Kaç Gün Yemek Yemezsek Zayıflarız?

Kaç Gün Yemek Yemezsek Zayıflarız?

Kilo problemi olan kadınların sık sık sorduğu sorular arasında kaç gün yemek yemezsek zayıflarız sorusu bulunuyor. Özellikle yaz ayları yaklaşıyor ise bu soru pek çok kişinin en çok cevap aradığı konulara arasında bulunuyor. Hızlı zayıflamak isteyenler için cevap aranan bu sorunun aslında net bir yanıtı olmamakla birlikte kilo verme süresi kişinin bünyesine göre değişiklik gösterir. Fakat düzenli bir diyet listesi uygulandığında ortalama bir hafta içerisinde kilo kaybı yaşandığı gözlenecektir.

Hızlı Kilo Kaybının Çıkardığı Sıkıntılar?

Vücut 6 saatte bir besin aldığında herhangi bir problem olduğunu düşünmez. Fakat bu süre özellikle 72 saate çıkarsa artık beyin çaresiz kalacaktır. Bu durumda da vücutta bulunan yağ yakılmaya başlanacaktır. Yani 72 saat boyunca aç kalan bir kişide artık sindirilecek besin kalmayacağı için vücutta bulunan yağ kullanılmaya başlayacaktır. Fakat bu durum sanıldığı kadar iyi bir haber değildir. Çünkü vücutta yeterince besin olmaması ile yağ yakımının başlaması gerekli enerjinin tümünü karşılamayacaktır. Bu durumda beyin normalin çok altında çalışmaya başlayacaktır. Bu da kişinin algısının yavaşlaması anlamına gelir. Herhangi bir şeye odaklanamama ve baş ağrıları da açlığın doğal sonucu olarak ortaya çıkmak ile birlikte psikolojik sorunlar da ortaya çıkacaktır. Tüm bu sonuçlar beyni zora sokmaktadır ve açlık hali devam edip de vücut yeterince enerji almadığı sürece bu durum devam edecektir. Eğer hala kişi açlığa devam ediyor ve vücudu beslemiyorsa kas yakımı da başlayacaktır.

Kaç Gün Yemek Yemezsek Zayıflarız?

Açlık sürecinin 2 haftayı bulması vücudun mineral ve vitamin bakımından da sıfırlanması anlamına gelir. Böylece bağışıklık sistemi de çökmeye başlar.

Sağlıklı Zayıflamak İçin Ne Gerekli?

Kilo vermek isteyen kişiler nasıl zayıflarım sorusuna yanıt ararken çoğu zaman çareyi kendilerini aç bırakmakta bulsalar da bu doğru bir davranış biçimi değildir. Sağlıklı bir biçimde ve yavaş yavaş kilo vermek hem vücudu zorlamayacaktır hem de daha sonra verilen kilo yeniden alınmayacaktır. Bunun için iyi bir diyetisyenden yardım almakta yarar bulunuyor. Ayrıca su tüketimi ve spor da zayıflama sürecinde kişilere en çok yardımcı olacak konular arasında bulunuyor.

1 Ayda Kaç Kilo Verilir?


4 Replies to “Kaç Gün Yemek Yemezsek Zayıflarız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir