Kaç Gün Sigorta Primim Var (2020)

Kaç Gün Sigortam Var?

Merhaba arkadaşlar

Bu yazıyı okuduğunuz zaman bir daha ssk sorgulama hakkında hiç bir siteye ihtiyacınız kalmayacak.

Öncelikle bu yazıyı neden ele alıyoruz onu anlatalım. Ülkemizde bir çok site ssk sorgulama konusunda uzmanca yazılar ile sizi oyalayıp asıl ssk gün sorgula sayfasına yönlendirmek yerine sizi oyalamaktadır. Umarım bu yazımız sıralamalarda en üste çıkar ve çok sayıda insana yardımcı oluruz.

Sadece TC Kimlik ile Sorgulama Yapılabiliyor mu?

Hayır sayın ziyaretçimiz. Eskiden e-SGM hizmeti ile sadece bilgilerinizi girerek prim günü sorgulama işleminizi yapabiliyordunuz. Artık bu mümkün değil çünkü bu hizmet yani ssk prim sorgulama, sigorta gün sorgulama, ssk gün sorgulama kaç gün sigortam var hizmeti hizmet dışı bırakılmıştır. Bu yüzden internet ortamında sizi sadece tc kimlik no ile ssk sorgulama yapabilirsiniz diyen sitelere itibar etmeyiniz.

SSK Gün Sorgulama İşlemlerimi Nasıl Yapabilirim?

SSK gün sorgulama işlemlerinizi yapabileceğiniz Ülkemizde şu anda iki seçenek vardır. İlk seçenek Sosyal Güvenlik Kurumuna giderek hizmet dökümü istediğinizi belirtebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumundan size hizmet dökümü belgesi verilecektir. Ama bir köyde iseniz ya da Sosyal Güvenlik Kurumuna iş saatleriniz uygun olmuyorsa ya da canınız Sosyal Güvenlik kurumuna gitmek istemiyorsa 2. seçenek sizlerin daha çok hoşuna gidecektir. İkinci seçenek olarak Sanal ortamda bu sorgulama işlerinizi yapabileceğiniz otoriter site E-devlet sistemidir. E-devlet sitesi ile SSK gün sorgulama , ssk prim sorgulama , kaç gün sigortam var, kaç gündür sigortalıyım sigortam kaç gün yatmış gibi tüm sorguları yapabilirsiniz.

E-devlet Şifresini Nasıl Alabilirim?

Kaç Gün Sigorta Primim Var (2017)E-devlet şifresi almak çok basit bir işlemdir. Herhangi bir PTT şubesine giderek kimliğinizi vererek alabilirsiniz. İlk kez şifre alacakların ödemeleri gereken işlem ücreti 2 TL’dir. E-devlet şifresi ile yüzlerce işlem yapıp sorgulayabilirsiniz. Biz size en çok kullanılan e-devlet işlemlerini sıralayalım:

 • Adli sicil kaydı sorgulama ve alma
 • Mahkeme dava sorgulama
 • Bimer başvuru
 • Üzerinize kayıtlı hat sorgulama
 • Araç sorgulama
 • Trafik cezası sorgulama
 • Vergi borcu sorgulama
 • E-bordro hizmeti
 • Askerlik durum belgesi
 • HGS-OGS işlemleri
 • SGK ile ilgili işlemler
 • Kyk kredi sorgulamaları

Yani e-devlet sistemine kayıt olduktan sonra yukarıda yazdığımız ve daha yazamadığımız birçok işlemden faydalanabilirsiniz.

E-devlet İle Sigorta Kaç Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigortanızın kaç gün olduğunu öğrenebilmek için yani sigortam kaç gün oldu sorusunun cevabı için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

Öncelikle E-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

E-devlet Giriş→E-hizmetler⇒Sosyal Güvenlik Kurumu bölümünden istediğiniz sorgulamayı yapabilirsiniz.

SSK Prim Sorgulamaya Neden İhtiyacım Var?

Ssk gün sorgulamak sizlerin birçok işinize yarayacaktır. Bu sorgulamayla birlikte ne zaman emekli olacağınızı hesaplayabilirsiniz. İşvereniniz sigorta prim günlerini tam yatırıyor mu onu öğrenebilirsiniz. Yeni işe girdiniz acaba işvereniniz sigortanızı başlatmış mı bunu da ssk gün sorgulama sayesinde yapabilirsiniz. Ayrıca e devlet sistemi üzerinden sadece sigortalılık sürenizi değil ne zaman emekli olacağım sorusunun da yanıtını bulabiliyorsunuz. Yani kaç gün sigortam oldu sorusu kadar ne zaman emekli olacağım sorusunun da cevabını e devlet üzerinden alabilmeniz mümkün. Eski usül parmak hesabı çalışmak yerine doğrudan yanıt alarak emeklilik planlarınızı yapabilirsiniz.

Sigortam Eksik Ne Yapabilirim?

İş yerinizden eğer işvereniniz sizin sigorta başlangıcını yaptırmadığını fark ederseniz ya da sigorta primlerinizi eksik yatırdığını fark ederseniz hemen 170 numaralı Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezinden bildiriminizi ve ya şikayetinizi yapabilir haklarınızı arayabilirsiniz. Alo 170 hattını aradığımız zaman görevli personeller bizimle gayet ilgili bir şekilde sorunumuzu dinleyip yapabilecekleriniz hakkında yardımcı oluyorlar. Eksik yatan sigorta günleriniz için Alo 170 hattından yardım alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı