evraklarınız olmadığı içinde onaylı krediden de olacaksınız. Eğer mesajda onaylanan tutar veya daha az tutarı işinize yarıyorsa banka şubesine giderek kullanabilirsiniz.

PTT İşsizlere Kredi Veriyor mu?

Daha önceleri PTT üzerinden işsizlere ve çalışmayanlara ihtiyaç kredisi veriliyordu. Yalnız şu anda bu şekilde bir çalışma yoktur. PTT anlaşmalı olan Aktifbank üzerinden 30.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu krediniz onaylandığında adresinize gelinerek krediniz hesabınıza aktarılır ve aktarılan krediyi PTT şubelerinden çekebilirsiniz. Aktifbank ihtiyaç kredisini kredi notu düşük olanlar ve sigortası olmayanlar çekebilir. Diğer banka faiz oranlarından yüksek olan bu krediye başvurmak için www.nkolaykredi.com.tr adresindeki formu doldurmanız yeterli olacaktır.

İşsizlere Devlet Kredisi

İşsiz ve çalışmayan kişilere devlet destekli kredi verilmemektedir. Sadece devlet destekli sağlık yardımı, yakacak yardımı, barınma yardımı ve gıda yardımı yapılmaktadır. Bu yardımları almaya hak kazandığınız zaman kamu bankaları veya PTT üzerinden paranızı alabilirsiniz. E-devlet sitesi üzerinden başvuru takibinizi yapabilirsiniz. Vakıflar genel müdürlüğü tarafından belirlenen fakirlik maaşı 496 TL olarak belirlenmiştir.

Yukarıda sizlere işsizlere kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kredi başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Bankaya Gitmeden Kredi Veren Bankalar adlı sayfamıza giderek bu bankaları daha detaylıca öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı