Kaç Gün Yemek Yemezsek Zayıflarız?

Kilo problemi olan kadınların sık sık sorduğu sorular arasında kaç gün yemek yemezsek zayıflarız sorusu bulunuyor. Özellikle yaz ayları yaklaşıyor ise bu soru pek çok kişinin en çok cevap aradığı konulara arasında bulunuyor. Hızlı zayıflamak isteyenler için cevap aranan bu sorunun aslında net bir yanıtı olmamakla birlikte kilo verme süresi kişinin bünyesine göre değişiklik gösterir. Fakat düzenli bir diyet listesi uygulandığında ortalama bir hafta içerisinde kilo kaybı yaşandığı gözlenecektir.

Hızlı Kilo Kaybının Çıkardığı Sıkıntılar?

Vücut 6 saatte bir besin aldığında herhangi bir problem olduğunu düşünmez. Fakat bu süre özellikle 72 saate çıkarsa artık beyin çaresiz kalacaktır. Bu durumda da vücutta bulunan yağ yakılmaya başlanacaktır. Yani 72 saat boyunca aç kalan bir kişide artık sindirilecek besin kalmayacağı için vücutta bulunan yağ kullanılmaya başlayacaktır. Fakat bu durum sanıldığı kadar iyi bir haber değildir. Çünkü vücutta yeterince besin olmaması ile yağ yakımının başlaması gerekli enerjinin tümünü karşılamayacaktır. Bu durumda beyin normalin çok altında çalışmaya başlayacaktır. Bu da kişinin algısının yavaşlaması anlamına gelir. Herhangi bir şeye odaklanamama ve baş ağrıları da açlığın doğal sonucu olarak ortaya çıkmak ile birlikte psikolojik sorunlar da ortaya çıkacaktır. Tüm bu sonuçlar beyni zora sokmaktadır ve açlık hali devam edip de vücut yeterince enerji almadığı sürece bu durum devam edecektir. Eğer hala kişi açlığa devam ediyor ve vücudu beslemiyorsa kas yakımı da başlayacaktır.

Açlık sürecinin 2 haftayı bulması vücudun mineral ve vitamin bakımından da sıfırlanması anlamına gelir. Böylece bağışıklık sistemi de çökmeye başlar.

Sağlıklı Zayıflamak İçin Ne Gerekli?

Kilo vermek isteyen kişiler nasıl zayıflarım sorusuna yanıt ararken çoğu zaman çareyi kendilerini aç bırakmakta bulsalar da bu doğru bir davranış biçimi değildir. Sağlıklı bir biçimde ve yavaş yavaş kilo vermek hem vücudu zorlamayacaktır hem de daha sonra verilen kilo yeniden alınmayacaktır. Bunun için iyi bir diyetisyenden yardım almakta yarar bulunuyor. Ayrıca su tüketimi ve spor da zayıflama sürecinde kişilere en çok yardımcı olacak konular arasında bulunuyor.

Akşam Kaçtan Sonra Yemek Yemezsek Kilo Veririz?

Eğer kilolarınız ile probleminiz varsa ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek istiyorsanız yapmanız gereken aslında çok basit. Beslenme alışkanlıklarınızı bir gözden geçirmeniz ve hayatınıza biraz egzersiz katmanız bu yolda en büyük yardımcınız olacaktır. Uzmanların yaptığı en büyük tavsiyelerden bir tanesi akşam 17.00-19.00 civarlarında akşam yemeğini yemiş olmanız ve bu saatlerden sonra artık yemek ile işinizin kalmamış olmasıdır. Yani geç saatte yenen yemekler kilo vermenizi zorlaştıracaktır. Bu nedenle akşam yemeği saatinizi 17.30 civarına çekerseniz yemeği fazla kaçırsanız dahi bu saatten sonra artık bitki çayı veya su dışında bir şey tüketmediğiniz takdirde hızlı bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz. Olur da saat 18.00’ı geçti ve akşam yemeğini halen yemediniz bu durumda sebze tüketmeniz önerilmektedir. Tabii ki bu kilo vermek için tek başına yeterli olmasa da büyük önem taşıyan konulardan biridir. Diğer bir konu da hayatınıza egzersizleri dahil etmektir. Akşamları yaklaşık 1 saat tempolu yürüyüş de kilo kaybında size yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı