İstanbul Film Festivali Ne Zaman?

0
5
İstanbul Film Festivali Ne Zaman?

İstanbul Film Festivali ne zaman? Sorusu film severler ve beyaz perdeyi adım adım her gün ve belki de her dakika takip edenler için çok önemli bir sorudur. İstanbul Film Festivali ne zaman? Sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve bu makalemizde cevaplandırdık.

İstanbul Film Festivali Ne Zaman?

Sanatseverlerin iple çektiği İstanbul Film Festivali ne zaman? Uzun yıllardır ve uzun zamandır süregelen festivallerimizden bir tanesi olan İstanbul film festivali, 2017 yılı itibariyle 36. Yıldönümüne girmiş olacak. 36 yıldır büyük bir çoşku ve heyecan ile kutlanan ve farklı filmlerin gösterilerine ev sahipliği yapan, sanat dolu sergilerle göz zevklerine hitap eden ve içimizdeki sanatsal duyguları şaha kaldıran İstanbul film festivali, bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı önemli bir yere sahiptir.

İstanbul Film Festivali ne zaman? Sorusuna verebileceğimiz cevap ise; festivalin Nisan ayı içerisinde organize edildiği ve gerçekleştirildiğidir. Bu sene yani 2017 yılında ise İstanbul Film Festivali, 5 – 15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Her sene kendini zenginleştiren ve geliştiren İstanbul Film Festivali, her yıl olduğu gibi bu sene de festivale bir tema seçmiştir. 2017 yılının seçilen İstanbul Film Festivali teması: “Kaldır Kafanı” temasıdır. “Kaldır Kafanı” teması adı altında bu temaya uygun olarak seçilen filmler gösterilecek ve izletilecektir. Ayrıca festival içerisinde düzenlenen sergilerle de sanatsal düzeyde büyük bir zarafet yaşanacaktır.

İstanbul Film Festivali Ne Zaman?

İstanbul Film Festivali ne zaman? Sorusuna 5-15 Nisan arası tarihlerde 2017 yılında “Kaldır Kafanı” teması ile gerçekleştirileceğini belirttikten sonra İstanbul film festivalinin ilk olarak ne zaman başladığını ve ne zaman festival halini aldığını belirtmek, İstanbul Film Festivali ne zaman? Sorusunu soranlara tam ve net bir cevap olacağı için yerinde bir seçim olacaktır.

Bu yıl 2017 yılı itibari ile 36.sı düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali, ilk olarak 1982 yılında düzenlenmiştir ve bu organizasyonun festival olarak düzenlenmesi ise 1984 yılı itibariyle başlamıştır. 1982-1984 yıllarından itibaren her yıl düzenlenen İstanbul Film Festivali, sanatseverler için harika bir fırsat oluşturmuş ve güzel günler geçirmek için uygun bir ortam meydana getirmiştir

Bir önceki yazımız olan 2019 TYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here